Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

peugeot speedfight 2 motor sıkıntısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    peugeot speedfight 2
    motorsikletim 2 zamanlı peugeot speedfight 2 100cc hava soğutmalı

2020 ilk baharında motorumla tam evimin oldu siteye girerken vedalaştık bundan yakalşık 2 sene öncede aynı problemden silindir değişmişti

ustamıza motoru götürdük bir kaç gün sonra parça bulamadıklarını ve istersek yerine çinli 150 cc bi scooter motoru takabiliceklerini söylediler tabiki kabul etmedim

kendim araştırmaya başladım türkiyede parçası gerçekten yok gibi belki çıkma bulunabilir ama emin değilim ebay gibi sitelerde var ama ülke şartları sağolsun euro bu fiyatlarda iken 2bin türk lirasını geçiyor

şuan kullandığım 50 cc scooterımı yakın zamanda satmayı düşünüyorum atıl bir vaziyette beklediği için speedfightı yürütmek mantıklı gelmeye başladı

sorum şu acaba 2 zamanlı motorsiklete rektefiye yapabilirmiyiz ? yaparsak türkiyede bir sitede sıfır piston pim takımı buldum ama sekman bulamıyorum acaba farklı bir şekilde sekman uydurula bilirmi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Son çıkan speedfight ve sym jet 14 motor blokların aynı olduğunu okumuştum. Belki sizin blokta sym tarafından yapılmıştır. Bir araştırın isterseniz

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    İki zamanlı için segman bisey değil ki.. segmancilar var istediğin ölçüde üretiyorlar. Hatta ben 1990 da yaptırmıştım. Rektefiye yaptırmak da kolay. Pistonun +0,25 0ldugundan emin ol. Yada silindirde sorun yoksa direk segman yaptir orijinal olcu silindir çapı ve kendi pistonunyla dene bence.
    Tek eksigin segman olsun olay bitmis diye bak.

Motosikleti
    peugeot speedfight 2
    belki yeni modeller dediğiniz gibidir ama benim speedfight eski 2003 model

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki zamanlı için segman bisey değil ki.. segmancilar var istediğin ölçüde üretiyorlar. Hatta ben 1990 da yaptırmıştım. Rektefiye yaptırmak da kolay. Pistonun +0,25 0ldugundan emin ol. Yada silindirde sorun yoksa direk segman yaptir orijinal olcu silindir çapı ve kendi pistonunyla dene bence.
    Tek eksigin segman olsun olay bitmis diye bak.
    sanayide çalışan arkadaşımda aynı öneride bulundu önce motoru söküp piston sekman silindir ne halde bakmam lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)