Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

honda cbf 150 yağ yaktığı nasıl anlaşılır

Motovento
    REKLAM ALANI
    delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet arkadaşlar haklısınız bir motorsikletin 1000 kmde 1 litrelik yağının 100 ile 200 ml arasını yakmasi toleranstır..kral cbf..aslan besleyen ne yediğine bakmaz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Yağ yakmayan cbf yenimi çıkmış ben görmedim duymadım işin zor dostum topcase olan bir motor al içine de 1 lt 1040 yağ at devam hayat bu işte...... Aslanın yediği benzin de yaktığı ne av masrafları felanmi e5 de yakaladimmi ne terbiye ediyorum ama o aslanı
    www.erkakurye.com

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baştan sona kadar katılıyorum.. Arkadaş çok haklı
    Nedir bu cbf düşmanlığı..anlamadım.
    bilen bilmeyen herkes konuşuyor aga hayır yorum yapanları kaçı cbf kullandı oda meçhul orda burda okudugu yorumları copy paste yapan şahıslar..motora laf atacagına emsallerinden biraz yakıtı fazla diye eksi yanını söyleseler anlarımda ne biliyim işte.. bu arada o ilandaki motorun silindiri değişmiş gerçekten bak renk daha açık duruyo silindir kapağina falan bakarsan renk daha soluk..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    kimsenin cbf düşmanlığı yok. Bukadar adi ve sorunlu bi motoru honda nasıl satar? Tek dert bu. Markası mondial olsaydı bu cbf nın, ok tamam. Ama koskoca honda bunu nasıl yapar?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar haklısınız bir motorsikletin 1000 kmde 1 litrelik yağının 100 ile 200 ml arasını yakmasi toleranstır..kral cbf..aslan besleyen ne yediğine bakmaz..
    ben aslan falan görmedim cbf'in içinde
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 tane cbfe sahip oldum 3ü de yağ yakıyordu pardon EKSILTIYORDU..kullanıp bilmediğimiz motor değil yani arkadaşlar..yağ yaktığını söylememız cbf düşmanı olduğumuzdan değil..kullanıp bilmeyenler ve almayı düşünenler farkına varsın diye..hondanın kendi servısi kabul ederken siz niye kasıyorsunuz onu anlamadım
    ethemm76 bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben aslan falan görmedim cbf'in içinde
    seviyorum seni çoşkun abi... doğru konuşan kaç kişi var kullanırken.........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Cbf 150 yağ eksiltir, benim motorum yağ eksiltmesin diyen, yağ eksilten motorun yağ bakımını yapmayı bilmeyen veya uğraşmak istemeyen almayıverir olur biter. 2. cbf 150 mi kullanıyorum. İlkinin durumunu 40 binde 3. sahibine gidenekadar biliyorum ve sıfır alındığında bayiden çıktığı an ne kadar yağ yakıyorsa 40 bin. km de de o kadar yağ yakıyordu, yağ yakmada artma ve performasta 40 bin kmye kadar düşme olmadı, sonrasını bilmiyorum tabi. Şu anda 2011 model var. 14 ayda 21 bin km yaptım. Bayiden çıktığı günden beri yağ yakıyor, ama 21 binin km de de yağ eksiltme oranı aynı, kesinlikle artma yok. Yani kötü olsa ben 2. kez gidip almazdım. Ki ikisinide sıfır aldım. Sağlam para verdim. Çekişte, gidişte, performasta sorun yoksa, gözle görülür bi mavi duman atma yoksa. 1000 km de o motor taş çatlasın 100-200 gram yağ yakar, onuda bir sonraki yağ değişimine kadar 1 veya iki kez ihtiyaç duyduğu yağdan takviye eder, paşa paşa kullanırsın.

Yetkili servislere motoru denet, abi bi çekişini gidişine bi bakıver, motor bitme eğilimine girmiş cbf aşırı yağ yakar (1000 km de 400-500 grama kadar) ve tüm bakım unsurları normal olduğu halde çekişi düşer. Bunu servis veya motoru tanıyan bilen biri anlar. Düzenli servis bakımına da girdiyse, çekişinde de sorun yoksa, korkma. Benim motorda 3000 km de 300-500 gram arası yağ yakıyor ama yağa fazla para vermiyorum, neden ? Artık 2000 de değil 3000 de bir yağ değiştiriyorum, çünki arada ilave ettiği yağ ile yağın neredeyse yarıya yakın bi kısmı yenilenmiş oluyor. 2000. km de yağa bakıyorum, hala kirli sayılmaz. Dolayısıyla madem takviye ediyoruz. yağ değişim aralığınıda uzatabiliriz. Yani yağ masrafım hiç yağ yakmayan cbf sahipleri ile aynı diyebilirim.

Ha cbf 150 kullanıpta düşük km lerde sıkıntı yaşasaydım belki fikrim değişirdi, ama yaşamadım, yalan mık söyleyeyim, aslanlar gibi geziyorum. Cbf 150 den uzun vadede performans almak istiyorsanız, ekmeğini senelerce yemek istiyorsanız, sert kullanmayacaksınız, 80-90 ı geçmeyeceksiniz. Yağ eksilten bi cbf kullanıyorsanız, mutlaka yağ eiksilme eğilimine göre yağı tamamlanacak, yani motor 200-300 gram eksik yağ ile kesinlikle kullanılmayacak. Böyle kullanıldığı taktirde, motor bloğu kullanım ömrü açısından kullanıcısını kesinlikle üzmeyecektir. Ben böyle kullandım, hiç üzülmedim.

Cbf 150 ye aslan demek biraz abartı olur Kedi diyelim Aslan gibi yen istese büyük cc ye pineriz napcaz 154 cc maturu
    delileoo bunu beğendi.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilen bilmeyen herkes konuşuyor aga hayır yorum yapanları kaçı cbf kullandı oda meçhul orda burda okudugu yorumları copy paste yapan şahıslar..motora laf atacagına emsallerinden biraz yakıtı fazla diye eksi yanını söyleseler anlarımda ne biliyim işte.. bu arada o ilandaki motorun silindiri değişmiş gerçekten bak renk daha açık duruyo silindir kapağina falan bakarsan renk daha soluk..
    Valla sedatim benimki yakmiyor defalarca inceledim yok abi yakmiyo ben devirli kullanıyorum belki ondandir. Ama motorumdan çok memnunum yalnız gücü biraz kısıtlı olduğu için. Bazen soruyorum kendime biraz daha tork olsaymiş diyorum.

Bu arada geçen irfanin iftarindan gelirken feribotta biriine rastladık adamda bmw f650 gs vardı saat 17-00 da çıkmış bodrumdan saat 23-00 da feribotdaydi neyse adam benim motora baktı vaaay dedi cbf 150 ha
    BEN BU MAKINAYI 2 YIL KULLANDIM ÇOK MEMNUN KALDIM KIYMETINI BIL DEDI..

Motosikleti
    ninja 250
    cbf hala yağ mı yakıyor,memlekete yaka yaka yağ bitti

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Ben CBF hiç kullanmadım, fakat gerek hakkında okuduklarım, gerekse kullanıcılarından duyduklarımın hiçbiri olumsuz değildi !

Bu motosikleti yağ eksiltmiyor diye alıpta, "vay başıma gelenler yağ eksiltiyormuş" diye bilinçsizce alan kimseye de rastlamadım !

Yağ eksiltiyor dediğiniz motosikleti, 3. 4. kez ard arda halen sıfır alan kullanıcılarını saymaya kalksam ömrüm yetmez!

Yağ eksiltiyor ise bu neye zarar veriyor bunu da bilmiyorum, açık açık söyleyeyim.

Birşeye zarar veriyor ise motosikleti her köşede, her kuryede, her parasına kıyan kalite arayan küçük işletmelerde ... ...
    muadillerine göre binlerce KM fazla yapmış ve halen de saat gibi çalıştıklarını nasıl görebiliyorum?

Evet bilip bilmeden boş konuşuyor olabilirim. Ama kafamdaki bu sorulara, nekadar araştırsamda cevap bulamadım.

Bu durumda yapılan eleştiriler bana şundan daha içi dolu gelmiyor => CBF benzin yakıyormuş almayın !
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimsenin cbf düşmanlığı yok. Bukadar adi ve sorunlu bi motoru honda nasıl satar? Tek dert bu. Markası mondial olsaydı bu cbf nın, ok tamam. Ama koskoca honda bunu nasıl yapar?
    Benim.gözümde 10 tane cb e
    1 tane cbf yapmaz
    Yakarsa 1000km bir degistr yağı
    Cok mu pahalı sanki

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim.gözümde 10 tane cb e
    1 tane cbf yapmaz
    Yakarsa 1000km bir degistr yağı
    Cok mu pahalı sanki
    benim gözümdede al birini, vur ötekine yapar. Honda cbr hariç cb side, cbf side ucuz adi çinde üretip türkiye ye kakaladıkları 5 para etmez motorlar. Bunları avrupada satsalar adamı döverler. Varmı avrupada cbf 150? Niye avrupada cbf 150 satmıyolarda türkiye de satıyolar? Veya kendi memleketleri japonyada varmı? Adamı döverler döverler. Bukadar adi mal olurmu diye. Sizde böbürlenerek vay bee hondaya biniyom dersiniz. honda avrupada ve kendi memleketi japonyada ne satıyosa Türkiyedede onu satsın. Gerçek kalite budur
    ERROR88 bunu beğendi.

Motosikleti
    Demir At
    Cb e dediğiniz motor cbf den daha kotu
    75 hızı geç başlıyor motor titrek manda gbi göbek atmaya
    Adem abi cbf kullandım ama hakkımı ybr den yana kullanırım her zaman
    Cbf sağlam motor tek artısi bu

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf 150 yağ yakıyor veya bunu kabullenemeyenler için eksiltiyor, bu yağı motor karterden damlatmadığına göre uçup gitmiyor ya yakarak eksiltiyor..
    Ama bu motorun yağ yakmasını kabullenmeyi sağlayan bir özelliği var. Konforu.
    Çoğu commuter motorda bulunmayan hem sürücü hem artçı için rahatlık Cbf 150 de mevcut.
    3lü çanta sistemi cuk diye oturuyor ve birçok uzun yol aksesuarı mevcut. Görünüm açısından commuter sınıfında en güzeldir veya orta güzeldir ama kimse çirkin diyemez.
    Cbf 150 apaçiliğe gelmez, sakin kullanıcıların motorudur. Yolun keyfini çıkarmak isteyenlerin. Bir an önce bitsin diyenlerin değil
    Bu motoru alıyorsan, yağ değişimini 1000km de bir yapacaksın, veya eksildikçe takviye edeceksin.
    Yağ yakmasa çok daha iyi olacağı şüphesiz. Ama Hondanın sunduğu Cbf 150 bu. Almak yada almamak size kalmış.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 150 yağ yakıyor veya bunu kabullenemeyenler için eksiltiyor, bu yağı motor karterden damlatmadığına göre uçup gitmiyor ya yakarak eksiltiyor..
    Ama bu motorun yağ yakmasını kabullenmeyi sağlayan bir özelliği var. Konforu.
    Çoğu commuter motorda bulunmayan hem sürücü hem artçı için rahatlık Cbf 150 de mevcut.
    3lü çanta sistemi cuk diye oturuyor ve birçok uzun yol aksesuarı mevcut. Görünüm açısından commuter sınıfında en güzeldir veya orta güzeldir ama kimse çirkin diyemez.
    Cbf 150 apaçiliğe gelmez, sakin kullanıcıların motorudur. Yolun keyfini çıkarmak isteyenlerin. Bir an önce bitsin diyenlerin değil
    Bu motoru alıyorsan, yağ değişimini 1000km de bir yapacaksın, veya eksildikçe takviye edeceksin.
    Yağ yakmasa çok daha iyi olacağı şüphesiz. Ama Hondanın sunduğu Cbf 150 bu. Almak yada almamak size kalmış.

Ben de servisinde 3600km de değiştirdim yağını 50gr eksiltmişti 2011 model 10000 de, sakin kullanırım hatta 400km altına düşmem 10lt benzin ile, şimdi bu özellikleri kendilerine göre uyarlasın almak isteyenler. Beğenen alır beğenmeyen almaz. kimse nc700 ile cbf150yi aynı kefeye koymuyor zaten ki hondaya biniyorum deyip havalı havalı gezmiyordur. Bir önceki motosikletim 150zat tı iyi ki şimdi cbf 150. ( 2000kmlik yola çıkmıyorsanız yağ falan taşımanıza gerek yok, bunu söyleyenlerin motosikletlerine bak cbf mi değil mi diye )

Bir de keşke bu soruyu kendi başlığında sorsaydın. Burada bilen de bilmeyen de sevmeyen de yorum yapıyor.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    2008'de sıfır km aldığım CBF150 motorum şu an 35,000 kilometrede. Bugüne kadar en fazla 100ml yağ eksik çıktı. Yaptığım 35,000 km yolun en az 20 binini yaz aylarında tam gaz, 100-110 arası giderek yaptım.

Bir benim motorum yağ yakmıyor demek ki

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008'de sıfır km aldığım CBF150 motorum şu an 35,000 kilometrede. Bugüne kadar en fazla 100ml yağ eksik çıktı. Yaptığım 35,000 km yolun en az 20 binini yaz aylarında tam gaz, 100-110 arası giderek yaptım.

Bir benim motorum yağ yakmıyor demek ki
    BEN 2 yıl boyunca kullandım
    Konfor olarak gerek sağlamlık olarak 10 numaradir
    Ben de yağ yakıyor du o da 50 ml 100 ml filan
    Fazlası yok

selam arkadaşlar bende honda cbf 150 var yağ cubuğunu çekince hava ve yağ atıyor normalmidir acaba bilgilerinize sığınırım cevaplarsanız sevinirim

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Motor Çalışır durumdayken mi Yağ çubuğunu konturol ediyorsun _?
    Eğer öyleyse normaldir Yağ pompası basınçı şekilde yağı iletilmesi gereken yerlere gönderiyordur çubuğu çıkarıncada yağ fırlatıyordur
    Motor Çok sıcak ise ondanda kaynaklı olabilir
    Sado

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)