Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yıkamadan sonra çalışmama ve kornada problem

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar bugün motosikletimi yıkadıktan sonra çalıştıramadım.(Heralde ateşleme sistemine su gitti diye fazla da zorlamadım çalıştırmak için yarın tekrar deneyeceğim muhtemelen kuruyunca çalışır.) önemli olan sormak istediğim elektronik aksamdada sinyaller far vs sorunsuz fakat kornaya bastığımda bir kez çalışır gibi yaptı ve birdaha çalışmadı acaba kısa devre yapmış olabilir mi veya kornaya giriş yerleri ıslandı ondan mı çalışmıyor yardım ederseniz sevinirim inşallah yine tamirciye gitmek zorunda kalmayız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    dostum jikleyi cek mars bas , baktın olmuyor 2.veya 3. Viteste vurdur
    çalışmazsa güneş altında bırak kurusun yeniden tekrarla

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    buji kafasını çıkar hava tut
    korna butonuna da hava tut
    su kalmış olabilir içlerinde
    mutlaka çalışır
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    hava sıcak pipo kurumuştür . Boğulma yapar bazen yıkamak
    mutlaka çalışır

O zaman yarın dediğim gibi tekrar deniyecem acaba korna da çalışır mı onu düşünüyorum kısa devre mi yaptı diye korktum ama inşallah değildir sonucu yarın yine burdan yazarım hepinize teşekkürler.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Deathghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman yarın dediğim gibi tekrar deniyecem acaba korna da çalışır mı onu düşünüyorum kısa devre mi yaptı diye korktum ama inşallah değildir sonucu yarın yine burdan yazarım hepinize teşekkürler.
    dostum kornayı da yarın sök koy güneşin altına içinde ki kartonlar kurusun çalışır
    sorun yok dostum bızımvn 800 de ynı seylerı yapıyor
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum kornayı da yarın sök koy güneşin altına içinde ki kartonlar kurusun çalışır
    sorun yok dostum bızımvn 800 de ynı seylerı yapıyor
    Tamamdır yarın kurutalım o zaman birde bu sorun oluşturmasın başıma demiştim de.
    Bişey daha sormak istiyorum benim kilometre sayacı ve göstergesi durup dururken çalışmaz oldu tellerde bi kopukluk olmuş olabilir mi kabloları sıyırıp bakmam mı gerekir yoksa başka bir arızdan mı kaynaklıdır.(Bunlar daha önce olmuştu yıkamayla alakasız )

Sabah çalıştırmayı denedim olmadı korna da dahil sonra bujiyi söktüm yedekle değiştirdim yine olmadı en sonunda bujiyi çıkarttım buji kafalığını da çıkarttım kurumaya bıraktım akşam birdaha denerim ama kornayı sökemedim vidalar biraz küflenmiş bir de anahtar takımını bulamadım bu şekilde sökmeden kuruması uzun sürer mi?

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Korna çalışmayabilir benim iki ayda iki kere bozuldu; kısa devre olmuş olabilir. Çalışmada sorun olmaz umarım. Sorun ne tam anlamıyla? Marş mı basmıyor yoksa basıp da ateşleme mi yapmıyor?
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Benim motosiklet zaten eski tip 91 model ayak marşı var sadece çalışacak gibi yapıyor arada ama çalışmıyor kornayı bujileri falan söktüm kurumaya bıraktım bakalım akşama tekrar takarım.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    motor iki zamanli galiba bujide ateşleme varsa , en iyisi vurdurmak ama seninki biraz zor çalışacak

Evet 2 zamanlı vurdurmadan çalıştıramaz mıyız acaba çünkü buralarda çıkabileceğim bir yer yok maalesef olmadıı yine motorcuya götürecez kornayı da kuruttum fakat yine çalışmadı onu da göstermek lazım.

Evet sonunda çalıştı kornadaki problemse sürüyor galiba yıkarken kablodaki bir sıyrıktan kısa devre yapmış olablir.Bir de son zamanlarda debriyaj balatalarını değiştirmiş olan var mı ne kadar bir ücret tutar ortalama .
    mterayes26 özellikle 2 zamanlı motorlara bakan bir yer tavsiye edebilir misin bende eskişehirliyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)