Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbf 150 lastik sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CBFMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    herkese merhaba, cbf 150 motorum için lastik alacağım. daha önce unilli kullandım beş para etmez onu belirteyim, sonra michelin pilot sporty ondada yarılmalar oldu yollardan tahmin ediyorum, pirelli mt 65 taktırdım ondan memnun kaldım 2300 uzun yoldan sonra ömrü erken bitti, şu an üzerinde irc lastikler var. Bundan sonrada İrc olsun diyorum ama irc nin en son çıkan hangi modeli olsun mevsimlik lastik taktıracağım. Yeni lastik alan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Motorun üzerindeki ön teker ircde hafif balon var kışlık bir lastik winter modeli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben cbf için almadım ama yakın zamanda irc aldım, hiç memnun kalmadım. şubat sonunda aldım lastikleri 4000 km yaptım. lastiklerin dişleri sanki km yaptıkça artıyor ama yol tutuşu çok zayıf.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    argadaşım parana kıy..ön arka mişlen taktır huzur mişlende...250 liran gidiyor...hayatından daha önemli ne var...ırc yeni desen diye verdiler 150 liraya ön arka taktırdım arka salladı durdu 18 bin km idare ettim 1.5 yıl ama bi yere kadar ömrünü bitirince mişlene döndüm yine...

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    mete_han, michelin yeni modelmi aldınız.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CBFMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pirelli mt 65 taktırdım ondan memnun kaldım 2300 uzun yoldan sonra ömrü erken bitti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ırc yeni desen diye verdiler 150 liraya ön arka taktırdım arka salladı durdu 18 bin km idare ettim 1.5 yıl
    yol falan tutmuyor ama gerçekten başka anlamda bir mühendislik dehası var bu irc lastiklerde. lastik bitmiyor.
    mete_han bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    şimdi şu modele baktım; http://www.feyizoglu.com/2-75-18-Pilot-Street-on-Lastik_47967.html#0

Motosikleti
    evet gardaş ondan taktırdım daha dün...260 liraya ön arka bu modelden..Kadıköyde Ustam var Hasanpaşada...tavsiye ederim..EBC ön balata..Alman arka dişli ..DID zincir makinam adeta sıfır oldu...gidişi değişti makinanın inanılmaz oldu..motul ya 10/40...biraz tuzlu oldu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

normalde bak ön 120 arka 130 lastiği o fiyata alıyosun adam işçiliği cüzi tutmuş...7 yıllık ustam Honda bayiden ayrıldı kendi yerini kurdu...

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    ben karşıya geçemeyeceğime göre buz motora gideceğim, birde bu michelinin kış lastiği varmı acaba, fetizoğlunda var gözüküyor ama şu model var mesela http://www.feyizoglu.com/120-80-14-City-Grip-Winter-Kis-Lastigi-_48138.html#0
    mete_han bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    irc winter kış koşulları için gerçekten güzel bir lastik. karda kaysa dahi frene basma ve kontrol için zaman tanıyor.
    yazın çabuk yıpranması ve motora gereksiz bir ağırlık katması kötü. e adı üstünde kış lastiği .
    bir de yaz sıcağında aşırı yumuşak olduğu için cam çivi vs ne bulursa kendine çekiyor.

daha öncesinde ön nf 22 http://www.irclastik.net/urun.asp?konu=urunler&anakategori=1&marka=1&katego ri=23&sayfa=
    arka da nr 47 kullanmıştım. gerçi modellerine bakıp da almadım ama kuru zeminde ve yağmurun ilk yağdığı zamanlar haricinde işimi gördü.

Motosikleti
    tek bildiğim mişlen ve ırc..diğer hiç bir lastiği yıldır cbfde kullanmadım...

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Karari irc de kildim. Maddi acidan, mevsimlik alacagim crxforewer inda dedigi gibi olmus olabilolir. Bu da bana ders oldu. Artik kisin on winter irc alip yoluma oyle devam ederim.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence Irc e para vermeyin, hele yazın kış lastiği taktırmanız hata olur bence.

Ben şu anda Michelin Pilot Sporty kullanıyorum takım. Yol tutuş ve kalite olarak çok çok memnunum. Pek bozuk yola girmem, asfalt severim.
    Eğer ara sıra stabilize yollara giriyorsanız neden Pirelli Dura Traction tercih etmiyorsunuz ?

Motosikleti
    Cbf150
    Ben pirelli duratraction kullanıyorum ve memnunum

çifti 225 lira civarı

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Arkadaslar simdi anesteyim, rulmanlar dagilmis ama ben lastikleri yinede degisiyorun. Irc aldim mevsimlik, winter modeli vardi onuda kisin geri taktiracagim. Michelin ve pirelli daha once kullandim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)