Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vites Problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Arkadaşlar bugün hiç yaşamadığım bi problem yaşadım motorda. Sabah erkenden motoru yıkadım. Daha sonra arkadaşlarla buluştuk. Merkeze inerken ara sokakların birinde motor 2. vitesdeyken bi anda kendiliğinden boşa attı. Daha sonra vites geçmedi. 1 e ve 2 ye atmaya çalıştım ilk başta vites geçmedi bi kaç defa daha deneyince 2 ye atabildim. Normalde vites geçişlerim hafif kemikli oluyordu. Ama şu anda vites kolu çok yumuşak. Yani vites kolu bildiğiniz saldı kendini. Kemikli yapıdan eser kalmadı. Sanki içerde bir parça kırılmış gibi. Neyse müsait bir yerde durduk vites geçişlerini kontrol ettik. 4. vitesten aşağıya çektiğimde vites direk boşa atıyor. Sadece 4 de de değil 3 de 5 e bazen boşa atıyor bazen atmıyor. 2 den 3 e çekerken 3 e geçmiyor mesela. Yani vitesler bi acayip oldu. Bilen bi kaç arkadaşa sordum şanzımanda burç ya da hilal denilen bir parça varmış o kırılmış olabilir dediler. Motoru hareket ettirmedik çünkü parça kırdıysa şanzımanı dağıtmayalım diye. Arkadaşın motorla 1 tane açık motorcu bulduk Pazar günü adam komple indirmemiz lazım motoru dedi. Daha sonra motoru çalıştırmadan eve çektik. Sizce problem nedir? Motorun komple indirilip bakılması lazım heralde. Böyle bir problem yaşayan arkadaş varmı daha önce.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    senın motorun vitesli model diye varsayıyorum,
    debrıyaj kısmı açılarak sorun kesin sonuca ulaşacaktır,
    Şöyleki,
    Debriyaj kısmının alt tarafında vıtes mılının sekromec üzerınde hareketını saglayan yaylı bır aparatı mevcuttur,
    sanıyorum o aparat üzerindeki bulunması gereken yay yerınden çıkmış veya,
    kırılmış olabılır,
    bunun için debriyajın açılıp bakılması gerekir,

Kolay gelsın...
    ferhatkars ve zongoku bunu beğendiler.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senın motorun vitesli model diye varsayıyorum,
    debrıyaj kısmı açılarak sorun kesin sonuca ulaşacaktır,
    Şöyleki,
    Debriyaj kısmının alt tarafında vıtes mılının sekromec üzerınde hareketını saglayan yaylı bır aparatı mevcuttur,
    sanıyorum o aparat üzerindeki bulunması gereken yay yerınden çıkmış veya,
    kırılmış olabılır,
    bunun için debriyajın açılıp bakılması gerekir,

Kolay gelsın...
    Teşekkürler bunu ustaya söyliyeceğim peki o parçaya ulaşmak için bütün motorun sökülmesi gerekiyor mu?
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Sayın serkanADH13'ün yaptığı bir paylaşım var, sağ olsun; yarı otomatikler için fikir edinmeniz açısından inceleyebilirsiniz...http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...i-anlatim.html

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı karşıyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın serkanADH13'ün yaptığı bir paylaşım var, sağ olsun; yarı otomatikler için fikir edinmeniz açısından inceleyebilirsiniz...http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...i-anlatim.html
    Teşekkürler. Biraz inceledim sanırım sadece debriyaj bölümünü sökmek yeticek benim motorda. Bu arada debriyajlı 5 vites benim motorum söylemeyi unuttum. Sizce eğer dediğiniz parçada sorun varsa işçilik vesaire ne kadar tutar ve ne kada sürer?

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    dostum bulundugun yer ıle farklı şehirlerde işçilikler değişkendir,

mesela burada 3 lira alınırsa işçilik senin orada 5 lira alırlar,
    belkıde tam tersi,
    belkide yalan söylüyorum 3 liraya vida dahi sıkmıyor çünki ustalar ))
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bulundugun yer ıle farklı şehirlerde işçilikler değişkendir,

mesela burada 3 lira alınırsa işçilik senin orada 5 lira alırlar,
    belkıde tam tersi,
    belkide yalan söylüyorum 3 liraya vida dahi sıkmıyor çünki ustalar ))
    Tabi farklıda ortalama ne kadar tutar acaba dediğimiz parçada sıkıntı varsa. Ben 150-200 civarı tahmin ediyorum ama. Birde o parçaya ulaşmak için motorun komple sökülmesi mi gerekiyor acaba? Yoksa sadece debriyaj tarafından açılsa tamir olabilir mi?

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    arkadaşlar motor yarın sökülcek söküp takma parası 100 Tl ye anlaştım. Ama parçayı bulabilcez mi şu anda ondan korkuyorum hayırlısı bakalım yarın görcez

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Problemi çözdük çok şükür herkese teşekkürler. Problem serkan arkadaşımızın söylediği parçadan olmuş. Kırılan yay uçları dişlileri sıyırmış. Yayı bulamadım en son yaycıda yaptırdım. Dişlileri buldum çok şükür. Teşekkürler...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...rkadaslar.html

Probleminizin çözüldüğüne sevindim.Çok masraflı bu motosiklet, onlada olmuyor alıştıktan sonra onsuzda

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı karşıyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Probleminizin çözüldüğüne sevindim.Çok masraflı bu motosiklet, onlada olmuyor alıştıktan sonra onsuzda
    Çok teşekkür ederim vallahi bugün ordan oraya koşturdum parça bulcam diye birde insan korkuyo çok kullanılan bir motor olmadığı için parça bulunmaz diye ama çin malı sonuçta skoygo da olsa uyuyor parçalar Çok şükür 200 değil 300 de olsa yaptırmak lazım bu halde ne satılırdı ne de binilir di sorunun hallolmasına bende sevindim. Birde vites biraz yumuşarsa çok güzel olcak şimdilik çok sert onun dışında sıkıntı yok çok şükür

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)