Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor ateşleme yapmıyor (mondial)

Motovento
    REKLAM ALANI

selamlar,

mondial yarı otomatik motorum var.
    akşam okuluna gidiyorum ve okula girip kontağı çevirip direksiyonu kitleyene kadar motor çalışır haldeydi. yaklasık 2 saat sonra okuldan cıktım,
    motor çalışmadı. yol ortasında marş pedalı ile çalıştırmayı denerken (ateşleme butonu çalışmıyor) üstüne birde yetmezmiş gibi motorun tipini beğenmeyip devriye gezen polis ekibi 2 saat sorgu yaptı, yağ haznesine baktım ve bitmiş oldugunu gördüm bu yüzden zorlamadım ve yağ aldım doldurdum fakat yine çalışmadı. vurdurmayı denedim yinede herhangi bir işe yaramadı. kontak kapalı iken marş çevirilince bildiginiz gibi farklı bir ses, kontak açık iken farklı bir ses cıkartır marş. şimdi her ikisindede aynı sesi cıkartıyor ve ateşleme gerçekleşmiyor. duran motor durup dururken bozuldu aklım almıyor.

yaklasık 2-3 saat önce su ile granajın üstünden yıkamıstım motoru bu sıkıntı yaratmıs olabilirmi, ne bozulmus olabilir. simdiden tesekkürler.

buji sıkıntılı olabilir diye düsündüm fakat motorda bujinin yerini göremdim benim bildigim tek buji tipi var oda mobiletlerdeki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    250 cc custom
    Ateşleme yapmıyosa pipodan olabilir bujiden olabilir beyinden olabilir, ihtimal çok görmek lazım bi motoru. ama sen yağ olmadığını söyleyince konu bambaşka bi hal alıyo...
    [B]Çoğunlukla şarkılar İstanbul'u anlatır; çünkü Ankara anlatılmaz yaşanır...[/B]

yıkadım diye sorun cıkabilcegi aklıma geldi acıkcası ama daha oncesindede bir cok kez yıkadım sıkıntı cıkmamıstı, ki motorun kurumasını bekledim. ve calıstı sonucta durup dururken bozulmasını anlamıs degilim, benzin anahtarını hep acık bırakıyorum ben ondan olabilir diye düsünüyorum su an acıkcası sabah olsun calısmaz ise granajları sokup bujiyi arıcam :D

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Yağ olmasa dahi motor çalışır, yağ ile hiç alakası yok. Yağsızken dikkat edip sen çalıştırmayacaksın. Buji piposu ve bağlantı kablosu değmiyor muhtemelen, oksitlenme yapmış. Ya da buji tırtladı. Ateşlemede bir sorun olduğu açık. kolay gelsin.
    The man who knows everything chooses to know nothing...

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    yağına motor sıcakken baktıysan yağ olmaması normal yağa motor soğukken bakılır ( sıcakken yağ kartelde değil yağlanacak bölgelere çıkar çünkü ).
    neyse motoru yıkadıysan bobin pipo düğmeler felan ıslanmıştır koy güneşe kurusun yarın tekrar bas çalışır yüksek ihtimal.

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Buji islanmis, kurut, zimparala. Fon makinasi tut, hooop calissin motorun.

buji kablosu cıkartılmıs, marş basınca çatırt çatırt sesler cıkarmasından kısadevre oldugunu farketmistim aksam fakat karanlıktan gorememistim sabah baktım kablo cıkık 1dk ya taktım
    akşam göz görmüyo cidden ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

şans işte şimdide yağ kaçırıyor, olmayan sorun birden oraya cıktı sacmalıklarla dolu günler geçiriyorum :D

Motosikleti
    250 cc custom
    yağı kaçırabileceği 3-4 yer var dostum. ama çoğunlukla keçelerden kaçırır (vitesli motorlarda vurdurarak çalıştırma sonucu olur) ucuz yollu bi problem.
    [B]Çoğunlukla şarkılar İstanbul'u anlatır; çünkü Ankara anlatılmaz yaşanır...[/B]

Alıntı _Boreas_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağı kaçırabileceği 3-4 yer var dostum. ama çoğunlukla keçelerden kaçırır (vitesli motorlarda vurdurarak çalıştırma sonucu olur) ucuz yollu bi problem.
    cevabın icin tşkr ederim peki bu keçeleri nasıl degistirebilirim herhangi bir anlatım varmı veya nerededir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)