Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250 R stop problemi ve frenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Selamlar,

08 model Kawasaki Ninja 250 R motorum bazen, motor sıcak yada soğukken bir yerden gelip durduğumda stop edebiliyor. motor 22.000 km oldu acaba debriyaj ayırmıyor olabilirmi? problemi çözemedim? çok sık tekrarlamamak kaydı ile bunu bazen yapabiliyor.. hele ışıklarda bir iki kere basıma geldi süper kıllandım manetleri değiştirmiştim onunla alakası olabilirmi?

ayrıca motorsikletlerde ani ön frenlemelerde motorun sol tarafa dalıyor olması normal midir? amortisörler ile ilgili bir problem olabilir mi? teşekkür ederim..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Stop etmeye bi fikrim yok. Sola dalması dediğin şey için bi teori sallasam olur mu. Tek taraflı disk sebebi ile bunu yapabilme ihtimali var mıdır? Benzerini gt250 comet kullanan birisinden duymuştum.
    Tecrübeli abilerimiz yorum yapsın.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önde tek disk olan motosikletlerde SERT frenajda kapma yaşanabiliyor,onun dışında stop etmenin manetlerle alakası yok başka bişey olabilir
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    hafta sonu stop problemi yasamadım uzun yol yaptım ama bir kere bile stop etmedi..

dalma problemi icin tek disk ile alakalı olabilecegini tahmin etmiştim ama ihtimal vermemiştim koskoca kawasaki bunu düşünmüştür heralde diye aklımdan geçmişti yanılmışım..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)