Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Karbüratörde Bir Arıza mı Var Acaba?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar...arızayı sonunda hallettim...
    arıza karbüratörde felan değilmiş...
    hava filitresini tutan vida düşmüş...zincir dönerken hava filitresine değdiği için 5-6 cm uzunlugunda bir kanal açılmış hava filitresinde...
    buda motorun cok hava almasına neden olmuş...
    yalnız garibime giden olay...hava filitresinde delik yer daha öncedende vardı...
    motorun gitmesine engel olmadıgı için kapatmamıştım.... bugün kapatınca motor düzeldi...
    üşenmeyip yardımcı olan herkese teşekkürler...

Hava filtiresi hortumundaki çatlaklar motor vakumu ile bir miktar kapanır ve iyice açılmadan kullanıcı tarafından farkedilmeyebilir. Eğer rölanti kendiliğinden 3000lere fırlarsa veya düşürülemiyorsa ilk önce buraya bakın. Hava filtiresi hortumu yerinden iyice çıkmışsa motor sesi artar ama gitmez gaz yemez, boğulur!!!! Karburatör manifoldunu da motoru yıkadığınızda kontrol edin. Eğer çatlak varsa tozdan belli olmaz. Bir tarafı sürekli sıcak olduğu için çatlayıp ayrılırlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtiresi hortumundaki çatlaklar motor vakumu ile bir miktar kapanır ve iyice açılmadan kullanıcı tarafından farkedilmeyebilir. Eğer rölanti kendiliğinden 3000lere fırlarsa veya düşürülemiyorsa ilk önce buraya bakın. Hava filtiresi hortumu yerinden iyice çıkmışsa motor sesi artar ama gitmez gaz yemez, boğulur!!!! Karburatör manifoldunu da motoru yıkadığınızda kontrol edin. Eğer çatlak varsa tozdan belli olmaz. Bir tarafı sürekli sıcak olduğu için çatlayıp ayrılırlar..
    şuan herşey tamamdır abi...
    sorunum kalmadı... yardım için teşekkürler...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)