Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

XT600 ü sonunda bitirdim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Meraba arkadaşlar tam olarak kaç ay oldu bilmiyorum ama 7-8 ayı aşkındır xt 600 ü toplamaya çalışıyorum.
    Ve bu süre zarfında xt 600 ün bütün anatomisini ezberlemiş bulunuyorum.Bi kaç başlık altında yazmıştım burda sorunlarını hatırlayanlar olabilir.
    Motorun bir sorunun yüzünden deiştirmedigim parcası kalmadı ve sorunu buldum en son sorunun ne oludugunu yazıcam cok sacma bişi.
    XT 600 e yapılan işlemler.
    Krank kolunda hafif boşluk vardı 2.el temiz sorunsuz krank ile deişti.
    piston sekmanlar deişti.
    silindir yeniden sıfır çakıldı.
    sol motor blogunda kaynaklı yer vardı başka blok takıldı.
    orta dişli arka süspansiyon deişti.
    marş motoru revize edildi.
    marş rublesi ve yatagı deişti.
    marş rolesi ve jarz regulatörü deişti.
    km ve devir saati deişti.
    devriyaj tası, sac ve balataları deişti.
    yağ pompası ve karşılıgındaki dişli deişti.
    vites kolunun karşılıgındaki hilal parca deişti, blok içinde.
    karbüratör deişti.
    hava filtresi sinyaller buji ve yagı 4-5 kez deişti.
    egzantrik zinciri deişti.
    üst kapak tornada revize edildi ve yag kanalları itinayla temizlendi.
    fren mekanizmaları sökülüp temizlendi.
    kabüratör manifoltları 2.kez deişti.sök taka dayanamadı.
    Saydıklarım kaba taslak unutmuş olduklarım olabilir.motor konple olarak 3 kez üst kapak 15-20 kez söküldü.
    Sorun ama tekti ve bu işlemlerden sonra yine sorun devam etti.
    Yüksek devirde boguluyordu.
    Tamirciler saolsun cevabı bulamadı bu işlemlerin bi kısmı tamircide yapıldı ve her tamirciden geldiginde ben tekrar söküp yaptım bujiyi bile sıkmaktan acizler cünkü.
    Herneyse bunca süre zarfında hiçbir tamircinin benden iyi xt mi yapamıyacagını anladım.
    Ve onlar sayesinde bir tamirci oldum.
    Elektrik tesisatını gözümü kapayınca görüyor krankın dönüşünü ve ateşleme döngüsünü hisseder oldum.,
    Maddi acıdan parcalandım haliyle ama ögrendiklerimin yanında hiç önemli deil.ufak tefek şeyler kaldı şuan ha sorun nemiydi başından beri söyliyim.
    Motosikletin koltugunun altındaki çıkıntılar koltuk altında bulunan hava filtresinin ucundaki plastigi sıkıştırıp hava almasını engelliyo
    bu sorunu bulmak 8 ayımı aldı benzin deposunu temizlemek ve yeni karbüratör almak hepsi boşuna krankı bile deiştirmeyebilirdim.
    Herneyse motor sayesinde 2-3 kilo verdim ve sabrıma sabır katıldı
    Değdimi değdi 1-2 viteslerde kafaya geliyo benim için önemli olan mekanigi dışına pek önem vermem.
    Fotolarını demin çektim bi kaç tur atabilicek kadar vaktim var araziye sokmak için çok sabırsızlanıyorum.

Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kazasiz belasiz kullan. Tamirciler adami usta ediyorlar artik, yanliz degilsin, motoru olanlarin yarisi senin durumunda
    melih6153, sakinseytan ve ozgurakman bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    tebrik ederim
    sakinseytan bunu beğendi.

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasiz belasiz kullan. Tamirciler adami usta ediyorlar artik, yanliz degilsin, motoru olanlarin yarisi senin durumunda
    teşekkür ederim saol ya adam 3 ay motorun heryerini söktü bana demediki koltuk yüzünden motor hava almıyo sorun o bütün parcaları deişdirtti töbe ettim birdaha tamirciye gitmemeye.bana diyoki karbüratörün bozuk at işe yaramaz
    en ufak parcası bile dünya para ya türkiyede motorunu tamirciye tamir ettiriyosan yandın.yanlız bayadır kullanmıyodum alışana kadar sıkıntı ya yüksekya bi kac kere düştüm
    Motosiklet mucidi

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Küçük bir arıza nelere sebebiyet vermiş.Bu kadar parça değiti yerine,her yerini değiştirdim deseydiniz daha iyi olurdu
    Zor bır durum,sızı takdır ettım, peygamber sabırı varmıs, malıyetı ne oldu?
    Kazasız gunlerde bınmek dılegıyle
    YAMAHA

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük bir arıza nelere sebebiyet vermiş.Bu kadar parça değiti yerine,her yerini değiştirdim deseydiniz daha iyi olurdu
    Zor bır durum,sızı takdır ettım, peygamber sabırı varmıs, malıyetı ne oldu?
    Kazasız gunlerde bınmek dılegıyle
    eyv saolasın sabretmesem yapamazdımki hem motorculara verip aylarca arayıp abi naptın demekten sabrım taş gibi maşallah.
    parcaların hepsi orjinal kullandım konjektör vs gibi basit parcaları yan sanayi taktım.
    Allahtan cevrem ve tecrübem varda neyi nerde yaptırabilirim biliyorum.torna işlerini kendim yaptım tornacıda cok sövüşlüyo cünkü.
    yaptıgım işlemleri yazarken fiyatlarını yazıcaktımda cok tepki alırım diye yazmadım
    toplamda 1000tl işcilik gerci onlar topladı ben gene söktüm 4000tl de parcalar tuttu
    krankı antalyadan aldım kargoyla meger firma dolandırıcıymış bozuk krank yoladı onlarla cok ugrastım
    sahibinden com dan alırken özellikle antalya yazıyosa aman dikkat!bu biraz cogul oldu direk firma ismini verim
    moto klinik Allah kimseyi düşürmesin onların eline.parayı bi yatırdım 1200 tl nası alıcagımı şaşırdım cok savaştım.
    misal şu ilan varya sübaplar dagılmış yatak bitmiş vaziyette ama sen fotoya bakım iyi diyosun parayı yatır gönderelim get le komisyon alıyolar diyolar
    bi yatırdınmı parayı soguk su iç parca hurdacıdan alınmış vaziyette ulaşıyo sana.aradıgında geri daha muattap bulamazsın.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6572006/detay/
    Motosiklet mucidi

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Çok şerefsizler var,Bende babaları bellı olmayan çok kişi denk geldim
    Araç satıyor değişen yok hatasız. Anlayan birine götürüyorsun arka bağaj değişmiş. akrabaları az olduğunda dolayıdır
    Bir zamanlar (japon motor ad değişiliği,moto klink) şimdi ne oldu bende bilmiyorum
    Not: http://japon.sahibinden.com/ bu firmayla karıştırmayın, işini düzgün ve temiz yapan kişiler
    Insan soke taka kendince yapıyor,bır şeyler kaybederken tecrübe kazanıyor, elınıze sağlık
    YAMAHA

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şerefsizler var,Bende babaları bellı olmayan çok kişi denk geldim
    Araç satıyor değişen yok hatasız. Anlayan birine götürüyorsun arka bağaj değişmiş. akrabaları az olduğunda dolayıdır
    Bir zamanlar (japon motor ad değişiliği,moto klink) şimdi ne oldu bende bilmiyorum
    Not: http://japon.sahibinden.com/ bu firmayla karıştırmayın, işini düzgün ve temiz yapan kişiler
    Insan soke taka kendince yapıyor,bır şeyler kaybederken tecrübe kazanıyor, elınıze sağlık
    evt cok haklısın ya firma moto furkan diyo kargo gönderiyo üstünde başka bi firma ismi bide geri iyadesi yoktur yazıyo kutunun üstünde,
    tam kumpas ilk aradıgında düzgün konusan adam 2. kere aradıgında bagırıp cagırıyo sahibinden com a büssürü yazı yazdım dolandırıcı bunlar kaldırın diye
    mahkemeye verirseniz firmayı biz size destek cıkar gerekli bilgileri göndeririz diyo.Ben bu motorcunun kapısına adam göndermesem paranın üstüne
    soguk su icerdim orası kesin.ben yandım başkaları yanmaz inşallah.
    neyse hatırlayınca sinirleniyorum dedigin gibi söke taka ögrendik.en iyisi kendin yapcan ya gerisi yalan.
    Motosiklet mucidi

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Harbi çok ilginç bir sorunmuş, ee o zaman koltuk orijinal değil, neyse usta olmuşsunuz artık, hiç bir konuda sıkıntı yaşamazsınız
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

gördüm motoru etilerde yine . allah kaza bela vermesın o eskı sesinden eser yok şimdi

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harbi çok ilginç bir sorunmuş, ee o zaman koltuk orijinal değil, neyse usta olmuşsunuz artık, hiç bir konuda sıkıntı yaşamazsınız
    bak cok güzel yakaladın koltuk orjinal deil öle ilgincki 2 tane xt aldık ve aldıgımızda kardeşim koltugumu deişmişti motorlar aynı nasılsa bişi olmaz demiştim.
    yani ne alakaysa koltuk uymadı onca ugrastım insanın aklına gelirmi koltugun hava almamasını saglıyacagını motorun.
    koltugun altını bugün maket bıcagını kızdırıp kestim hava yolu yaptım motor fişek kendime acayip kızdım nası farkedemedim diye ama hiç kimse farkedemedi ki hiç belli olmuyo.
    dedigin gibi artık sıkıntı sorun oldumu hemen anlıyorum ne oldugunu 3 tane xt 600 var hepsini ben tamir ediyorum aşşada geniş yol var ordada kıyaslıyoruz kardeşimi hep geciyorum ama hiç kabul etmiyo:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Alıntı Naked.34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gördüm motoru etilerde yine . allah kaza bela vermesın o eskı sesinden eser yok şimdi
    amin saol ya benimi gördün belki kardeşimdir yada yüceldir onunki siyah kardeşiminkide benimkine cok benziyo gerci başka xt yok bu civarda sen ordamı oturuyosun
    Motosiklet mucidi

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak cok güzel yakaladın koltuk orjinal deil öle ilgincki 2 tane xt aldık ve aldıgımızda kardeşim koltugumu deişmişti motorlar aynı nasılsa bişi olmaz demiştim.
    yani ne alakaysa koltuk uymadı onca ugrastım insanın aklına gelirmi koltugun hava almamasını saglıyacagını motorun.
    koltugun altını bugün maket bıcagını kızdırıp kestim hava yolu yaptım motor fişek kendime acayip kızdım nası farkedemedim diye ama hiç kimse farkedemedi ki hiç belli olmuyo.
    dedigin gibi artık sıkıntı sorun oldumu hemen anlıyorum ne oldugunu 3 tane xt 600 var hepsini ben tamir ediyorum aşşada geniş yol var ordada kıyaslıyoruz kardeşimi hep geciyorum ama hiç kabul etmiyo:D[COLOR="Silver"]
    Şu kısmı çok ilginç, bu kadarda cuk diye oturur mu yav hava almayacak kadar?
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu kısmı çok ilginç, bu kadarda cuk diye oturur mu yav hava almayacak kadar?
    fotosunu cektim şimdi bak hava filtresinin ucunu ve koltugun altını kestim anca rahatladı tam oraya geliyo ve kapatıyo orayı nası oluyo cözemedim koltuk xt koltugu halbuki:S
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)