Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr 125 elektrikle alakalı problem

Motovento
    REKLAM ALANI
    BLaCK_j.W.a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz S600
    Arkadaslar başıma gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir olay şöyle ceyran etti; Motorumu 2 saat önce park etmiştim işim bitti başına geldim marşa bastım (basmaz olaydım) gıy gıy derken çalıştı , çalıştı çalışmasına ama marş rölesi yapışmış olmalıki marş takılı kaldı ve kontak kapatmama rağmen elektriği kesilmedi marş dönmeye devam etti panikle anahtarı cıkarttım yan kapağı açtımm kutup başını kopartmaya çalıstım kopmadı çünkü yıldız uclu tornavidayla sökülmesi gerekiyordu o panikle avadanlık aklıma gelmemişti neyse kaployu koparmaya çalışırken Allah tarafından vida gevşedi ve elimi pense olarak kullanarak söktüm kutup başını ve marşda durdu (şükür) yanmadan kurtulduk...neyse en civcivli bölüm bundan sonra başladı kutup başını tekrar değirdim marş hala dönüyodu nerden nerden diye düşünnürken bir röleden tıkır tıkır ses geliyodu galiba bundan ötürü diye düşünüp oracıkta söktüm röleyi kutup başını taktım problem yok dedim ohh yırttım buldum diye sevinerek o rölenin bozuk olduğunu düşünerek motorcu motorcu gezdim rölenin far rölesi olduğunu kimse demedi ve yok dediler diyorum ybr nin parçası nasıl olmaz neyse eve geldim sökmeye başladım o röleyi marşla nasıl ilişkilendirdim bilmiyorum (bahsettiğim röle sinyal rölesinin altındaki far rölesiymiş) deneme yanılma yoluyla bulduk bulmasına ama far rölesini ters taktım ters takılınca haliyle deponun altından bir duman yükseldi dedim işte şimdi yandık depoyu söktüm kokluya kokluya yanan yeri buldum maalesef koku CDI dan geliyodu motorum 2009 yuvarlak farlı modeli

Şimdiki sorunlar şöyle ;

1 kontak açıyorum kısa farlar yanıyo (büyük ihtimal CDI içindeki farı tetikleyen devre yandı)

2 motor çalışır vaziyette marş basması normal mi?

Beni aydınlatabilecek varmı arkadaslar derdime çaree lazım CDI tamiri mümkünmü eskişehirde tamir edebilecek biyer varmıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    kardeşim öncelikle geçmiş olsun..cdı nin tamiri yok diye biliyorum..artık rialli.comdan yan sanayisini uygun fiyata alirsin..motorunun çalışır vaziyette marş basması tabiki normal değil artık güvendiğin bi motorcudan yardım alarak sorunu halletmelisin..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Sorun burada çözülecek cinsten değil.. Bilen üstalarımız anlatsa bile sen kolları sıvayıp motorla uğraşma.. Servise götür halletsinler.. Ayrıca geçmiş olsun..

BLaCK_j.W.a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz S600
    Saolasınız ama kendi işimi kendim halledicem çünkü servisleri benden yetersiz görüyorum sorduğum rölenin far rölesi olduğunu bilmiyolar bana çok garip geldi CDI 'ı pres baskı yapmışlar açamasınlar tamiratı mümkün olmasın yedek parçamız satılsın diye , ama ben nasıl olsa alıcaksam onuda kesip bakıcam kaybetcek birşeyim yok rialli marka 65 lira yan sanayi olarak en iyi marka bu galiba...marşında çalışırken basmasını diot'a bağlıyorum onuda değiştirince inşallah hal olur....arızasız kazasız günler diliyorum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)