Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motorunuzu kişiselleştirin. Plasti Dip

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250 cc custom
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jantları boyamak için güzel bir yöntem diye düşünmüştüm ama özellikle jant ve civarı bölgeler taş vs, cisimlere çok maruz kalıyor. Ve bu boya da bu konuda dayanıklı olduğunu sanmıyorum.

Çamurluğu boyasan, ~6 ay sonra atmaya başlasa, bir daha boyarsın. Hani çok dert değil. Ama 1 kutu sprey ile nekadar boyayabiliyoruz onu bilmek lazım
    arkadaş 18 inc 4 jant boyadı(honda civic) onu biliyorum. okadarıda işini görür sanırım.
    [B]Çoğunlukla şarkılar İstanbul'u anlatır; çünkü Ankara anlatılmaz yaşanır...[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Ben en cok folyo gibi sökülebilmesini beğendim ama en düşündüren tarafıda bu bi yandan. Böylesine tut sök bişey nekadar sağlıklı kalır uygulandığı yüzeyde acaba

Birde uygulamalarda hep maskeleme var. Madem bukadar basit ve sorunsuz sökülmesi, işlem bitince oyukları aç, istemediğin yerleri çiz kopart işte, buda kafamı kurcaladı
    He birde böyle yamalı bohça uygulamalar mevcut, acaba tüpü her eline alanın yapamıyacağı bişeymi Hakikaten uygulayan, tecrube etmiş arkadaşlar durumu bildirirse makbule geçer

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde uygulamalarda hep maskeleme var. Madem bukadar basit ve sorunsuz sökülmesi, işlem bitince oyukları aç, istemediğin yerleri çiz kopart işte, buda kafamı kurcaladı
    Dediğin şekilde yapabilmeleri için istenmeyen yerlere bulaşan boyanın da kurumasını ve sertleşmesini beklemek zorunda kalırlar. üstelik çizip sökerken aksilik olabilir
    #sürenadam

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Videoda sökerken kaportanın verniğini kaldırmadı. Folyoyla arasındaki farkta bu galiba.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dayanıklılığı konusu 5:11'den sonra gösteriliyor. Satıcısı da olsa bir fikir verebilir...
    Tabi dayanıklılığı ve kalitesi uygulaması ile alakalı olacaktır.
    Yukarıdaki mercedes videosunda olduğu gibi bütün arabayı küçücük sprey kutusuyla boyamaya çalışırsan öyle berbat bir sonuç çıkar ortaya.
    Ayrıca direk parlak yüzeye değil de astar üzerine uygulandığında daha kalıcı olacaktır.

Eagle7 bunu beğendi.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Forum için gelecek fiyatı bekliyorum. Bolca sipariş verebilirim. Ayrıca arabayı da kaplarım.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    http://www.plasti-dip.com/

Denemek lazım .
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    3.5dolarlik urun, 10kati yani 55tl odemek cok degil mi?

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    cok evet haklisin ama napalim... Ayrica dun gittim ama isletmenin sahibi Uran Bey ile gorusemedim. Bugun yarin tekrar gidip forum icin fiyat almaya calisacagim. Bunun yanisira bana malzemeyi anlatan arkadas (Adi Umuttu sanirim) dayaniklilik konusunda ve uygulamanin sokulmesi konusunda ikna etti beni.. Bakalim simdi sira fiyatta.. Butun boyalar sanirsam mat yada parlak degil ayrica parlatici ile parlatilabiliyor buda isin baska bir pazarlama stratejisi olsa gerek..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    uygulama yapacak arkadas vardi? bir de fiyat verilecekti? forumda konular cok cok bitiyor.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu ürünü yıkamada dikkat etmek gerekiyor arkadaşım corsasında yaptık bir hafta sonra ilk yıkamada basınçtan attı birde çok pahallıymış biz yurtdışından almıştık

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ee fiyat ne oldu? :(

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Hocam fiyat aldım.. Kutusunu 50 TL ye verebileceklerini söylediler ama toplu siparişte biraz daha indirim alma şansımız var.. Uygulamayı ben yapacağım ama planlarımda bazı değişiklikler oldu.. Bu ürünü uygulamam için motoru komple indirmem gerekecek.. Çıplak boru şaseyi parlak kırmızıya boyayacağım.. Bayii ile görüştüm, uygulaması kolay gibi görünüyor hemen hemen herkesin yapabileceği bir uygulama.. Yalnızca uygulama yapıacak yüzeyin benzin...vb bir şeyle çok iyi temizlenmesi gerekiyormuş uygulamanın sağlıklı olması açısından.. Çok kuvvetli basınçlı suda yırtılma olabiliyor dediler ama yırtılan bölgenin etrafı bir maket bıçağı ile çıkartılıp yama yapabiliyorsunuz ve hiç belli olmuyor dendi..

Uygulamayı Ocak ayı içinde yapacağım o zaman daha net sonuçları görsel olarak da paylaşacağım...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    başlık amacına ulaşamamış, yarıda kalmış ama merak etmeyin ben devam ediyorum

kuba str 250 aldım bi tane 2012 model ama kırmızı olan plastikleri güneşten pembe olmuş. onu plasti dip ile kaplamaya karar verdim.
    evet fiyatı gerçekten çok pahalı. ebay den ve yurtdışı sitelerden araştırdım 8$ dolara kutusunu satıyorlar. 10 kutu kadar topluca alıcaktım o fiyattan ama hiçbir yer yurtdışına göndermiyor.
    sanırım bu tür gazlı sprey ürünler aşırı yanıcı olduğundan gönderilmiyor. bu durumda el mahkum kutusuna 50 TL vericez...
    neyseki motorlarımızın boyalı yüzeyleri küçük olduğundan 1 kutu çoğumuzun işini görür.

ben 1 kutu kırmızı aldım. Mat renk istiyordum ve zaten hepsi matmış. parlak olması için ayrı bir ürün daha satıyorlar.
    aslında turuncu istiyordum motoru KTM gibi yapıcaktım ama TR de sprey renkleri sınırlı. yurtdışında ise çok manyak renkler var.
    ürünü kendi sitesinden aldım
    http://www.plasti-dip.com/default.asp
    1 günde elime ulaştı. 58 lira ama kargo bedava. başka bir sitede 50 lira ama + kargo. yani hemen hemen aynı diyebiliriz. diğer site de bu:
    http://www.ilgincbirsey.com/kategori/plasti-dip.aspx

neyse ben uygulamayı cumartesi günü kendim yapıcam, fotolar çekicem ve sizlerle de tecrübelerimi paylaşıcam bakalım nasıl bişeymiş.
    ha bu arada, özellikle motorum kros ve arazide kullanıcam, düştü çizildi taş geldi attı gibi şeyleri hiç kafama takmıyorum nasıl olsa sprey bende çizilen atan yere ufak bir sıkarım eskisi gibi olur. bu dert edicek birşey değil.

Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben geçen gün deneme fırsatına eriştim. Ürünün fiyatı zaten 50 tl Ancak ürünü sıcak bir günde uygulamanızı öneririm. Boya gibi soğuk ortamda sorun yaratıyor.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Fotografları bekliyoruz.. Ben projeyi biraz ertelemek zorunda kaldım maddi durumlardan dolayı..

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    bu uygulamayı yapan arkadaşlar ne durumdalar ?
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    TAKİPTEYİZZZZZZ
    bu kawasaki bir başka dostummm

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bende takipteyim çok güzel bir ürün motorun çoğu yerinde uyugulanır...

hatta motor sıfırken komple bunu uygula yıllarca kendi boyası sıfır kalsın satarken çıkar sıfır niyetine sat

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    bugün havanın azizliğine uğradım, hiç durmayan yağmur yüzünden uygulamayı yapamadım.
    hava uygun olursa önümüzdeki cumartesiye kaldı.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)