Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yurt Dışından Motor Toplama ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Arkadaşlar Tunustan her türlü motor parçası getirme imkanım var.Türkiye'den şasesi sağlam ama yürüyeni dağalmış bir motosiklet alıp tüm parçalarını yurt dışından tedarik ederek toplamak ruhsat açısından sıkıntı yaratır mı? Ya da hurdadan şase alıp yurt dışından motor parçalarını tedarik etsek bunu trafiğe sokmak çok mu pahalıya patlar. Ayrıca motor parçalarına sadece kargo parası ödeyeceğim. Bu işlerin yasal presedürü nasıldır ? Belki nu tarz konular açılmıştır lakin tüm forumu gezip araştıramadım affola . Konu hakkında fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Saygılarla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    İkinci el motosiklet parçasını Türkiyeye sokmak yasaktır. Yurtdışından sadece sıfır motosiklet ve otomobil parçası girişine izin verilir. Şasi ve motor numarası değişmediği sürece motosikletin ruhsatı ile ilgili bir sorun yaratmaz.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Teşekkür ederim gayet net açıklamışsınız

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el motosiklet parçasını Türkiyeye sokmak yasaktır. Yurtdışından sadece sıfır motosiklet ve otomobil parçası girişine izin verilir. Şasi ve motor numarası değişmediği sürece motosikletin ruhsatı ile ilgili bir sorun yaratmaz.
    Ben çok getirttim hocam, resmi ithali yasak ama tek kullanıcı bazında mümkün, şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    aynı pasajda bulunan mazağaza da olan bir eleman sıfırdan gsrx 600 toplamıştı..ama ne şekilde getirtti veya getirdi bilmiyorum.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    O zaman bende bi deniyeyim parça parça sokmayı Yarı fiyatına bi ktm iyi olur aslında Offf çok zor şey bu motor seçmek ya hele 2. el arıyorsan :(

esreffatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    parçaları toplayıp motosiklet haline nasıl getiriyonuz yha yani o bağlantıları bujiler fren debriyaj telleri filan zor değil mi ucuzsa bende yapmak istiyorum motor alcak paramız yok bari kendi motorumuzu yapalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)