Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kawasaki Ninja 250r Egzoz

Motovento
    REKLAM ALANI
    atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Merhaba

Yaklaşık 1 ay önce bir arkadaşın tavsiyesi üzerine el yapımı bir egzoz taktırdım. Bugün gruptan bir abimizin sözü içime kuşku düşürdü. Bu açık egzozlar motorun ömrünü azaltır. Pistonlarda sıkışma olmadığı için boşa vurur ve zarar görür gibi.

Sizce orijinal egzozu tekrar takmalı mıyım. Tecrübeli abilerimin tavsiyelerini bekliyorum.

Hondaaaaaaaa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öyle bir şey yok
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    ninja 250
    yok öyle bişey motorun ömrü nasıl biter hemde ninjanın ömrü

Aykut009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    benim bildiğim kadarıyla emisyon değerleri teknik şeylerin değişeceği için bir tek benzin tüketimi artar.
    daha tecrübeli arkadaşlar kesin bir açıklama yapacaktır.

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Tşkler arkadaşlar cevaplar için Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
    Hondaaaaaaaa

Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tşkler arkadaşlar cevaplar için Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
    Orjinal egzoz motora back pressure (geri basınç uygular). Alt devirlerde tork daha fazladır. Ancak üst devirlerde egzoz gazı rahat çıkamaz.
    Siz motora açık egzoz takınca motor rahatlar, üst devirlerde daha iyi gider. Arkadaş basınçla motoru karıştırmış.

Yok öyle bişey demek yetmedi sanırım

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ayni soru benimde kafamda var takipteyim.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    ozaman egzosu kökten sökelim nie koymuşlar zaten egzos ne gerek var rahat rahat motordan gazlar cıksın allahım ya rabbim NİNJA250yi allah yaratmadı ne motorların ömrü bitiyor ninja neki ilahlaştırmayın
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozaman egzosu kökten sökelim nie koymuşlar zaten egzos ne gerek var rahat rahat motordan gazlar cıksın allahım ya rabbim NİNJA250yi allah yaratmadı ne motorların ömrü bitiyor ninja neki ilahlaştırmayın
    http://www.fturka.com/teknik-bilgile...k-getirir.html

Boş kap, dolu fıçıdan çok ses çıkarır

Motosikleti
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.fturka.com/teknik-bilgile...k-getirir.html

Boş kap, dolu fıçıdan çok ses çıkarır
    sök gitsin ozaman egzosu tiger a falan boşa para vericeğimize mis gibi açık egzosla dolanırsınız enayi hyosungta 1000tl istiyor egzosa nie alıyımki aleti boğuyor böle devam http://www.motosiklet.net/forum/moto...zararlari.html
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

sök gitsin ozaman egzosu tiger a falan boşa para vericeğimize mis gibi açık egzosla dolanırsınız enayi hyosungta 1000tl istiyor egzosa nie alıyımki aleti boğuyor böle devam http://www.motosiklet.net/forum/moto...zararlari.html
    Gözlerinizde problem var sanırım. Ben sökün dediğimi hatırlamıyorum ?

Motosikleti
    Gözlerinizde problem var sanırım. Ben sökün dediğimi hatırlamıyorum ?
    ne yazdığınızın farkında değilsiniz sanırım yazdıklarınızı okuma zahmetinde bulunursanız ( Siz motora açık egzoz takınca motor rahatlar, üst devirlerde daha iyi gider ) lafından anlamam gereken nedir egzos motoru boğan bi parça eee motoru boğuyosa çıkarılması daha iyi bende çıkaralım gitsin diyorum fakat siz sarfettiğiniz cümlelerin doğurduğu veya doğurucağı anlamları farkedemediniz sanırım.Neyse ne diyosanız öle olsun tamam tamam diyip geçiyorum uzatmaya gerek yok

ne yazdığınızın farkında değilsiniz sanırım yazdıklarınızı okuma zahmetinde bulunursanız ( Siz motora açık egzoz takınca motor rahatlar, üst devirlerde daha iyi gider ) lafından anlamam gereken nedir egzos motoru boğan bi parça eee motoru boğuyosa çıkarılması daha iyi bende çıkaralım gitsin diyorum fakat siz sarfettiğiniz cümlelerin doğurduğu veya doğurucağı anlamları farkedemediniz sanırım.Neyse ne diyosanız öle olsun tamam tamam diyip geçiyorum uzatmaya gerek yok
    Euro 3 diye bir şey duydunuz mu ? Yada katalizör ? Yada back pressure ? Orjinal egzoz motoru boğmuyorsa bu beygirleri leylekler mi getiriyor ?

Motosikleti
    Euro 3 diye bir şey duydunuz mu ? Yada katalizör ? Yada back pressure ? Orjinal egzoz motoru boğmuyorsa bu beygirleri leylekler mi getiriyor ?

neler derimde uzamasın die hiç birşey dememeyi tercih ediyorum size iyi geceler iyi forumlar

neler derimde uzamasın die hiç birşey dememeyi tercih ediyorum size iyi geceler iyi forumlar
    Açıklayında öğrenelim

Motosikleti
    ninja 250
    alper motorun eksozu sökülmüş haldeyken bi kullanmaya çalış eksozun ne işe yaradığını ozaman görürsün

Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alper motorun eksozu sökülmüş haldeyken bi kullanmaya çalış eksozun ne işe yaradığını ozaman görürsün
    +1 Çok güzel bir cevap

Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Çita Sport 125
    egzostları değiştirirken.. takmadan bi marşa basın arkadaşın dediği gibi o zaman anlarsınız ne işe yaradığını..

traktörden beter oluyor yanında durulmuyor
    Bilgi Paylaştıkça Büyür..

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Egzoz boş olduğunda veya olmadığında motordaki basınç düşüşünü anlamıyorum ben. Çünkü patlama anında basınç oluşturmak için zaten motor bloğunun heryeri kapalı olmuyor mu? Tüm emme ve egzoz valfleri kapalı olmuyor mu? Bu şekilde basınç oluşturuluyor ve ateşleme ile patlama oluyor. Bu esnada egzoz olsa ne olmasa ne? Yani basıncı etkilememesi lazım...

Patlamadan sonra yanan yakıtı boşaltmak için egzoz subapları açılıyor ve o sırada egzoz geri basınç uyguluyor motora. Bu geri basınç olmasa gaz daha kolay çıkacak ve krank dönme hareketini daha kolay devam ettirecek. Yanılıyor muyum? Yani ne kadar egzoz yok ise o kadar yanan gazın boşaltılması da o kadar kolaylaşacak. Yani motor yanmış yakıtı boşaltmak için güç harcamayacak. Bu durumda egzozun komple iptali en yüksek gücün elde edildiği durum olması gerekmiyor mu...?

Egzozun gürültü amaçlı takıldığını düşünüyorum bende. Katalizör varsa da zararlı maddeleri de arındırıyor.
    Alper Kaya bunu beğendi.
    #sürenadam

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    hiç yakıştıramadım sanayipovic egzosu bu motosiklete
    bence biraz kesenin agzını acıp bişiler al..
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler