Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Birçok firma Motosiklete LPG takıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar motorsiklete LPG takmaya baslamıs birçok firma. Ayda 2000-3000 km yapanlar için taktırmak cok mantıklı. Ama ruhsata işlenmiyormuş. 550 TL/10 taksit diyor asagı linkteki firma. 100 km'de 2 litre yakan motorda LPG ile %50 tasarruf olacagından km'de yaklasık 4 kurus cepte kalıyor. Yılda 2500kmX12 Ay= 30.000 km'de 1.200 TL tasarruf elde ediliyor. Yani LPG taktırma masrafı yaklasık 6 ayda cıkartılıyor. 100cc motor almanında amacıda ekonomi olduguna göre LPG taktırmak çok mantıklı bence Heleki 100 cc uzeri motorsiklet kullananlar ve scooterlar taktırırsa rahatlıkla yılda 2500TL tasarruf edebilirler. 1 yılda Çin malı motorsiklet parası cepte kalıyor... Ayrıca olaya cevre kirliliği olarakta baktıgımızda onemli olcude yarar saglıyor.

Bikaç Link vereyim:
    http://www.turkiyetv.net/video/dbwmr...otosiklet.html
    http://forum.donanimhaber.com/getQuo...yes&t=51786795
    Sinan Er bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Tamam belki yakıttan tasarruf ediliyor da LPG taktırmak motoru ne hale getiriyor uzun dönemde merak ediyorum. Çünkü LPG motorun daha yüksek sıcaklıkta çalışması demek, bir de motosikletler daha yüksek devirli çalışan araçlar ne olur merak ediyorum hani. Tehlike durumuna girmiyorum bile.Motosiklet bir senede yanıp gitmesin tasarrruf edeyim derken. Hadi motor yandı üzerinde sürücüsü de varsa o hepten felaket işte.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    O is tehlikeli.bir kaza aninda arabada bile lpg tehlikeli.motosiklette...

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    LPG olayı olunca dayanamıyorum balıklama giriyorum.
    2001 den buyana LPG li motosiklet kullanıyorum. çok şükür memnunum. adı üstünde alternatif bir yakıt. tercih edeni mutlu eder.
    ikinci link çalışmıyor. senin yerine yazı verdim merak edenler inceleye bilir.
    http://forum.donanimhaber.com/m_5178..._/key_//tm.htm
    plectrum, ebu ahmed, tr100a ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    11 yıldır kullanıyorsun çok iyiymiş Linki kopyala yapıştır yapmıştım sorun olmus sanırım kusura bakmayın.. Link için ayrıca tesekkurler

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    ybr ne yakıyor ki tüpe geçelim :D
    tehlikeli bence
    # motosikletle.blogspot

Forumdan Uzaklaştırıldı
    LPG'li otomobilde kullanılan sistemin aynısı arkadaslar hiçbir tehlikesi yok. Motosiklete binmek LPG taktırmaktan daha tehlikeli emin olun..
    sgurdal, sedat_57, buberk ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    arabada bile karşıyım lpgye.ama türkiyede yakıt pahalı olunca insanlar ekonomik yakıt olan lpgye yöneliyor.yakıt fiyatları yüzünden sevmediğim hantal giden dizel arabalar aldım hep:S Türkiyeyi bu yüzden sevmiyorum hayat masraflı vergisi falan filan derken.
    ama bence lpg motorda çok saçma ve tehlikeli zaten motor ne yakıyorki canından kıymetlimi ? bide scootere taktıranlara hiç anlam veremiyorum.ulen yakmaz o motorlar
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Yakıt ekonomisi 10 numara, onu tartışmaya bile gerek yok. Ama commuter motorun bagajı gittimi işi bitti, bagaj hacmi ne olacak ? Ayrıca bu motor muayeneden geçmez, ha muayene istasyonlarındaki görevliler lpg olduğunu anlarlarmı, belkide hiç buna bakmıyorlar çünki yaygın değil. Çanta içine falan bakıyorlarmı bilemem ama bu olay yaygınlaşırsa lpg yide varmı yokmu sorgulamaya başlarlar ve arka çantaya da bakmaya başlarlar, dolayısıyla muayenden geçmez. Rusata işletilemez. Ayrıca ben sıklıkla yolculu kullanıyorum. Eşimin hemen arkasında da bir lpg tankı taşıyor olmak açıkçası istemezdim. Ama bir gün yakıt tankı güvenliği motosikletlere göre artırılır, motosikletlere özel sistemler piyasaya çıkar, güvenliği artırılır ve yasal hale getirilir, motorun toplam kullanım ömrünüde azaltmadığı kanıtlanırsa o zaman koşa koşa taktırabilirim.
    M.balibey bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    İşlem besbelli motorun sıvılaştırılmış petrol gazı ile çalıştırılması.

Bu işlem ben motor nedir, nasıl çalışır diye öğrenmeden öncede vardı.

Sonucunda "kendimi keserim yine de takmam diyenlerin" araçları da bugün lpg ile çalışıyor.

2011 istatistiklerine bakarsak araçtan kaynaklanan kaza sayısı;

Görüldüğü üzere ambulans bile kusurlu araçlardan çok kazaya karışmış

135.384 ölümlü-yaralanmalı kazanın 373 ü araçtan kaynaklanıyor peki bu araçların kaçı lpg li

Lpg den kaynaklanan içlerinde varsa, bence parmak ile sayılır,

Peki mahalledeki mavi mutfak tüpünü ters çevirip, kamyonet kullanan dayılarmı bizi bu istatistikte ilgilendiren

Petrol büyük bi sektör ve hemen hemen tüm medya organlarını kullanabiliyor, kaza yaptı diye yaralanmayıp ölmeyen kaçkişi,

kaza yaptı hiçbişey olmadı fakat aracı lpg liydi bu yüzden öldü diye duydunuz??? Emin olun istisnasız herbiri haber olurdu.

Ben böyle bir durumu güvenlik sertifikaları tam olup, gerekli kalite kontrolden geçerek uygulanmış bir araç ile,

lpg için konulmuş trafik ve kullanım kurallarına uyulduğu sürece yaşayan, inanın hayatımda hiç görmedim, duymadım, okumadım !

__________________________________________________ ___________________________________________

Gelelim işin diğer boyutuna,

Dünyada en yüksek miktar ve vergilendirmeye maruz kalan akaryakıtı kullanıyoruz, doğal olarak daha ekonomik çözümler arıyoruz bu doğru.

Fakat 1. sınıf ülkelerde bu iş ekonomik olsun diye değil çevreye verilen zararı minimuma indirmek için yapılıyor.

Bir Alman vatandaşı 2000 Euro ya bu sistemi torununa daha yaşanabilir bir çevre bırakmak için uygulatıyor aracına,

Alman hükümetide sırf bu yüzden halkının güvenliğini hiçe mi sayar diyorsunuz? Benim şahsi cevabım, İMKANSIZ.

Güzel Şale, plectrum, makseli ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

ebu ahmed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1993 BMW R80 RT
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabada bile karşıyım lpgye.ama türkiyede yakıt pahalı olunca insanlar ekonomik yakıt olan lpgye yöneliyor.yakıt fiyatları yüzünden sevmediğim hantal giden dizel arabalar aldım hep:S Türkiyeyi bu yüzden sevmiyorum hayat masraflı vergisi falan filan derken.
    ama bence lpg motorda çok saçma ve tehlikeli zaten motor ne yakıyorki canından kıymetlimi ? bide scootere taktıranlara hiç anlam veremiyorum.ulen yakmaz o motorlar

birader benim r 80 rt 45 krş yakıyordu bir gazladım 150 krşa düştü...hesabını sen yap!!! BEYLER BU ARADA BENİM BMW SATILIK....1993 R 80RT LPG Lİ....
    fearlesboyy bunu beğendi.

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Bütün tehlike arka çantada tankı taşımaksa deponun yarılıp içine bi tank yerleştirilebilir biraz küçük olur ama daha güvenli olabilir.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tank kaza anında zaten gaz akısını kesıyor otomatik olarak. Yanı patlama falan olması ımkansızmıs. Pıknık tupunden cok farklı bir mekanizmaya sahipler
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    km de zaten 13-25 kuruş yakan bir motora hayatını ve hayatları riske sokarak lpg taktırmayıdüşünüyorsa bırak motora binme git kendine bir bisiklet al!hem yakıtı yok hem çevre dostu yada olmadı gir ekobis al

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    olay avrupalı olmak.
    Bu gün avrupalı ( Norveç hariç ) ortalama bir km yol kat ederken kaç send harçıyor. biz kaç send harcıyoruz. yani onların standartını yakalaya bilmek.
    hem lpg olunca devlete gene vergimizi tam vermiş oluyoruz. imtiyazlılar gibi vergisiz yakıt kullanmıyoruz.
    maxi97 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Devlet yılda 50 milyar dolar borç dışı faiz öduyor bu nedenle vergiler çok yuksek. Ülkeyi sattılar artık satacak bişeyde kalmadı topraktan başka. İsrail-Filistin gibi olacak yakında bizim topraklarımızda.. Bizde duvarın arkasından bakacaz aval aval
    mattiadestro bunu beğendi.

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    devlet nereden para alacağını şaşırdı şimdide motosikletlerin topcase yançanta vb aksesuarlarına taktı. bunların 72 tl cezası var.herbirinin ayrı ayr ruhsata işletilme zorunluluğu getirildi.
    bilginize
    plectrum ve wampaa bunu beğendiler.

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    http://forum.donanimhaber.com/m_5178..._/key_//tm.htm
    bu delilkten başka bir şey değil
    150 -200 cc motor km de ne yakıyor ki
    bu tesis motora ağırlık katar yine de LPG de de aynı yakar bilenler reel bir şekilde yazsın ne yakıyor
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    LPG temiz yakıt. Patlama riski benzinden daha az. Elinizdeki bir sigarayla benzin deposunu patlatabilirsiniz. LPG tankını normal yollarla patlatmanız çok zor. Arabalarda çıkan yangınlar daha çok bağaja dolan LPG gazının ateşlenmesiyle oluyor. Motosiklette dolacak bir yer de yok. Açık havada patlama riski de yok. Bence mantıklı.
    plectrum, search16, maxi97 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    lpg yaygınlaşmaya başladı arkadaslar benzinin litresi 5 TL'yi gorunce
    yamyamaha bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)