Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki GSF 600 Bandit S Gösterge Lambaları Degişimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Baya zamandır Gösterge Lambalarını ( Orjinali Gün Işıgı lambalar ) mavi led ile degiştirmeyi düşünüyordum.
    servis manuelinden ön gögüsün ve km saatinin nasıl söküldügüne baktım,biraz ugraştıracak gibi görünüyordu.
    gece nöbetinde saat: 21:30 da çayımı demledim bir yandan çay muhabbeti bir yandan Bandit'in ön gögüsünü sökmeye başladım.
    mubarek Japon'lar bir sürü vida koymuş sök sök bitmiyor
    aman diyorum sökerken bir tarafı kırmayalım.çay muhabbet derken 1.5 saat'te ön gögüs masa üstünde sağ salim
    servis manuelin'den şema ve sökme sırası ;

1-sağ-sol aynalar
    2-camın üstündeki siyah cam çerçevesi (biraz zor çıkıyor yerinden dikkat etmeli ),üst yuvadan sökünce plastik parçayı aşagı dogru çekiyoruz yoksa alt köşelerinde tırnak var kırılabilir.
    3-ön rüzgarlık ( cam )
    4-sağ-sol ve alt grenaj parçaları bütün halde çıkıyor .sağ grenajı tutan 4 alyan başlı krom vida var,aynı şekilde sol grenajı tutan 4 alyan başlı vida var.sağ-sol grenajı alttan birbirine bağlayan alt parçada'da 2 alyan başlı vida bulunmakta.grenajı çıkartırken ön sinyal kablolarını soketlerinden sökmeyi unutmuyoruz
    5-ön farı yerinden çıkartıyoruz.far arkasında üst ve alt'ta 4 tane 10'luk somun var.far lamba soketlerini'de sökelim.
    6-km saatini alttan tutan somunlarını söküyoruz ve km saatine giden soketleri yerinden söküyoruz sonun'da km saati elimizde

sonra başlıyoruz yavaş ve dikkatli bir şekilde km saatini parçalara ayırmaya,burası işin zevkli kısmı
    ben saati fazla parçalama'dan ledleri mavi led ile degiştirdim ama baya bir ugraştırdı beni
    sonra hazır sökmüşken dedim genel bir temizlik yapayım parçaları ve devamında montaj ve mutlu son,tabi bu arada saat sabah 05:00 olmuş nöbetin bitmesine az kaldı

ve sırasıyla resimler ;

Uploaded with ImageShack.us

---------- Post added at 04:52 ---------- Previous post was at 04:00 ----------

servis manuelin'den şema ve sökme sırası ;

gerekli olan takımlar ;

yıldız tornavida
    10 anahtar-kısa lokma daha iyi olur
    4 ve 5 numara alyan anahtar
    lehim pastası-havya-lehim
    mavi led lambalar ve şerit mavi led
    ve sabır

1-sağ-sol aynalar
    2-camın üstündeki siyah cam çerçevesi (biraz zor çıkıyor yerinden dikkat etmeli ),üst yuvadan sökünce plastik parçayı aşagı dogru çekiyoruz yoksa alt köşelerinde tırnak var kırılabilir.
    3-ön rüzgarlık ( cam )
    4-sağ-sol ve alt grenaj parçaları bütün halde çıkıyor .sağ grenajı tutan 4 alyan başlı krom vida var,aynı şekilde sol grenajı tutan 4 alyan başlı vida var.sağ-sol grenajı alttan birbirine bağlayan alt parçada'da 2 alyan başlı vida bulunmakta.grenajı çıkartırken ön sinyal kablolarını soketlerinden sökmeyi unutmuyoruz
    5-ön farı yerinden çıkartıyoruz.far arkasında üst ve alt'ta 4 tane 10'luk somun var.far lamba soketlerini'de sökelim.
    6-km saatini alttan tutan 2 adet somunlarını söküyoruz ve km saatine giden soketleri yerinden söküyoruz sonun'da km saati elimizde

sonra başlıyoruz yavaş ve dikkatli bir şekilde km saatini parçalara ayırmaya,burası işin zevkli kısmı
    ben saati fazla parçalama'dan ledleri mavi led ile degiştirdim ama baya bir ugraştırdı beni
    sonra hazır sökmüşken dedim genel bir temizlik yapayım parçaları ve devamında montaj ve mutlu son,tabi bu arada saat sabah 05:00 olmuş nöbetin bitmesine az kaldı

ve sırasıyla resimler ;

degişecek ledler görünüyor

hazır elimde fazla şerid led varken dedim boşa gitmesin saatin iç duvarına yapıştırdım güzelde oldu gerçi

Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ellerine sağlık güzel olmuş.......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    güzel ve faydalı paylaşım,teşekkürler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    orada zaten led vardıda mavileriyle mi değiştin? yada flamanlı ampül mü vardı
    şerit led 3 chipli ise iyi aydınlatır. bende göstergemin ısıklarını ledle değiştirdim
    ve senin gibi şerit led koydum, genel aydınlatma için. ama 4.vites ışığı bir kaç
    saniye sonra sönüyor, gıcık oluyorum. ayrıca dışarıdan göstergeyi komple aydın-
    latan şerit led koymuştum.
    bu şerit led geceleri çok faydalı oluyor. direk aküye bağlı, anahtar gidonun üstünde
    yakıyorum, kontak anhtarının yerini görebiliyorum, ayrıca saat de görünüyor

By farcob at 2012-08-25

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    hem ledleri degiştirdim kart üzerinden,hemde ilave şerit led döşedim Faruk abi.şerit ledlerin beslemesini'de gösterge paneli beslemesinden aldım kısa yoldan kestirme kablo fazlalıgı olmasın.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Motosiklet aşkina, güzel olmuş emeğine sağlik.
    Arjantinli69 bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    yorumlar ve begeni için teşekkürler arkadaşlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)