Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acil Yardım - Honda CBF 250 - Mutlaka yardımcı olmaya çalışın saygılar...

Motovento
    REKLAM ALANI

Beyler, kafayı yemek üzereyim... Honda CBF 250 model bir motorum var. Bu önceleri marş otomatiği çalışmıyordu tık tık yapıyordu sonra göstergedeki ışıklar gitti. Bu durumda vurdurunca çalışıyor motosiklet ışıkları yakıyor ancak bu şekilde iyi değil gitmesi biliyorsunuz. Neyse sonra o şekilde eski aküsüyle ölçtürdüğümüzde akü normal çıktı. Neyse adam dedi ki kesin aküdür bir tanıdığım kişi parayla yapmıyoruz. Ancak ben motosiklet elektrik konusunda pek iyi değilim.... Neyse gittim yeni akü aldım taktım 1 hafta kullandım şuanda marş otomatiği tam yine çalışmıyor akü sağlamken çalışıyordu... Marş otomatiğini de açtım onun içinde her şey olması gerektiği gibiydi. Şu durumda... ???

Geriye ;

Akü sağlam ama elektriği azaldı, ondan yeteri kadar elektrik gelmiyor diye düşünüyorum ...
    Motorun sargıları sağlam olmasa vurdurunca elektrik olmaz her yerinde diye düşünüyorum
    Geriye konjektör kaldı ve de zayıf bir ihtimalle aldığım akü kaldı
    Birde adam ölçtü değerini konjektörden gelen değeri normal dedi ama inanasım gelmiyor pek...

Sonuç ;

Akü sağlam yeni alındı
    Sargılar tamam
    Elektrik tesisatını bugün komple kontrol ettim aküye giden kablolarda kesik yerler vardı onları sardım diğer yerlerini düzelttim
    Olsa olsa konjektör olabilir gibi geliyor bana

** Ben bu işi nasıl çözerim beyler. Motosikletimi de çok seviyorum eksantrik zincirine kadar değiştirdim. Ama bu işin üstesinden gelemiyorum durumlar bunlar ... Saygılarımla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    sen anlattıkca benim sinirlerim bozuldu yaklaşık 1.5 ay uğraştım bu arızanın aynıları bendede vardı hallettim şükür akü normal derken değeri kaç ölçtünmü ben sırf ölçmek için cihaz satın aldım sargıda sorun olsa motor vurdurduğumda çalışmaz demişin ama akü olmadanda motor çalışıyor allah kolaylık versin benim açtığım konuyu bi incele belki faydası olur

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...im-lutfen.html
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    motorun üreteceği çok az bir elektrik ateşleme için yeterlidir.

sizins oruyn marş motorunda kömürü bitmiş olabilir sargıda problem olabilir. kömürden yapma olasılığı yüksek. kısaca motor aküyü tam şarj etmiyor. birde akü üzerinde yokken motoru çalıştırıp akü kutup kablolarından çıkan değeri ölçün. gaz verince 14 ün üzerine çıkması lazım. 11 12 gibi kalıyorsa marş motorunda sorun var.

K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Şase var şase var şase var.Ben bir dönem çektim elektrik laneti adamı motordan soğutur.

Böyle binerseniz sürekli akü öldürür konjektör yakarsınız ve patlak kablolarla uğraşırsınız.Malesef marş motorunuz yanmış.Yeni aküyüde öldürmeyin şase varsa o aküyüde ziyan etmeyin.

Eğer elektrik tesisatını komple değiştirirseniz kafanızda cebinizde %100 karlı çıkar.Yoksa akü öldü konjektör yandı kablo yandı ampül patladı çok can sıkıntısı.
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)