Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Turk cup 100 yolda giderken gaz kestiğim zaman patlama ve hız yapmama sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    asya turk cup 100
    2011 MODEL ASYA TUR CUB 100 CC
    MOTORUM 4. VİTESTE 80 KM HIZDAN BAŞKA GİTMİYOR BOĞULUYOR VE AYRICA GAZDAN ELIMI CEKINCE PATLAMA YAŞIYORUM. MOTOR BOSTAYKEN 7500-8000 RPM DE KARA DUMAN ATIYOR NEDEN YARDIM İSTIYORUM. HAVA FİLTRE SUNGERİ TEMİZLEDİM BUJİ NGK DEĞİŞTİ AMA HALA 80 KM HIZDAN SONRA MOTORUM BAYILIYOR VE GİTMİYOR SANKI MOTRUN ARKASINDAN BIRI ASILIYOR GIBI. ON TRAFIMDA SIPER VAR RUZGARI ONLESIN DIYE AMA ANTALYADA AKDENİZ UNIVERSITESI YOLUNDAN MIGROS KAVSAĞINA GIDERKEN COK RAHAT 105 KM YAPIYOR. DAHA ONCEDE KANUNI ELITE 100 CC VARDI COK RAHAT 100 KM HIZI GORUYORDUM VE BAYILMIYORDU MOTOR BU MOTORUMDAN HIC MEMNUN DEĞİLİM. AYRICA GITMEDİĞİ GİBİ KARBUROTORE HAVA VE YAKIT RAHAT GIDIYOR MOTOR BAYILDIĞI İÇİN YAKIT MASRAFIM ARTIYOR. MANIFOLT CIVATALARINIDA KONTROL ETTIM SORUN YOK.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Motor Tipi :Hava soğutmalı, 4 zamanlı, tek silindirli
    Motor Hacmi :98cc
    Maksimum Güç :7,2 hp
    Yağlama :Basınç ve Sıçratmalı
    Yakıt Sistemi:Karbüratör
    Ateşleme :C.D.I.
    Çalıştırma :Elektrik marş ve ayak marşı
    Şanzuman :Yarı otomatik, sıralı 4 vites
    Son Aktarım :Zincir tahrikli
    Yakıt Tankı Kapasitesi :4 lt
    Şasi :Çelik boru şasİ
    Ön Süspansiyon :
    Arka Süspansiyon :
    Ön Fren :Hidroilk disk fren
    Arka Fren :Kampana
    Ön Lastik :2.50-17
    Arka Lastik :2.75-17
    Toplam Uzunluk :1978 mm
    Toplam Genişlik :685 mm
    Toplam Yükseklik :1092 mm
    Sele Yüksekliği :760 mm
    Tekerlekler Arası Mesafe:1092 mm
    Ağırlık :92 kg
    Önerilen Yağ Cinsi :
    YAĞI NE MARKA VE KAÇ NUMARA KULLANMAM GERKIYOR MOTORCU ARKadaşlar yağ motorun performansını dusurebılır dıyolar
    Motor kullanmak bir hastalıktır. Ama çok dikkatli ve trafikte çok saygılı olmak gerekir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    benim asya da aynı bazen 80 hatta 75 i geçmezken bazen 115 yapıyor yağı repsol 10-40 koy mutlaka bide vitesleri 6000 devirden sonra at siperlikte hız keser

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Cub'a repsol yağ mı konulurmuş ben 20W-50 araba yağı koyuyorum çok hafif eğimde 95-100 yapıyor. Ön dişliyi 15 yapınca yokuş aşağı 110 görüyor. Ön cam hızı keser onu çıkartın, 3. viteste iyice bağırtın 4'e takın 80'den sonra gidona kapanın 100 km hızı çok rahat görür.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    repsol yağla ben yokuş aşşa 118 km hız gördüm üstelik kafam rahat oluyor motorun sesi bile değisiyor

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ben Mondial 100 kh'yi öldürüyorum, 85'i geçmiyor.
    Baktım ne kadar uğraşsam geçmiyor, vazgeçtim.
    Şimdi en fazla 70 yapıyorum. O da şehir içinde yetiyor bana.
    En son yağ değişiminde, satıcının tavsiye ettiği 'Bosch' marka 15 40W yağ koydum. Motosiklet daha da ağırlaşmaya başladı.
    Yağı değiştireli 700 km oldu ama yağı tekrar değiştireceğim. Performansından memnun kalmadım.
    Ben 85 km hızla giderken, motosiklet rüzgardan uçacak gibi oluyor. Siz nasıl 115 km falan yapıyorsunuz şaşırıyorum vallahi.
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    ibreleri bozuk. 118 görmez cup. 110da görmez. 100 görüyorsa oynanmıştır en azından dişliyle.

arkadaşın problemi ise hava ayarı. fazladan benzin alıyor boğuluyor. karbüratörünü düzgün bir şekilde ayarlatırsan performansı düzelir yine de 100 bekleme max90 görür cuplar 90da iyidir. 70 80le yol almaya yeter...

Ramzey 100 Cupla zorlarsam 110 görüyorum ama normalde 87/90 civarı ama motoru ilk aldığımda kullanma klavuzuna yazan km sınırlarını hiç aşmadım...

_halil_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Mondial 100 kh'yi öldürüyorum, 85'i geçmiyor.
    Baktım ne kadar uğraşsam geçmiyor, vazgeçtim.
    Şimdi en fazla 70 yapıyorum. O da şehir içinde yetiyor bana.
    En son yağ değişiminde, satıcının tavsiye ettiği 'Bosch' marka 15 40W yağ koydum. Motosiklet daha da ağırlaşmaya başladı.
    Yağı değiştireli 700 km oldu ama yağı tekrar değiştireceğim. Performansından memnun kalmadım.
    Ben 85 km hızla giderken, motosiklet rüzgardan uçacak gibi oluyor. Siz nasıl 115 km falan yapıyorsunuz şaşırıyorum vallahi.
    Vitesleri ne hız aralıklarıyla attırıyorsun acaba ?
    - Yanlış Bir Hayat Doğru Yaşanmaz..

- Yanlış Yapmadan Doğru Bulunmaz..

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı _halil_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesleri ne hız aralıklarıyla attırıyorsun acaba ?
    Kalkış yapar yapmaz, hemen 2. vitese atıyorum. Yani yaklaşık 20 km hızda falan.
    35-40 km hızda 3. vitese atıyorum. 55-60 km hızda da 4. vitese atıyorum.
    Yani atıyorum derken, istiyor ki atıyorum. Yoksa gereksiz yere, ya da erken vites değişikliği falan yapmıyorum.
    Deli gibi bağırıyor ve acayip titriyor vites atmadığım zaman.

_halil_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalkış yapar yapmaz, hemen 2. vitese atıyorum. Yani yaklaşık 20 km hızda falan.
    35-40 km hızda 3. vitese atıyorum. 55-60 km hızda da 4. vitese atıyorum.
    Yani atıyorum derken, istiyor ki atıyorum. Yoksa gereksiz yere, ya da erken vites değişikliği falan yapmıyorum.
    Deli gibi bağırıyor ve acayip titriyor vites atmadığım zaman.
    1'de bi süre git hemen atma 35 40 arası 2'ye at 2 dede baya zorla 60 65i kesinlikle görür benim kubada 70 görüyor bağıra bağırada olsa 65e geldiğinde 3'e at 3te git son devirleri bulsun motorun hızının sona geldiğini hissedince yani daha fazla artmadığını hissedince 4'e at sabit o hızda gidersin Senin sölediğin aralıklarla gidince benim cupda 85 90'ı geçmiyor.

Ayrıca dişlilere baktın mı ? Kaç kaç 14 36 olması gerek
    - Yanlış Bir Hayat Doğru Yaşanmaz..

- Yanlış Yapmadan Doğru Bulunmaz..

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı _halil_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1'de bi süre git hemen atma 35 40 arası 2'ye at 2 dede baya zorla 60 65i kesinlikle görür benim kubada 70 görüyor bağıra bağırada olsa 65e geldiğinde 3'e at 3te git son devirleri bulsun motorun hızının sona geldiğini hissedince yani daha fazla artmadığını hissedince 4'e at sabit o hızda gidersin Senin sölediğin aralıklarla gidince benim cupda 85 90'ı geçmiyor.

Ayrıca dişlilere baktın mı ? Kaç kaç 14 36 olması gerek
    Dişlilere bakmadım. Motosikleti 2. el aldım ama muhtemelen orjinaldir.
    Dediğiniz gibi de denedim. Çok yüksek devirlere çıkarak da sürdüm ama yine bir sonuç alamadım.
    Belki de yeterince yüksek devirlere çıkamamışımdır. Zaten şehiriçinde max 80 km yetiyor. Adana için fazla bile
    Hem yüksek devirlerde kullandığım zaman, yakıt çok fark ediyor. O yüzden sakin kullanıyorum.
    Hem çoluk çocuk var..... Max 80 km iyidir iyidir
    Ben bu kafayla nasıl cc büyüteceğim anlamıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)