Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Motorunuzu kişiselleştirin. Plasti Dip

Motovento
    REKLAM ALANI
    scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Üzüldüm valla. Bende plastidipi kullanmak istiyordum. Soyulan veya soyulacak yerlere aynı renk folyo uygulasanız sanki kurtarır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Acaba oraya kaydırmaz slikonlardan yapıstırsak yüzeyi tutmaz mı?
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    evet o çözüm benimde aklıma geldi. dizimizin değdiği noktayı şeffaf bir folyo ile kaplarsak yırtılmaları engellenebilir.
    ama bu sefer arazide çalı çırpıya sürttükçe her yeri yırtılacak bu yüzden ben normal sprey boya bile boyamayı düşünüyorum.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    :( hay allah moralim bozuldu ne yalan söyliyeyim.. Acaba bende vazgeçsem mi bu sevdadan?

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    Honda CBF 500
    eğer depo yanlarını yani dizlerinizin değdiği yerleri boyamayı düşünüyorsanız vazgeçin. ama diğer yerlerde sorun yok.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    iyide çok sırıtacak bu sefer.. :(

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    zamanında komple motosikletimi sprey boya ile boyadım, tam beceremedim sanırım, bir müddet sonra dalgalı bir görüntü oluştu, sonra Karbon film kapladım, o çok güzel oldu.
    Tolga Can bunu beğendi.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Selçuk sen bu dip olayını neden face paylaşmadın bakayım. Burda ilk defa gördüm. Kaç gün geçmiş üstünden, son durum nedir ? tamamen söküldü mü ?
    Acaba yeterli sayıda boya yada kat atmadın diye mi böyle oldu. Son olarak da bunun bidonu kaç para
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Honda CBF 500
    bu kadar forumda paylaşınca face e gerek duymadım. son durum aynı, motora binemiyorum hafta içi iş güç.
    2 kat attım, baktım kapattı 3. kata gerek duymadım. belki de 2 kat olduğu için biraz ince ve zayıf oldu ama eminim 3 katta olsa yinede dizlerin sürtmesinden aynı yerden yırtılırdı.
    sprey yerine tabanca ile uygulamak için büyük miktarlarda satışları da var, sitelerinden bakabilirsin.
    dockerengin bunu beğendi.

Benim grenajlari da folyo ile kaplayacagim ama grenajlari ve koltuğu sokemedim. Dikkat etmem gereken gözden kaçırdığım bişey var mi?

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    başka forumlarda da görüyorum, otomobillerden bile bir seneye kalmadan hep atıyor. satıcılar falan uygulamadan kaynaklı diyor ama 3 kat atanın da sonu vahim. elleşmeyeceğiniz bölgeler için kullanılabilir ama onun için de çok pahalı bir ürün. en güzeli karbon folyo mu yani?

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    jant kaplama olarak bronz ya da altın sarısı düşünüyorum, hem yakışmadığını düşündüğüm anda söker atarım da akılcı bi tercih sanki.

aklımı kurcalayan tek sorun ise bunu kendim uyguladığım zaman tekerleri çıkaramayacağımdan, disk ve teker aksamlarını tam kapatmak zor olcak gibi...

Jantlarına deneyen oldu mu acaba? Siyah motora bu renk jantlar iyi gider gibi ama bilemedim...

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jant kaplama olarak bronz ya da altın sarısı düşünüyorum, hem yakışmadığını düşündüğüm anda söker atarım da akılcı bi tercih sanki.

aklımı kurcalayan tek sorun ise bunu kendim uyguladığım zaman tekerleri çıkaramayacağımdan, disk ve teker aksamlarını tam kapatmak zor olcak gibi...

Jantlarına deneyen oldu mu acaba? Siyah motora bu renk jantlar iyi gider gibi ama bilemedim...
    cbr 250 li vardı siyah bir makine altın rengi boyamıştı ben yakıştırmıştım çok güzel oldu bence. ama fırın boya atmıştı

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 250 li vardı siyah bir makine altın rengi boyamıştı ben yakıştırmıştım çok güzel oldu bence. ama fırın boya atmıştı
    aynen, ben açıkçası hem maliyetinden kaçmak istiyorum hemde beğenmezsem söker atarım gibi kolay yolunu buldum gibi düşünüyorum

kafama tam anlamıyla yatarsa, tekerlerdeki diskleri ve diğer parçaları güzelce kapatıp, bu meret ile boyamaya başlayabilirim..
    Kutusu 58tl çok bişeyde değil

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    aynen, ben açıkçası hem maliyetinden kaçmak istiyorum hemde beğenmezsem söker atarım gibi kolay yolunu buldum gibi düşünüyorum

kafama tam anlamıyla yatarsa, tekerlerdeki diskleri ve diğer parçaları güzelce kapatıp, bu meret ile boyamaya başlayabilirim..
    Kutusu 58tl çok bişeyde değil
    pilastikdip le mi boyayacaksın ?

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pilastikdip le mi boyayacaksın ?
    evet böyle sorunca çok yanlış bi iş yapmaya çalıştığımı düşünmmeye başladım

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Tüm mesajları okumadım fakat ben kendi egsozumu plastidiple kendim boyadım. İsteyen olursa fotoğraf paylaşabilirim. Hatta elimde hala biraz var siyah.

edit: 1 ay oldu kesinlikle solma sökülme erime gibi bir şey olmadı (manifold cayır cayır sıcak olmasına rağmen)

üstüne taş falan gelmedi ama arada ayağımın temas ettiği bir yer vardı orada da herhangi bir yıpranma yok. Yardımcı olabilirim uygulamış biri olarak

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm mesajları okumadım fakat ben kendi egsozumu plastidiple kendim boyadım. İsteyen olursa fotoğraf paylaşabilirim. Hatta elimde hala biraz var siyah.

edit: 1 ay oldu kesinlikle solma sökülme erime gibi bir şey olmadı (manifold cayır cayır sıcak olmasına rağmen)

üstüne taş falan gelmedi ama arada ayağımın temas ettiği bir yer vardı orada da herhangi bir yıpranma yok. Yardımcı olabilirim uygulamış biri olarak
    az çok fikriniz vardır bende bronz veya altın sarısı rengini jantlarıma uygulamak istiyorum ama mantıklı mı bilemedim, karar veremiyorum...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    az çok fikriniz vardır bende bronz veya altın sarısı rengini jantlarıma uygulamak istiyorum ama mantıklı mı bilemedim, karar veremiyorum...
    Ne kadar kaliteli ve özenli boyanırsa okadar güzel oluyor.
    eğreti yapıcaksan hiç bulaşma.
    kakare bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    öncelikle jantları benzinlikten alacağınız bi jant spreyi ile ovalaya ovalaya temizleyeceksin.
    sonra ilk katı uzaktan uzaktan sıkıcaksın.
    yarım saatte bir yine özene bezene uzaktan dalga yapmayacak şekilde sıkıcaksın.
    3-4 kat yeterli olacaktır. Kesinlikle uğraşmadığın sürece (3-4 kat) soyulma yapmaz. Fakat dikkatli olmassan dalga dalga olacaktır bilgine.

çok dA mantık işi bana göre

Edit: Bizim jantlar biraz eğimli falan ya 2 katı özen gerekiyor bilgine. Eğer boşluk kalırsa soyulması daha kolay olacaktır
    kakare bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)