Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motora gaz verince siyah duman atıyo

Motovento
    REKLAM ALANI
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Slm arkadaşlar belki sitede bilenler hatırlıyanlar vardır bir xt 600 almıştım aylar önce hala tamir olmadı.tamirciye dünyayı bayıldım ama şaka gibi onlarda yapamadı
    sorunum öyle basit görünüyo ve öyle cözülmez ki bende takat kalmadı.sorun şöyle:
    hava filtresini ve kapagını takınca motor pat patpat edip siyah duman atıyo sökünce hava filtresini kapaklarını falan zar zor calısıyo motor
    gazı bırakınca istop ediyo rolanti bi yüksek bi alcak ama gazlayınca fişek gibi gidiyo :S ama siyah duman azda olsa gene atıyo giderken
    dedim karbüratörü temizliyim söktüm bütün parcalarını ertesi gün topladım yani bugün hayda sanki hiç sökmemişim gibi aynı
    motorun deiştirmedigim parcası kalmadı mermi gibi gidiyo ama niye şu kahrolası sorunu cözemiyorum.
    aklımda çok şey var kafam karışık jikle falanmı takılı kalıyo:S bujiye bak diceksinizde 3.buji yenisini takıuyorum siyah dumanı 5 dk görsün gene buji yalan oluyo
    bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa cok sevinirim.
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    subaplarla ilgili bir kontrol yapıldı mı motoruna..
    k4d1r bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belki basit kalacak söyleyeceklerim ama yine de içimde kalmasın... :(

Emiş ile alakalı sıkıntı var sanki? Bir de egzoz'un durumu nedir? Nasıl bir egzoz var üzerinde ?

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    ya konple piston slndr sekman krank enzantrik zinciri deişenleri sayarsam yataga giremem ya 4700 harcadım yok yok hala siyah duman atıyo yedek karbüratör aldım gene aynı
    calısıtırınca silah atar gibi pat die patlıyo egsozum orjinal karbüratör manifoltlarıda sıfır ya bu motor heralde dünyanın en büyük sorununu taşıyo bu gülücük sinirden
    Motosiklet mucidi

sorun ya karbüratöründe ya da subaplarında..eğer imkânın varsa üst kapağı söküp subaplarını kontrol et kaçırma var mı yok mu diye..eğer onlarda sorun yoksa karbüratörün gaz pistonlu ve o ya çok esnedi ya da yırtık bir yeri var..hava filtresini çıkardığında duman atmıyor deli gibi gidiyor ve rolanti de durmuyorsa bütün sikinti bu saydığım noktalarda olmak zorunda

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    motorda birtek üst kafayı deiştirmedim motorcuya sordum sübaplara bak lastiklerine falan bak dedim saglam dedi ama güvenmiyorum onlara bozuk olsa gazlayınca böyle gidermi?kafaya geliyo direk bilemiyorum bobine gelen kablolarımı ters taktık
    Motosiklet mucidi

bu sorunla scooterda karşılaştım 3 ayrı karbüratör 5 ayrı gaz pistonu ile denedim hepsinde aynı sikintiyi yaptı..subapları değiştirdim yine devam etti en sonunda sinirlenip motora bi açık hava filtresi takıp karbüratörün hava ayar cıvatasini tamamen söküp rolantiyi öyle ayarladım

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    soruna cozuk degılde motorun tekerı patladı deseler yıne mıllet subab ayarından dıyecek
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorda birtek üst kafayı deiştirmedim motorcuya sordum sübaplara bak lastiklerine falan bak dedim saglam dedi ama güvenmiyorum onlara bozuk olsa gazlayınca böyle gidermi?kafaya geliyo direk bilemiyorum bobine gelen kablolarımı ters taktık
    subaplar gevşek olunca da motor güzel gider ama senin canavar bol benzin yakıyor o bariz belli hava almıyor hava alsa patırtı yapmaz

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    işte benzin sanki hiç durmadan içeri dökülüyo yani cözemedim benzin deposundan mı alakalı hiç ummadıgım biyer cıkcak diye korkuyorum
    Motosiklet mucidi

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Slm arkadaşlar belki sitede bilenler hatırlıyanlar vardır bir xt 600 almıştım aylar önce hala tamir olmadı.tamirciye dünyayı bayıldım ama şaka gibi onlarda yapamadı
    sorunum öyle basit görünüyo ve öyle cözülmez ki bende takat kalmadı.sorun şöyle:
    hava filtresini ve kapagını takınca motor pat patpat edip siyah duman atıyo sökünce hava filtresini kapaklarını falan zar zor calısıyo motor
    gazı bırakınca istop ediyo rolanti bi yüksek bi alcak ama gazlayınca fişek gibi gidiyo :S ama siyah duman azda olsa gene atıyo giderken
    dedim karbüratörü temizliyim söktüm bütün parcalarını ertesi gün topladım yani bugün hayda sanki hiç sökmemişim gibi aynı
    motorun deiştirmedigim parcası kalmadı mermi gibi gidiyo ama niye şu kahrolası sorunu cözemiyorum.
    aklımda çok şey var kafam karışık jikle falanmı takılı kalıyo:S bujiye bak diceksinizde 3.buji yenisini takıuyorum siyah dumanı 5 dk görsün gene buji yalan oluyo
    bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa cok sevinirim.
    Benzinde taşırma yapıyor mu?..
    Sorunun büyük ihtimalle karbüratör şamandrası ayarından..
    Çok fazla benzin alıyor taşırıyor...
    Yanma odasına aşırı benzin gidince rolanti tutmaz..
    Tam gazda güzel gider..
    Şamandrana bak..Havuzda çok benzin birikiyor büyük ihtimal...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

kubi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    aynen alp tunay ın dediği gibi, sorun karbüratör de gibi görünüyo, fazla benzin alıyo, şamadıra ayarına baktır ya da içinde diklemesine inen iğne var onun oradan olabilir sorun, ama sen yeni karbüratör de taktım diosun, enteresan tarafı da bu. karbüratörden dememin sebebi, geçen karbüratörü temizledim, dediğim o iğnenin orda ufak bi plastik parça var,iğnenin üstüne geleceğine altına koymuşum, aynı senin sorun bende de vardı. gazı verdiğin zaman nerdeyse uçacak alet ama rölanti ve düşük viteste bujiyi kömür gibi yapıyodu. iyi bir karbüratörcü bulmanı öneririm.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motosikletime fazla yağ koymuştum sonucunda ne olduğunu söyleyeyim, hava filtresinden bile yağ çıktı.
    Bunun haricinde fazla yağ, yağ keçelerini zorlar ve silindir yanma odasına yağ sızar, iki zamanlı gibi yağlı benzin yakmaya başlarsın,
    bujilerin kurum yapar ayrıca egzosdan bir süre sonra köfteci arabası gibi duman çıkmaya başlar.
    Önceden fazla yağ ile kullanılmış ve bu tür bir sorun çıkmış olabilir mi?
    Çok bir teknik bilgim yok, bir arkadaşımızın tecrubesini okuyunca açtığınız başlık aklıma geldi, paylaşayım dedim.
    Çok alakasız olduysa kusuruma bakmayın
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    bencede sorun karbüratör ve organlarında.
    en mantıklı yaklaşımı alp abi yapmış, onun dışında hava filtresini kontrol etmişsin, peki manifold ? manifodl tıkalı olabilir. havayı az ya da benzini fazla alıyor senin motor. iyi bir karbüratör ayarı ve hava filtresi kutusu temizliğinden sonra normale dönecektir.
    not: supaplardan yapmaz...

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    XT lerin de bir tek üst kafadan sıkıntı yaşadığını biliyorum açıkçası bende...

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinde taşırma yapıyor mu?..
    Sorunun büyük ihtimalle karbüratör şamandrası ayarından..
    Çok fazla benzin alıyor taşırıyor...
    Yanma odasına aşırı benzin gidince rolanti tutmaz..
    Tam gazda güzel gider..
    Şamandrana bak..Havuzda çok benzin birikiyor büyük ihtimal...
    demin baya ugrastım marşa basmaktan akümde bitti hava ayar vidasını söküp calıstırdım ordan bile b enzin fışkırdı resmen benzini cekiyo gaza basınca şamandırayı karbüratörü temizlerken sökmüştüm ama bi ayar yeri göremedim şamandıranın ayarı nasıl yapılır?bugün denedim hava filtresini konple sökünce motor resmen gidiyo ama rolanti yok istop ediyo bu benzin akışını nasıl keserim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Alıntı kubi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen alp tunay ın dediği gibi, sorun karbüratör de gibi görünüyo, fazla benzin alıyo, şamadıra ayarına baktır ya da içinde diklemesine inen iğne var onun oradan olabilir sorun, ama sen yeni karbüratör de taktım diosun, enteresan tarafı da bu. karbüratörden dememin sebebi, geçen karbüratörü temizledim, dediğim o iğnenin orda ufak bi plastik parça var,iğnenin üstüne geleceğine altına koymuşum, aynı senin sorun bende de vardı. gazı verdiğin zaman nerdeyse uçacak alet ama rölanti ve düşük viteste bujiyi kömür gibi yapıyodu. iyi bir karbüratörcü bulmanı öneririm.
    aynen ya söktügümde karbüratörü ignelerin yaylanması dikkat ettim biri yukarı dogru yaylanıyo biri aşşa :S hangisi dogru karbüratörü 2. el aldım belkide ayarı bozuktur ben söküp temizleyip topladım ya bu karbüratör ne kadar belaymış

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceden fazla yağ ile kullanılmış ve bu tür bir sorun çıkmış olabilir mi?
    Çok bir teknik bilgim yok, bir arkadaşımızın tecrubesini okuyunca açtığınız başlık aklıma geldi, paylaşayım dedim.
    Çok alakasız olduysa kusuruma bakmayın
    msj ın icin saol ama hiç alakası yok ben arabamı bile kendim tamir ediyorum ama su veleti yapamadım zaten benim xt de yagı az koyma lüksümüz yok ben fulluyorum yoksa üst kapagı yiyo kronik sorunu egzantrik üst kafa direk sıyırıyo yag müskürtmemi ne yapmışlar mühendisleri cefasını biz cekiyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XT lerin de bir tek üst kafadan sıkıntı yaşadığını biliyorum açıkçası bende...
    xt 600 ler
    cok fazla ısınınca yagsız kalırsada tabi üst kafa egzantrik yiyo denedik yedi
    krank kolunda boşluk yapıyo internete bak kolunu haric satıyolar devamlı bosluk yaptıgı için
    motor cok elektrik cekiyo elektrik sorunları yapabiliyo yani
    bide marş rublesi bozabiliyo tek silindirya piston sıkıstırma oranı cok düşük yanma odası öle ufakki piston bi tur döncem derken dünyanın gücünü harcıyo
    birde 3 tane yag filtresi var herkez 1 tanesini biliyo onu temizliyo ve yag pompası bozuluyo
    karmaşık bi motor acemi birinin kesin elinde patlar
    artıları yokmu tabi var kullanınca üstünden inmek istemiyosun 2.viteste asfaltı kazıyo
    adamlar performansı sonuna kadar alalım demişler o yüzden zorlamaya gelmiyo
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Şamandranın menteşe olan kısmını daha az benzin alması için biraz ya elinle ya da karga burunla büküceksin...
    Havuzda daha az benzin birikmesini sağlayacaksın...
    Korkma... O menteşe olan kısım sarı madenindendir.. Bükülmeye imkan verir.

hocam ne tarafta oturuyorsun yarın işin yoksa şu motoruna bir bakayım bana dert oldu valla..sen o karbüratörü söküp sirkeye yatır geceden sabaha kadar pırıl pırıl olsun tüm memeleri de sirkeye yatır..gaz pistonunu kontrol et delik yırtık bi yer var mı..karbüratörün gövdeye bak çatlak patlak hava alan yer var mı..şamandıraya bak belki içine benzin doluyor yukarı kalkmıyordur..şamandıra yayına bak takılı kalıyordur..manifolta bak hava mı alıyor acaba bi yerden sıvı conta sür ya da conta kes gırtlaga..eğer yine çare bulamıyorsan açık hava filtresi takıp dene..o motor hava almıyor o yüzden o sorunu yapıyor..

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ne tarafta oturuyorsun yarın işin yoksa şu motoruna bir bakayım bana dert oldu valla..sen o karbüratörü söküp sirkeye yatır geceden sabaha kadar pırıl pırıl olsun tüm memeleri de sirkeye yatır..gaz pistonunu kontrol et delik yırtık bi yer var mı..karbüratörün gövdeye bak çatlak patlak hava alan yer var mı..şamandıraya bak belki içine benzin doluyor yukarı kalkmıyordur..şamandıra yayına bak takılı kalıyordur..manifolta bak hava mı alıyor acaba bi yerden sıvı conta sür ya da conta kes gırtlaga..eğer yine çare bulamıyorsan açık hava filtresi takıp dene..o motor hava almıyor o yüzden o sorunu yapıyor..
    ben sarıyer armutluda oturuyorum tinerle yıkadım karbüratörü sirkeyi ilk kez duydum:S
    1 saattir nette karbüratör ayarlarını okuyorum ama kafa daha cok karışıyo
    şamandırada ben bir yay görmedim manifoltlar hava almıyo sıfır daha silikon contada sürdüm ya motor hava deil benzin alıyo paso bu karbüratörün calısma mantıgını bir cözemedim tam anlamıyla nası ögrenicem sen uzakta deilsen sökümde bak mantıgını ögrenim motor calısmasın ben ögrenim yeter
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    ben sarıyer armutluda oturuyorum tinerle yıkadım karbüratörü sirkeyi ilk kez duydum:S
    1 saattir nette karbüratör ayarlarını okuyorum ama kafa daha cok karışıyo
    şamandırada ben bir yay görmedim manifoltlar hava almıyo sıfır daha silikon contada sürdüm ya motor hava deil benzin alıyo paso bu karbüratörün calısma mantıgını bir cözemedim tam anlamıyla nası ögrenicem sen uzakta deilsen sökümde bak mantıgını ögrenim motor calısmasın ben ögrenim yeter
    Arkadaş, çok basit işlem... Şamandırayı takılı olduğu yerde dibini kargaburunla tut... Yukarı doğru çok az bük...
    Daha az benzin depolamasını sağla...
    Tuvaletlerdeki rezevuar gibi düşün...
    Taşırmamasını sağla

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)