Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Carbon Boyama Yaptırmak isteyenler buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Motosikletinize Görsellik katmasını isterseniz bana ulaşabilirsiniz.
    Carbon Boyama Teknigi ( kullanılan ürün 3M kaplama folyo degil,istediginiz rek boyadır )
    ben yaptırdım çok güzel oldu,buyrun resimler ;

http://www.motosiklet.net/forum/sati...004-model.html
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Nerde,ne kadara ?

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    İstanbul,Kadıköy,Hasanpaşa İ.E.T.T Otobüs Garajının hemen yanında işyeri.
    fiyatlar yapılacak parçaya göre degişmektedir.Yakınsanız hazır boyanmış motosiklete bakıp yakından inceleyebilirsiniz.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul,Kadıköy,Hasanpaşa İ.E.T.T Otobüs Garajının hemen yanında işyeri.
    fiyatlar yapılacak parçaya göre degişmektedir.Yakınsanız hazır boyanmış motosiklete bakıp yakından inceleyebilirsiniz.
    Tuzladayım ben gidebilirimde aslında,google haritadan gösterebilir misiniz rica etsem ? Ben arabanın içindeki bazı parçalar için düşünüyorum.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Tabiki
    İ.E.T.T garajını geçer geçmez hemen sağ tarafta Boyacı Kemale derseniz zaten tanırlar.iş yeri önünde park etmiş motosikletleri zaten görürsünüz.

kordinatlar :
    İETT Hasanpaşa Müdürlüğü
    40.99463378167843 ,29.04232040141581

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Tabiki
    İ.E.T.T garajını geçer geçmez hemen sağ tarafta Boyacı Kemale derseniz zaten tanırlar.iş yeri önünde park etmiş motosikletleri zaten görürsünüz.

kordinatlar :
    İETT Hasanpaşa Müdürlüğü
    40.99463378167843 ,29.04232040141581
    Çok teşekkür ederim.Siz motordaki karbonları toplamda kaça yaptırdınız ?

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    komplesi 400 tl tuttu.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Dokulu "3M di-noc veya scotchprint 1080" ile 150-200 TL ye çözülürdü gibi,

Dış etkenlere karşı mukavemeti boyadan daha dayanıklı diye biliyorum,
    Mat dokulu veya lak yüzey olarak bulunabiliyor,
    Solmama veya açılmama garantisi veriliyor zaten,
    Hemen her yüzeye kıvrılabilecek esneklikte,
    Bi şekilde çizildi diyelim motosikletimize bişey olmadığı, koruyucu zırhı olduğu hisside güzel bişey değil mi ki
    Bir gün sıkıldık diyelim sökülürken hiçbir iz kalmayacağına dair garantisi de var, üstelik söküp ilk günki güneş görmemiş boyamıza geri dönmekte güzel değilmi?

Bende düşünüyorum bikaç parçaya, boyanın 3M e göre artıları var ise bilgilendirirseniz çok sevinirim. Ben carbonda ışığı emip, boyutlu dokusunun yansımasını beğeniyorum, boyada buda mümkünmüdür acaba ?
    Yolum düşerse bende bir çıplak gözle incelemeye gideceğim uygulatma kararımı kesinleştirdiğimde
    Tavsiyeniz için teşekkürler, motosikletinizde gayet güzel durmuş

Ama bana 3M de gayet tatmin edici geliyor,

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dokulu "3M di-noc veya scotchprint 1080" ile 150-200 TL ye çözülürdü gibi,

Dış etkenlere karşı mukavemeti boyadan daha dayanıklı diye biliyorum,
    Mat dokulu veya lak yüzey olarak bulunabiliyor,
    Solmama veya açılmama garantisi veriliyor zaten,
    Hemen her yüzeye kıvrılabilecek esneklikte,
    Bi şekilde çizildi diyelim motosikletimize bişey olmadığı, koruyucu zırhı olduğu hisside güzel bişey değil mi ki
    Bir gün sıkıldık diyelim sökülürken hiçbir iz kalmayacağına dair garantisi de var, üstelik söküp ilk günki güneş görmemiş boyamıza geri dönmekte güzel değilmi?

Bende düşünüyorum bikaç parçaya, boyanın 3M e göre artıları var ise bilgilendirirseniz çok sevinirim. Ben carbonda ışığı emip, boyutlu dokusunun yansımasını beğeniyorum, boyada buda mümkünmüdür acaba ?
    Yolum düşerse bende bir çıplak gözle incelemeye gideceğim uygulatma kararımı kesinleştirdiğimde
    Tavsiyeniz için teşekkürler, motosikletinizde gayet güzel durmuş

Ama bana 3M de gayet tatmin edici geliyor,

http://d1208.hizliresim.com/10/z/cgrnj.jpg
    http://e1208.hizliresim.com/10/z/cgrsr.jpg
    http://d1208.hizliresim.com/10/z/cgrnu.jpg
    http://d1208.hizliresim.com/10/z/cgrp6.jpg
    http://e1208.hizliresim.com/10/z/cgrt3.jpg
    3M i fazla büyük olmayan ve düz zeminli yerlere yapacaksanız sıkıntı yok.Ama büyük ve kıvrımlı yerlerde insanı çıldırtmaktan başka bişeye yaramıyo.Çok çok iyi uygulanmassa zamanla atma ve baloncuk yapabiliyo.Ayrıca bi yerden olur ki çizilip yırtılırsa çok kötü.Bence boya gibi olan karbon madde daha hoş görünümlü ve orjinal duruyo.Buralarda 3m ile kaput kaplayanları filan görüyorumda tam rezalet.
    Arjantinli69 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3M i fazla büyük olmayan ve düz zeminli yerlere yapacaksanız sıkıntı yok.Ama büyük ve kıvrımlı yerlerde insanı çıldırtmaktan başka bişeye yaramıyo.Çok çok iyi uygulanmassa zamanla atma ve baloncuk yapabiliyo.Ayrıca bi yerden olur ki çizilip yırtılırsa çok kötü.Bence boya gibi olan karbon madde daha hoş görünümlü ve orjinal duruyo.Buralarda 3m ile kaput kaplayanları filan görüyorumda tam rezalet.
    Yok be abi torpidoda tuş aralarına kadar kıvrılıyor, 3M videolar ile uygulama desteğide vardı sitesinde,

Youtube da da güzel örnekler var,

http://www.youtube.com/watch?v=iK3r9...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=EMhvU...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=qvkyr...eature=related

Gibi birsürü örnek bulmak mümkün, uygulayacağımız yüzeye benzer bi uygulama izleyip aynı yol ile halledilir bence.

Gerekenler

Zaman,
    Sanayi tipi ısıtıcı,
    Keçeli ragle, gibi duruyor ilk aşamada

O atanlar veya tuhaf görünenler ya 3M olmuyor, benzeri birsürü taklidi var sonuçta, yada berbat uygulanmış oluyorlar bende görüyorum malesef :/

Ama Orjinal 3M kaplama da gördüm bambaşkaydı. Sanırım senin parlak olması hoşuna gitti Zippo, karbon üstü cilalı olan 3M lerde var.

Rolls Royce, Ferrari, Lamborghini... kaplatıyorsa abilerimiz kalitesinin tartışılmaz olduğu ortada gibi değilmi zaten
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok be abi torpidoda tuş aralarına kadar kıvrılıyor, 3M videolar ile uygulama desteğide vardı sitesinde,

Youtube da da güzel örnekler var,

http://www.youtube.com/watch?v=iK3r9...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=EMhvU...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=qvkyr...eature=related

Gibi birsürü örnek bulmak mümkün, uygulayacağımız yüzeye benzer bi uygulama izleyip aynı yol ile halledilir bence.

Gerekenler

Zaman,
    Sanayi tipi ısıtıcı,
    Keçeli ragle, gibi duruyor ilk aşamada

O atanlar veya tuhaf görünenler ya 3M olmuyor, benzeri birsürü taklidi var sonuçta, yada berbat uygulanmış oluyorlar bende görüyorum malesef :/

Ama Orjinal 3M kaplama da gördüm bambaşkaydı. Sanırım senin parlak olması hoşuna gitti Zippo, karbon üstü cilalı olan 3M lerde var.

Rolls Royce, Ferrari, Lamborghini... kaplatıyorsa abilerimiz kalitesinin tartışılmaz olduğu ortada gibi değilmi zaten
    Tabi bizim sahibindende piyasada satılanlar tırtıklı karbon ama orjinal 3M değil.

Benim bundan çok :

Bu hoşuma gidiyo :

Buna su transferi diyolar galiba.Kaplanacak parçayı bi suyun içine sokup çıkarıyolar bu hali alıyo.İstediğiniz desende oluyo tabi.Youtube da videoları vardı

Motosikleti
    Honda NC S
    Yok su transferi farklı bişey sadece folyo taşımak ve hizalamada kullanılıyor. Senin beğendiğin cilalı görünen

Senin beğendiğindeki griler çok sırıtıyor, o şekilde çakma durur çok

Bi dönem tekne sektöründe de çalıştım, direk karbon parçalarda üretiyorduk, nekadar cila atsakta mutlaka dalgalı bi görüntü olurdu, boyut kazandırırdı parçaya daha bi kaliteli dururdu

Mesela cilalı olarak şu çok yakın bence :

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çok başarılı..................banada yakın.........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bu carbon boya işini yapan bir arkadaşım.
    bizim grup'ta baya bir motor var üzerlerinde degişik denemeler oluyor.
    mesela arkadaşın motoruna 3M folya kaplama uyguladı,kıvrımlı bölge bir süre sonra alttan hava almış şekilde kabardı ve daha sonra o şişme yapan bölgeden yırtıldı.sonuç yırtılınca çok kötü görünüyor.
    ilk etapta güzel görünmekte ama sadece düz zeminlerde.kıvrımlı bölgelerde zamanla illaki açılma yapmakta 3M dedigimiz folyo kaplama.
    + yönü bence canın sıkıldıgında 3m kaplamayı söküp eski haline döndürmak parçayı.

boya olayı zaten farklı bir kere yaptırınca daha gerek kalmıyor ve vernigi yiyen boya'daki carbon uygulama çok derinlik kazanıyor.
    kötü tarafı olduya carbon boya uygulama yapılan bölge bi şekilde çizildi O parçanın O bölgesini zımpara yapıp tekrar yeni carbon boya uygulaması ve boya üzerine tekrar vernik atılması lazım.
    resimlerdeki fazer üzerinda tamir işçilikleri'de oldugundan 400 tl tutmuştu,

Fazer için komple grenajların carbon boya uygulaması 250-300 TL civarı tutmakta bence gayet uygun bir rakam gibi .
    şu an için bu uygulamayı yapanı yakın çevremde görmedim başka.
    ilerde daha çok yapan çıkınca fiyat'ta ucuzlama olabilir.
    yaptırmak isteyen olursa yardımcı olurum

Motosikleti
    2011 600F ABS
    bu carbon boya işini yapan bir arkadaşım.
    bizim grup'ta baya bir motor var üzerlerinde degişik denemeler oluyor.
    mesela arkadaşın motoruna 3M folya kaplama uyguladı,kıvrımlı bölge bir süre sonra alttan hava almış şekilde kabardı ve daha sonra o şişme yapan bölgeden yırtıldı.sonuç yırtılınca çok kötü görünüyor.
    ilk etapta güzel görünmekte ama sadece düz zeminlerde.kıvrımlı bölgelerde zamanla illaki açılma yapmakta 3M dedigimiz folyo kaplama.
    + yönü bence canın sıkıldıgında 3m kaplamayı söküp eski haline döndürmak parçayı.

boya olayı zaten farklı bir kere yaptırınca daha gerek kalmıyor ve vernigi yiyen boya'daki carbon uygulama çok derinlik kazanıyor.
    kötü tarafı olduya carbon boya uygulama yapılan bölge bi şekilde çizildi O parçanın O bölgesini zımpara yapıp tekrar yeni carbon boya uygulaması ve boya üzerine tekrar vernik atılması lazım.
    resimlerdeki fazer üzerinda tamir işçilikleri'de oldugundan 400 tl tutmuştu,

Fazer için komple grenajların carbon boya uygulaması 250-300 TL civarı tutmakta bence gayet uygun bir rakam gibi .
    şu an için bu uygulamayı yapanı yakın çevremde görmedim başka.
    ilerde daha çok yapan çıkınca fiyat'ta ucuzlama olabilir.
    yaptırmak isteyen olursa yardımcı olurum
    Komple grenaj 250 300 civarı ise iyi fiyat,pahalı değil.ben en kısa zamanda yaptırıcam bu yerde

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komple grenaj 250 300 civarı ise iyi fiyat,pahalı değil.ben en kısa zamanda yaptırıcam bu yerde
    üstteki fazer'da ilave boyalar vardı ondan fiyat 400 tl tuttu.
    jantlar boyandı verniklendi.
    arka maşa boyandı
    komple pasta cila yapıldı v.s
    normal carbon boya 250-300 arası,yapılacak parçaya göre fiyat azalıp artmakta.bir ugrayıp fiyat almak,yapılan işçiliği yakından görmek en güzeli.
    gelmeden haber verirseniz görüşürüz.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    aynı işi bizde yapıyoruz eskisehirde
    isteyen özelden face msn adresi versin

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Eskişehirde bu uygulamayı yapanın olması güzel,kolay gelsin sizlere.
    yapmış oldugunuz uygulamalardan birkaç resim görmek mümkünmü acaba.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    kendi motosikletimin ön çamurlugunu ve aynalarını carbon desenli boya yaptırdım buyrun resimler.
    renk olayına gelince her renk desen yapmak mümkün sınır yok.

fiyatlar için bana ulaşabilirsiniz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)