Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekzoz Değişimi....

Motovento
    REKLAM ALANI
    nx4_falcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crossrunner
    Arkadaşlar Benim cbf nin Ekzozu Değişdirmeyi düşünüyorum Karbon yada Titanyum seçenekleri varmış Akropoviçin. Bu tip mazemeden hiç anlamadığım için size sormak istedim. Fiyatları aynı olan Bu iki mazemenin Estetik Dışında işlevsel bir farkı varmı? Sizce Hangisini tercih etmeliyim.
    Birde arka tüpü değişirince katalitik kovantör iptalmi oluyor Onuda sorayim bu arada.
    Ne Mutlu Turkum Diyene...
    2003-2005 NX4 FALCON
    2006 CBF600S ABS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer

Egsoz

2 malzeme arasında değilde stock egsoz ile alacağın egzoz arasında ağırlık farkı oluyor. Performans egzozu hem güç arttırıyor hemde daha hafif olduğu için motor toplam ağırlığını düşürüp ivmelenme süresini düşürüyor. Akropovic'i incelediğimde dış görünümde opsiyonel titanyum yada karbon görünüm seçeneği eklemiş. Neticede bunların görünüşten başka bir farkının olmadığını ortaya koyuyor. Ancak egsoz'ların racing ve daha profesyonel kategorilerinde iç materyal değişiyor. Daha hafif malzeme olan titanyum tam profesyonel yapıda kullanıylıyor. Bir alt kademesi ise paslanmaz çelik kullanıyor. Ancak her 2 egsoz tipide stock egsoz'dan daha hafif.

Bu arada sesinde arttığını hatırlatmak isterim.

Burda büyük egsoz üreticilerinin site linkleri var. Kendi motoruna uygun olanı bulabileceğini sanıyorum.

http://www.motorcycle.co.uk/lists/Exhausts.html

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

nx4_falcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crossrunner
    Akropovicin Fiyatıda uygun Cbf icin ozel eksozda uretiyor Ben Mazeme kousunda kararsız kaldım sadece ama titanyum daha sağlamdır sanki bana öyle geldi korlası arayıp getirtecem. Performans ses önemli değil Görünüm 1. derece önemli benim için . Yoksa hava filitreside alırdım. Cantlarıda değişdirmeye karar verdim Özel bir cbf olacak sanırım benim motosiklet http://www.marvic.it/catalogocerchiing.htm Katalitikkonvantor konusunda halla evap alamadım bilen bir arkadaş onuda cevaplarsa iyi olur.
    Ne Mutlu Turkum Diyene...
    2003-2005 NX4 FALCON
    2006 CBF600S ABS

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Katalitik konvertör senin motorda olmaması gerek. Karbüratörlü motorun var. Olsa olsa egsoz geri dönüşüm sistemi olur. Zaten katalitik konvertör motora yakın konumlandırılır. En son parça susturucu değiştirince bir sorun olmaz merak etme. Ayrıca komple egsoz kiti bile alsan üzerinde senin motora göre her yeri ayarlanmıştır. Kafan rahat olsun.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler