Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Bandit 600 S Egzoz Polisaj Yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Her motosiklette genelde belli zamanl sonra egzoz çıkış bogazları renk degişimi-kararma-paslanma yapmakta.
    benim Bandit'inde egzoz bogazları sıcaklıktan baya bir renk degiştirmişti ve üzerine en son yolda başı boş dolaşan bir çöp poşeti yapışmıştı görüntü igrençti.
    hiç sevmem kullandıgım motosikletlerin kirli-paslı olmasını.

oto boyacısı bir arkadaşım var sağolsun,kendisi daha önce kullanmış defalarca güzel sonuçlar almış dedi senin motosiklete'de uygulama yapalım,sevinmedim denirmi
    benim motosikletin egzoz çıkışının tekine pratik hemen kısa bir uygulama yaptı O da ne ! sanki yeni takılmış gibi oldu
    al abi dedi malzeme bunlar yapmaya başla dedim şimdi vaktim yok sonra yaparım.

sonra aldım arkadaştan lekeleri ve paslanmaları çıkartan ilacı nöbette başladım temizlemeye
    kullanılan ürün epoxy jel renk kırmızı,tuz ruhu gibi kokusu var çok ağır,O yüzden üründen çıkan kokuyu solumamalı maske-eldiven ve gözlük kullanmadan uygulama yapmıyoruz.
    üzerinizdeki elbiseye bir damlası gelecek olursa hemen kumaş üzerinde kalıcı lekeler bırakmakta.
    bu ürün aynı zamanda boya üzerindeki vernik tabakayı sökmeye'de yarıyor sonuçta kimyasal karışım.
    motosikletin başka aksamlarına ürünün gelmemesine özen gösterin,sonra boya boşuna lekelenmesin.

ilk önce gerekli ekipmanları takıp öyle başlıyoruz temizliğe.
    ilk olarak uygulama yapacagımız yerleri su ve sünger yardımıyla inceden yıkıyoruz.
    sonra fırça yardımı ile ince birkat üründen egzoz borularına tatbik ediyoruz 5 dk bekleyip su ile uygulama yapılan bölgeyi yıkıyoruz.
    sonra birkat daha ama bu sefer biraz kalın tabaka şeklinde ürünü egzoz borusu üzerine tatbik ediyoruz 10 sn. bekleyip Scotch Bride Bulaşık Süngeri'nin yeşil kısmı ile inceden başlıyoruz ürünü iyice yedirmeye,işlem bitince tekrar su ile parçaları yıkıyoruz bir güzel.
    sanki egzoz temizlenmiş gibi görünüyor.
    10 dk. bekliyoruz egzoz üzerindeki suyun kuruması için,olmadı kuru bez ile silebiliriz.
    ben tembel adamım işlem sırasında çay içmeyi severim acele iş hayatta yapmam
    sonra bir beze Carnauba Çizik Giderici Pasta Cila Krem sürüyoruz ve egzoz borusu üzerine ince ince uygulama yapıyoruz,2 dk. sonra egzoz borusu üzeri mat bir renk alıyor.
    sıra geldi parlatma işlemine;
    bir parça üslübü veya kullanılmayan havlu parçası türü bez ile egzoz üzerindeki matlıgı alıyoruz silerek.
    egzoz boruları sanki hafiften parlamış gibi görünüyor ama daha işimiz bitmedi
    şimdi sıra geldi ikinci aşamaya
    yüksek devirli bir el matkabını alıp ucuna gümüş ve polisaj işi yapan ustaların kullandıgı ser daire keçeyi matkaba takıyoruz.
    sonra yine polisaj için gerekli olan kimyevi malzemeyi keçe üzerine tatbik ediyoruz.beyaz renk olan ürün
    matkap ile egzoz borularına zarar vermeden çok fazla bastırmadan başlıyoruz egzoz borularını parlatmaya.bu işlemi borular parlayana kadar aynı şekilde devam ediyoruz.
    polisaj için taş şeklinde kullanılan kimyevi malzemeler farklı renklerde ve farklı özelliklerde.
    beyaz olan malzeme matlık giderici-sert keçe ile kullanım
    kahverengi olan parlatmak için-papuksu yumuşak keçe ile kullanım

egzoz üzerindeki matlık gidince ,matkaptan kalın keçeyi söküyoruz

sıra gelsi son parlatma aşamasına;

ince pamuksu keçeyi takıyoruz ,bu sefer kahverengi taşı kullanacagız.
    aynı şekilde bir kaç kere egzoz üzerine uygulama yapıyoruz , egzoz boruları ilk günkü gibi üzerinde hiç leke ve kir olmadıgını göreceksiniz.
    işlem bitiminde egzoz borularını komple yıkıyoruz ve kuru bezle kuruluyoruz sonuç aşagıda;

By arjantinli69 at 2012-09-01

kullanılan malzemeler;
    bulaşık eldiveni
    Scotch Bride Bulaşık Süngeri
    epoxy jel temizleyici
    koruyucu maske
    koruyucu gözlük
    koruyucu giysiler
    pasta-cila marka pek önemli degil kaliteli olsun yeter
    üslübü-bez
    olmazsa olmaz su
    ve sıcak çay-müsait ortam ve vakit

kolay gelsin yapmak isteyene
    vlknsyrn, _SpartacuS_, zenon ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    süper olmuş............
    Arjantinli69 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    işte bu, 4 silindir makinalarda bakıyorum headerslar rezalet halde. şöyle parlasa ne kadar şık olur anlamıyorlar. eline sağlık güzel olmus.

fakat ben methlan metal parlatıcı kullanıyorum sonuç onunda harika oluyor. biraz daha zaman harcıyorum ama her bir terime değiyor

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    ugraşmaya degiyor harbiden,sonuç güzel ötesi.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ellerine sağlık hocam, benim anlamadığım mevcut teknoloji hala egzos çıkışlarında kararmayı, sararmayı, paslanmayı önleyecek duruma gelmemiş demek ki, bizleri hala böyle uğraştırıyorlar ABS koyarlar, yol bilgisayarı koyarlar, 3500 cesit elektronik denetleyici, düzenek koyarlar ama egzos paslanmasını hala önlemezler
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    aynen öyle Erdem
    belkide amaç birileri ürün satsın,birileri para kazansın olabilir,yoksa kararmayan egzoz borusu yapılması vardır kesin.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    pırılpırıl olmuş ama benim egzosda pas tutmuştu. mat siyaha boyadık erdemle böylede güzel oldu gerçi

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer abi yesyeni olmuş

Peki son resimdeki şase-mase, okadar daracık yerde nasıl çalıştı o makine hayret valla.

Tebrikler.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı clemenze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamer abi yesyeni olmuş

Peki son resimdeki şase-mase, okadar daracık yerde nasıl çalıştı o makine hayret valla.

Tebrikler.
    baya ugraştırdı desem yeridir,aslında daha ufak polisaj makinası vardı ama bununla 2 saat sürdü onunla herhalde 5 saat sürerdi.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    çok güzel olmuş elinize sağlık ama bu işlemin ömrü ne? bildiğim kadarı ile kısa süre sonra yine eskisi gibi oluyor.
    birde eksozun erişemeyeceğiniz bir çok yeri var oraları nasıl temizleyip parlatıyorsunuz

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Bunlarda benim yaptigim

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maşallah ayna ayna

Motosikleti
    Bunlarda benim parlattiklarim
    parlatinca daha da zevkli oluyor kullanmasi

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel olmuş elinize sağlık ama bu işlemin ömrü ne? bildiğim kadarı ile kısa süre sonra yine eskisi gibi oluyor.
    birde eksozun erişemeyeceğiniz bir çok yeri var oraları nasıl temizleyip parlatıyorsunuz
    teşekkürler,
    üzerine poşet filan apışmazsa,biraz daha uzun zamanda kirlenip kararma yapıyor.birde aşrı gaz açmamalı,aşirı gaz demek yanmış headers demek.
    aslında zaman tutmadım ne kadar zamanda kararcak diye,bakayım ne kadar sürecek.
    egzoz boruları temizligi ugraştırıyorsa komple egzoz'u söküp aşagı alıp temizlik yapmak en güzeli.

---------- Post added at 20:29 ---------- Previous post was at 20:26 ----------

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlarda benim parlattiklarim
    parlatinca daha da zevkli oluyor kullanmasi
    http://c1209.hizliresim.com/11/3/clj3w.jpg

http://e1209.hizliresim.com/11/3/clj6l.jpg
    güzel olmuş Cihan eline sağlık,
    Fazer'ın bogaz aralıkları baya dar bizi baya ugraştırmıştı geçen hafta,ama biz sökmeden temizleyip parlattık.

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Tamer ağabey uzaktan çekilmiş bir fotosunuda paylaşsaydın da gözümüz gönlümüz bandit göreydi

Ellerine sağlık çok güzel olmuş.
    ....

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamer ağabey uzaktan çekilmiş bir fotosunuda paylaşsaydın da gözümüz gönlümüz bandit göreydi

Ellerine sağlık çok güzel olmuş.
    teşekkür ederim kardeş.
    bak bakalım nasıl temiz duruyormu.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
    _SpartacuS_ bunu beğendi.

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Harika Ağabey, bende BANDİT düşünüyorum. Kısmet olursa

Muhteşem olmuş. Ellerine kollarına sağlık..
    ....

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika Ağabey, bende BANDİT düşünüyorum. Kısmet olursa

Muhteşem olmuş. Ellerine kollarına sağlık..
    teşekkürler
    tavsiye ederim güzel sağlam motosiklet.

Motosikleti
    Arkadaşlar size bir önerim var.
    eger headers lerinizi temiz tutarsanız yani suya çamura sokmayıp yada soktuktan sonra ıslak bezle silip bırakırsanız headersleriniz ısındıgı zaman sapsarı olup altına benzerier.
    şahsen benim kuzenin eksozları ayna gibi olmasına ragmen uzun yolda sıcakla birleşince altın sarısına döndü.
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)