Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR 125

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba;

Birkaç gün evvel YBR 125 motosikletimi aldım. Yazılanlardan okuyarak bu motosikletin bana uygun olduğunu düşünmüştüm, birkaç günlük tecrübemde bu yönde.

Ancak motosikletle birlikte kullanım kitapçığı alamadım, bayi daha sonra toplu olarak yollandığını ve kendilerine geldiğinde bana ulaştıracağını söyledi. Dolayısıyla rodaj ve bakım konusunda net bilgi sahibi değilim. Bu yönde yardımlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Hayırlı olsun dostum,

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    hayırlı olsun andromeda güzel motor! :
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

premier1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet, internet
    Andomeda

Rodaj muhabbetinde bir şey yok. İlk 1000 km kullanırken 70 km'yi aşmayacaksın hepsi bu.

Kitapçığında ise ahım şahım bir şeyler yok. Bence bu forum kitapçıktan çok daha yararlı bilgiler ihtiva ediyor..

JetAime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsiklet, Seyahat, Bilgisayar
    Arkadaşım 400 kilometreye kadar 4 deviri aşma.. 400 ile 800 arası bakımını yaptır yağını değiştirip sağını solunu sıksınlar sonra kademe kademe yavaş yavaş hızını arttır.. Gazı yavaş ver demiyorum.. bi süre 50 yle bi süre 60 la filan sonra 70 le git şeklinde.. motoru sıkıştırma yorma üzme yeter... 1000 kilometre sonra dilediğin gibi kullan.. Ama yinede fazla sıkıştırma derim çok yüksek devirlerde.. Nede olsa fındık kadar motor var üzerinde 125 cc lik..
    Benim icin zoru basarmak kolaydir, imkansiz ise biraz zaman alir!”

Sinan Atasoy

muRRat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Güle güle kullan. Kazasız belasız :
    DBTYSG

Motosikleti
    motosiklet
    andromeda hayırlı olsun merak ediyorum yedek parca ve yol tutus nasıl yedek parca haa deyince bulunmuyormuş diye duydum bilgilendirirmisin beni

fuatahan2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X AD
    eleman bende aldım seninle aynı tarihlerde (1 ay öncesinde) guzel motor ama kuvvetsiz geliyo. ne de olsa 125lik. temiz bak garantisi bitmeden sat buyugunu al. Eyvallah bye
    Live to Ride & Ride to Live

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    Okinoz daha bu sene geldiği için yedek parçası tam olarak yaygın değil onu bende servisten öğrendim ve yo tutuşu hakında söyleyebileceğim şu kullandığımda sanki ilk etapda mobilet sürmek ile aynı gibiydi ve arkadaş kaza yaptı sebebi 19 jant olması yanılmıyorsam çünkü jant çok büyük ve lastikler çok ince bana göre ve virajlarda dikkat etmek gerekiyor
    ama fiyatına göre iyi ve güzel bir motor ve 125cc den daha ne bekleyebilirsin ki fuathan2000 bende de mz 125cc var ilk motorun ve öğrenmemde çok yardımcı oldu serilik ve hız istiyorsanız 250cc altı almayın o zaman
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    motosiklet
    peki arkadaşlar vergiye giriyormuş heralde nekadar vergisi var bu makinanın ybrnin

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    özellikle ybr kullanan arakdaşlara soruyorum, bende bu motorla başlamak istiyorum, ama bide honda titan var tabii öncelerii scooter düşünüyorduk ama ybr zaten scooter fiyanına. şimdi yeni yasa yürürlüğe konursa ybr için ehliyet gerekecekmi yoksa B yeterm, bide ybr nin yedek parçası hem pahalı hemde bulunamıyormuş, titan bu konuda dahamı iyi acaba. sizler de bu yollardan geçtiğiniz içn araştırmışsınızdır diye soruyorum.. bide vitesli motor kullanmayı en kısa nasıl öğrenir bu garip arkadaşınız ,nedersiniz
    - bu arada twistera ve falcona da bitiyorum ama biraz fazla olur heralde??
    cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden*** şam piiii yonnn ***

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    yıllık 100 milyondan fazla olmaması lazım bu ybrnin
    gene kesin bilgiyi baktıktan sonra veririm bende almayı düşünüyorum

yukarda yazdığımla ilgili bilgi verebilecek kimse yokmuuuu
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden*** şam piiii yonnn ***

arkadasım bende senın gıbı kıtabcıgını hemen alamadım beldeyamaya telefon ettım onlar eve postaladı.Rodaj konusunda bayı altıbın devırı gecmeden ılk bın kılometreyı tamamlayın dıyor ama kıtabcıgında kademelı olarak rodajı yaptırıyor sımdı hatırladıgım kadarıyla ılk ucyuz kılometre dortbın devır sonra besbın devırde kullanıyorsun benden tavsıye ılk rodaj suresınde kıtabcıgında yazılanları uygula duzgun bır rodajı yapılmıs motor un sesı bıle daha degısık oluyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler