Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kırklareli Tekirdağ civarında iyi bir usta arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ybr 125
    selam arkadaslar kırklareli tekirdağ veya corlu edirnede oturan arkadaslar varmı varsa bana yardım edebilirmisiniz iyi bir usta arıyorum debriyajdan motorumu ustaya götürmüstüm bi tur attı debriyajda sorun vardı ve bisey daha söyledi kranktan ses gelmeye basladını daha 17 000 de ybr 2010 model birden sasırdım ses az geliyomus ses coğaldığında motorun söküleceğini söyledi yazdığım illerde iyi bir usta varmı arkadaslar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nejat 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    korkacak bişey yok bu ybr lerde o km de genelde çıkan bi ses yağını mobil kullan 2000 km yi geçirme yine en az 60000 km yapar telaş yapacak bişeyin yok bendede ybr var 21000de şuan 10000den beri aynı ses var yağ km si yaklaştıkça ses artıyo yağ değiştiğimde ses azalıyo anlıyacağın herşey yağ ve değiştirdiğin km de bitiyor.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    yok bişey sen mahhalle bakkalına gitmissindir...................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    ramçoyu dinle

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramçoyu dinle
    aynen adamım.....................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    piyasada öyle ustalar varki ybr yi bile bozarlar...çin malı sökmekten her gelen makinayı çinli zannediyor galiba ..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

O ses ybrlerin genelinde var. Ayrıca debriyajında ne sorun var?

Motosikleti
    ybr 125
    kalkıslarda tak diye vuruyordu beni rahatsız ettiği için ustaya götürdüm genelde motor ısındığı zaman yapıyordu ustaya götürdüm o yuzden bi tur attı evet debriyajda sorun vardı kranktan da ses geldiğini söyleyince sok oldum performans olarakta 100 ü zor yapıyor ayrıca giderken 6 000 devirden yukarsında motor bağırıyor sanki caydanlıkta su kaynatırsın ya fokurdar öyle bi ses balatalarda yeni performans olarak cok zayıf olduğunu hissediyorum motorun cekisi hangi sebeplerden dolayı düsmüs olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

bide su var motor giderken 4000 5000 devirde sallıyomus gibi oluyo kendini silkelettiriyor giderken bu normalmidir ybrlerde böyle bişey varmı

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    pasif yağlamalı, hava soğutmalı,yağ filtresiz, motosikletler, çok sıkıştırılarak kullanılınca oluşacan klasik sesler.

pek tama etmeyin ilk cevap yazan arkadaşın dediği gibi yağ olayına ve bakımına dikkat edin

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    bir cin atasozu derki..

bana usta bulma beni usta et...
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Alıntı ilker86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalkıslarda tak diye vuruyordu beni rahatsız ettiği için ustaya götürdüm genelde motor ısındığı zaman yapıyordu ustaya götürdüm o yuzden bi tur attı evet debriyajda sorun vardı kranktan da ses geldiğini söyleyince sok oldum performans olarakta 100 ü zor yapıyor ayrıca giderken 6 000 devirden yukarsında motor bağırıyor sanki caydanlıkta su kaynatırsın ya fokurdar öyle bi ses balatalarda yeni performans olarak cok zayıf olduğunu hissediyorum motorun cekisi hangi sebeplerden dolayı düsmüs olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

bide su var motor giderken 4000 5000 devirde sallıyomus gibi oluyo kendini silkelettiriyor giderken bu normalmidir ybrlerde böyle bişey varmı
    Motorun çekişi
    Bujinde sorun varsa,
    Karbüratöründe sorun varsa,
    Zincirin gevşekse,
    Sübapların ayarsız ise,
    Düzgün yakıt kullanılmıyorsa,
    İçindeki yağ çok eski ise,
    ve debriyaj balataları bitik ise düşer.

Senin durumun bence %90 son maddeyle örtüşüyor. 17bin kmdeki ybr'nin bunları yapması çok garip. Motoru kuryeden felan mı aldın.
    Sen bence debriyaj balatalarını ve debriyaj telini değiştir. Bir tanede NGK buji al bujini değiştir. Büyük ihtimal sorun ortadan kalkacaktır.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Evet beyler Cbf mi Tvs mi
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    ybr 125
    motoru sıfır almıstım ve bakımlarını hic aksatmadım bi ara istanbula ümraniyeye 2 kisi gittik acaba fazlamı sıkıstırdım bi ara motoru satmayı düsündüm satıp cbf alıcaktım sonra vazgectim cok yag yakıyormus sunu düsünüyorum ben ybr değilde cbf ile istanbula gitmis olsaydım ybr yi kullandığım gibi onu kullansaydım yağsızlıktan motor giderdi doğruya doğru cbf rahat ama yağ yakan motor bana gelmez tvs onuda arastırdım titresim biraz varmıs ama motor nekadar sağlam onu bilmiyorum sonra ben ybr ile 2 kisi 160km git 160 gel yaptım arkamda da 100 kiloluk adam vardı bende 70 kilo ve hemen hemen 100 ile gittik arka ayklık bile kırıldı arkadas yazmıs cbf mi tvs mi bence bu ikisinin ybrnin yanına gelebileceğini sanmıyorum ybr yi nekadar sıkıstırırsan sıkıstır yağ yakmıyor ama cbf

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    çorluda ünal usta var yamahanın servisi çok iyi ilgilenirler işini temiz yapan ustadır tavsiye ederim hatta gelirsen haber ver beraber gideriz eşlik ederim sana
    hellboys bunu beğendi.
    bu kawasaki bir başka dostummm

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çorluda ünal usta var yamahanın servisi çok iyi ilgilenirler işini temiz yapan ustadır tavsiye ederim hatta gelirsen haber ver beraber gideriz eşlik ederim sana
    Yetkili değil etkili bir usta lazım
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    ybr 125
    bi ustanın bana kranktan ses geldiğini söylemesi canımı cok sıktı bu yüzden iyi bir ustaya göstermekte fayda var ne olur ne olmaz alparslan arkadasım corluda ünal usta dediğin iyi anlıyormu

dftuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kentkart
    Edirne'de Sabri usta var.Ben motosikletimi oraya götürüyorum her türlü arıza bakım vb. Zevk motor yeni sanayi sitesi. çıraklık eğitim lisesi arkası. Sorununun çözülmesi dileğiyle
    Bazıları hızlı gitmeyi seçer, siz yaşamayı seçin.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetkili değil etkili bir usta lazım
    hocam işini temiz yapar kelimesinden ne anladınız
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    ybr 125
    ünal ustaya götürmeyi düsünüyorum bos vakitte corluya gidebilirim bugün baska ustaya gösterdim normal dedi oda normal derse rahatlarım artık

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    -...bi ustanın bana kranktan ses geldiğini söylemesi canımı cok sıktı bu yüzden iyi bir ustaya göstermekte fayda var...-
    Ne demek istedin, bir usta usta değil de ondan kranktan ses geldiğini mi söyledi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)