Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka salıncak(masfal) takozu değiştirme

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Cub motorumun arka salıncak takozları aşınmış boşluk yapıyor masfalda boşluk var sağa sola. Mafsal takozlarını değiştiricem. Yeni takozlar ve takoz çektirmesi aldım ama çektirmeyi elle mi çevireyim yoksa kısa yoldan havalı somun sıkmayla 10 saniyede sökeyemmi ? çektirme aparatı dayanır mı havalı somun sıkmanın 312 nm torku var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dayanır, dayanır hatta besiği sök çektirme ve burçlarla beraber tut bi lastikcinın yolunu 2 dakikada yenilerini tak..elle çok zorlar o iş seni..

Motosikleti
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dayanır, dayanır hatta besiği sök çektirme ve burçlarla beraber tut bi lastikcinın yolunu 2 dakikada yenilerini tak..elle çok zorlar o iş seni..
    Elle yapmayıcam benim zaten havalı tabancam var

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cub motorumun arka salıncak takozları aşınmış boşluk yapıyor masfalda boşluk var sağa sola. Mafsal takozlarını değiştiricem. Yeni takozlar ve takoz çektirmesi aldım ama çektirmeyi elle mi çevireyim yoksa kısa yoldan havalı somun sıkmayla 10 saniyede sökeyemmi ? çektirme aparatı dayanır mı havalı somun sıkmanın 312 nm torku var.
    ama elle mı çevireyım diye sormuşsun?

Motosikleti
    ama elle mı çevireyım diye sormuşsun?
    Evet ama elle çevireyim diye düşündüm çünkü 15 liralık yerli malı çektirmeden büyük bir sağlamlık beklentim yok diye. İşimi tamamlamadan elimde kalırsa üzülürüm. En azından havalı tabanca kullanarak 1 çift takozu değiştirmeye dayanırsa sorun yok.

çektirmenın ve takozlarinin resmi var mı? aslında burç çektirmesı dedikleri alet çekme hareketinden çok itme hareketi ile burcu yerine sokar

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

eski burç hafif çıkarken yeni burç hafif içeri girer işte baştan elle çevirmen yatağın içini bozmadan yeni burcu tam yolunda ve kontrollü şekilde sokmanda daha yardımcı olur sonra tabanca ile devam edersin

Motosikleti
    çektirmenın ve takozlarinin resmi var mı? aslında burç çektirmesı dedikleri alet çekme hareketinden çok itme hareketi ile burcu yerine sokar

bu çektirme en tehlikeli olan türden, bunu kullanırken el ile çevirmen en iyi yol olacak çünkü ben havalı tabanca ile bir tanesinin ortadakı somununu kopartmıstım..
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    bu çektirme en tehlikeli olan türden, bunu kullanırken el ile çevirmen en iyi yol olacak çünkü ben havalı tabanca ile bir tanesinin ortadakı somununu kopartmıstım..
    Sökerken havalı tabanca kullansam takarken takozu ve mafsalı gresleyip çektirmeyi elle çevirsem olur heralde.

http://www.bilwor.com/urun/71761/mas...e.aparati.html en sağlam burç takma çıkarma çektirmesi budur mengu kardeşim bununla direk havalı tabanca ile sök

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sökerken havalı tabanca kullansam takarken takozu ve mafsalı gresleyip çektirmeyi elle çevirsem olur heralde.
    yavaş ve dikkatlice yaparsan ve gres kullanırsan neden olmasın olur

Motosikleti
    O da güzelmiş ama tamirhane açmadığım sürece gerek yok bence öylesine, olabildiğince elle çeviririm olmadığı yerde de kompresöre az hava doldurup düşük basınçta çalıştırırım tabancayı ters bişey olmaz diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Elle takozları sökmesine söktüm ama çektirme haşat oldu. Heralde yeni takozları taktıktan sonra çektirme işlemez olur. Böyle olacağını bilsem komple arka mafsal alırdım zaten takoz değiştirmek takozlarıyla çektirmesiyle sıfır mafsal fiyatına geliyo neredeyse bir de sipariş ettiğim takozlar yanlış gelmiş gidip yine vericem 2 takoza 5-6 lira.

başıma geldiği için biliyordum böyle olacağını,sağlık olsun tecrübe kazanmış oldun sen de umarım yeni burçları takana kadar çektirme zarar görmez

Motosikleti
    Yok bişey olmadı takozları geri takarken çektirmeye takozları da mafsal üzerindeki delikleri de bolca gresledim sonra kolayca giriverdi takozlar yerine. Gres yağı tamircinin olmazsa olmazıymış anladım valla

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Hadiiii ya,bende çekiçle vura vura cikarcam diye ugrasiyodum demek çektirmesimi varmış , parçacı yine başıma iş verdi ya of😑😑😑😑😑😑

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)