Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YAMAHA ZOOM MOPED ATEŞLEME SORUNU

Motovento
    REKLAM ALANI

Meraba arkadaşlar elimde hasarlı bir yamaha zoom var epey yatmış bugün çalıştırmak için giriştim ama elektrik devresi bilindik mopedlerden farklı beyinde iki giriş var bi tane büyük beyin oda sanırsam sinyallerin falan ayrıldığı yer bobinlerden de iki kablo çıkıyor moped sistemi gibi yapmaya çalıştık ama elektrik gelmedi acaba bu mopedin elektrik şemasını bilen arakdaşlar yardımcı olabilir mi bide konjektör denen bir parçası daha var ama onun parçası olduğundan emin değilim resim çekmedim isterseniz koyarım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Beyinden çıkan sarı yeşil kabloları şaseden ve ve + uçdan koruyun yani boşta bırakın 2 tane sarı yeşil kablo vardır bunlardan biri kontak diğeri şasedir deneyerek bulabilirsiniz kolay gele.

Yardımın için teşekkürler ama sorunu tam olarak anlatamdım heralde klasik moped ateşlemesinden farklı resimleri koyuyorum yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar elinde yamaha zoom olan yokmu
    Genel görüntü bu

Bu da mevcut statör normal mopedlerde ayriyetten ateşleme bobini olur ama burda gördüğüm kadarıyla hepsi birleşik

Okuyucu 2 kablosu var bildiğim kadarıyla 1 kablosu olmalı

Bu üzerinde bulunan beyin buda değişik üzerinde 2 kablosu var

Buda sinyal far beyni herhalde bilmiyorum gerçekten

Bunlarda ramzey mopede ait ve elimde bulunan ateşleme elemanları

Bunla uğraşılırmı diye düşünebilrsiniz ama kafaya taktım motoru test edecektim ateşleme getirip ama en başında tıkandım gerekli malzemler var tek ihtiyacım sizin yardımlarınız mevcut sistemi nasıl bağlarım ya da ramzey ateşlemesine nasıl çeviririm

Mobiletçiler neredeseniz bi el atın yürütelim şunu :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)