Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

cbf 150 Egzos sorunu büyük sorun.!

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bu yazdığım msj dikkate alınmasın
    eksozun içine 1 kg barut dökün çıkın yola. Eksoz kızınca kökten çözüm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yazdığım msj dikkate alınmasın
    eksozun içine 1 kg barut dökün çıkın yola. Eksoz kızınca kökten çözüm
    Sonra bende feza da astronot olurum artık aya türk bayrağını asarim .

Usta bırak dalgayı çare soyle..

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    kardeş denedinmi süpürge olayını emdirmece

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bak 2 tane çare var. İkiside yazılmış zaten. Ya eksozu değiştircen yada eksoz görünmeyen biyerden,alttan mesela kesilip çıkartılcak, yeniden kapanacak. Başka çare gelmiyor aklıma. Barut işide fena değil.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    o Misketi atan veledi bulmalı, suyuna ekmek doğramalı
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir an önce cıkartın burayıda yazın meraklandırmayın bizi miskete zarar vermeden cıkarıp resmini buraya koyun merak edenler görsün misketi bende dahil

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir an önce cıkartın burayıda yazın meraklandırmayın bizi miskete zarar vermeden cıkarıp resmini buraya koyun merak edenler görsün misketi bende dahil

Arkadaşlar uzun bi dikkat sonucu misketin egzosun hemen girişindeki yani egzosun başlangıç yerinin hemen altında olduğuna kanaat getirdim. Büyük bi ihtimal egzosun altından misketin çıkacağı kadar bi delik açarsam eminimki misket.o delikten düşecek. Ve orayı oksijen kaynağı ile bi güzel kapatıcaz. Detaylari ve resimleri sizlerle paylaşacam.

Kafayı siyirmadan su misketi çıkarmam lazım

Valla arkadaşlar allah kimsenin başına vermesin böyle bi belayı

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş denedinmi süpürge olayını emdirmece
    Ya bunu bende düşündüm ama hiç denemedim. Yarın egzosu delmeden bu yolu bi deneyelim.
    Tavsiyen için sağol kardeş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar uzun bi dikkat sonucu misketin egzosun hemen girişindeki yani egzosun başlangıç yerinin hemen altında olduğuna kanaat getirdim. Büyük bi ihtimal egzosun altından misketin çıkacağı kadar bi delik açarsam eminimki misket.o delikten düşecek. Ve orayı oksijen kaynağı ile bi güzel kapatıcaz. Detaylari ve resimleri sizlerle paylaşacam.

Kafayı siyirmadan su misketi çıkarmam lazım

Valla arkadaşlar allah kimsenin başına vermesin böyle bi belayı

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    hadi be güzelim çıkar şu misketi , ulen bir misket nelere mal oluyor vay anasını yavvvv, valla önder tam bedevisin bilader başka bir şey demiyorum , 65 sene düşünsem motorun egzostundan içeriye mistek sokmak, yada atmak geçmezdi ,ulen şu zamane çocukları varya zehir zehir

öndercim inşallah eksozstu yaralamaya,kesmeye biçmeye meydan kalmadan çıkar misket , olmadı bizim tünal abinin eksozlarını söker hayabusaya senin egzostu takarız , tünal abi 8000 devire bir kez inip çıksın kafi gelir , ne misket kalır ne susturucu , yalnız egzostun arkasında durmayın ): yavvvv şeytanlık işte kardeşim üzüldüm ama aklıma geldikçede hem sinir oluyorum hemde gülüyorum

gene aklıma acayip şeyler geldi yoksa senindemi geldi mesela uyuz olduğun adamın motorunun egzostuna misket sokmak nasıııı???? ne gıcık bir durum
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Çok çok ta birine uyuz oluyorsanız, açın yağ çubuğunu, bi avuç kum atın kapatın. Sonra motora ne olabileceğini tahmin edin. Allah düşmanımın başına vermesin. Bir tanıdığımın motoruna çok geçmiş tarihlerde böyle bi süikast yapılmıştı. Motor pahalı bir chopper dı. Motosikletler ne kadar savunmasızlar değil mi. Aslında yağ çubuğuda bence benzin deposu gibi kilitli olmalı. Eksoz ağzına da kilit vurmak lazım. Napıcaz bilmiyorum. Ortam çok kötü.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    kışın 2005 titanıma yağ çubuğu açılıp su pompalanmıştı. Sonuç motor kitledi 380 tl masraf

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Alıntı quezzap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzos fazla ısınsada misket çatlasa ? Parça parça dökülse ? Bilmem belkide olur.Denemek lazım.
    misket sıcakta çatlamaz bence büyük olasılıkla erime eyilimine girerki egsozun sıcaklığıda ona yetmez, velasıl olduğu gibi kalır egsozda bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:29 ----------

Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa abim biraz anlar mekanik işlerden gerçi bu iş şans işi ama naapcam bilmiyom yaa abim egzosun bi şeması olsa ben halledebilirim diyor ama

şans bakalım ahh be ulan velet yaktın beni

herhalde yeni bi egzos alacam

acaba yeni orjinal egzos alırsam cbf nin orjinal sesini kaybedermiyim en ufak bi farklılık olmasını istemiyorum oonun için soruyorum.
    cbf nin en pahalı parçasının egsozo olduğunu bilmiyosun daha galiba, bence durumu aceleye getirme varsın biraz ses yapsın bu işin egsoza müdahale etmeden bir çözümü muhakkak vardır
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi be güzelim çıkar şu misketi , ulen bir misket nelere mal oluyor vay anasını yavvvv, valla önder tam bedevisin bilader başka bir şey demiyorum , 65 sene düşünsem motorun egzostundan içeriye mistek sokmak, yada atmak geçmezdi ,ulen şu zamane çocukları varya zehir zehir

öndercim inşallah eksozstu yaralamaya,kesmeye biçmeye meydan kalmadan çıkar misket , olmadı bizim tünal abinin eksozlarını söker hayabusaya senin egzostu takarız , tünal abi 8000 devire bir kez inip çıksın kafi gelir , ne misket kalır ne susturucu , yalnız egzostun arkasında durmayın ): yavvvv şeytanlık işte kardeşim üzüldüm ama aklıma geldikçede hem sinir oluyorum hemde gülüyorum

gene aklıma acayip şeyler geldi yoksa senindemi geldi mesela uyuz olduğun adamın motorunun egzostuna misket sokmak nasıııı???? ne gıcık bir durum
    Abi hallettim sonunda hafiften yaraladık egzosu ama hiç belli değil ustunede ısıya dayanıklı ni siyah mat boya fiiss iş tamam şahane oldu cbf nin o o sessizliğini hala devam ettiriyorum. Ama sana
    Küsüm irfan abi daha bu konuyu yenimi görüyorsun bence önceden de gördün yazmadın bişey ) abi makarada olsa yaz iste böyle bazen dalga cevaplardan çözüm çıkar abi sen daha iyi bilirsin. neyse abi
    omoralim düzeldi mutluyum abi sakar bi yana ilgilendigin için çok sagolasin

Bir arkadaş işi çözünce resim at diuodu atacam akşama

Akşama aticam bir iki resim bak bakalım nasıl.olmuş..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf nin en pahalı parçasının egsozo olduğunu bilmiyosun daha galiba
    Evet kardeşim bana biraz asparagas gibi geldi ama burdaki
    Anes motora sordum 1100 tl dedi egzosa yuhh dedim bu ne
    Ama öyleymiş orjinali yeni kasalarda katalizör falan varmış onun için pahaliymis..

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İmparatorluğun son yıllarına doğru paşalar dolmabahçe sarayından karşıya kayıklarla geçerlerdi ..Yine böyle bir gün saraydan çıkan paşa atlar kayığa ve karşıya salacak iskelesine geçer tam sandaldan indiği sırada cepkenin cebinde duran çeyrek altın tınga yere düşer, yuvarlanır gider iskele kalaslarının arasına ... Yukarıdan bakıldığında her ne kadar görünse de bir türlü çıkarılamaz .. Koca paşa zaten çeyrek altınla uğraşacak değilya yürür gider.. ancak gel zaman git zaman her geçişte gözü o kuytuya erişir . çeyreklik aradan parıl parıl parlamaktadır. Ayakkabı boyacısından tutun çımacısına kadar her kes almak için uğraşsa da nafile; kimse ulaşamamıştır çeyrekliğe. Aylar sonra çeyreklik paşaya dert olur tasa olur gözüne uyku girmez hale gelir. en sonunda iskeleyi yapan marangoz bulunur getirtilir. Çeyreklik efsane olmuştur istanbulda .. Marangoz önce bir inceler, sonra paşaya döner paşam der tüm iskeleyi sökmeliyiz önce sonra destek ayaklarını ayırıp çeyrekliğin düştüğü yere ancak ulaşırız.. Paşa düşünmeden sorar .. Kaça çıkar bu işlem .. paşam der marangoz iş 3-4 gün sürecek bu günlerde iskele kullanılamayacağı için önce yan tarafa başka bi iskele inşa etmek gerekir .. toplamda 250 altına çıkar der..paşa düşünmeden 250 altını çıkartır ve hemen başlayın der..

senin olayda hikayedeki çeyreklik gibi oldu .. bence yeni eksozu al taktır eskisinide açtırt ve bilyeyi çıkartırıp tamir et.. böylece bide yedek eksoz sahibi olursun

diğer bir fikir ise motoru bide jinekoloğa göster .. delikten içeri girip işlem yapma konusunda uzman onlar ..

diyecektimki zaten olmuş .. ama fikir fikirdir ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Abi hallettim sonunda hafiften yaraladık egzosu ama hiç belli değil ustunede ısıya dayanıklı ni siyah mat boya fiiss iş tamam şahane oldu cbf nin o o sessizliğini hala devam ettiriyorum. Ama sana
    Küsüm irfan abi daha bu konuyu yenimi görüyorsun bence önceden de gördün yazmadın bişey ) abi makarada olsa yaz iste böyle bazen dalga cevaplardan çözüm çıkar abi sen daha iyi bilirsin. neyse abi
    omoralim düzeldi mutluyum abi sakar bi yana ilgilendigin için çok sagolasin

Bir arkadaş işi çözünce resim at diuodu atacam akşama

Akşama aticam bir iki resim bak bakalım nasıl.olmuş..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Evet kardeşim bana biraz asparagas gibi geldi ama burdaki
    Anes motora sordum 1100 tl dedi egzosa yuhh dedim bu ne
    Ama öyleymiş orjinali yeni kasalarda katalizör falan varmış onun için pahaliymis..
    aşkolsun be önderim yauuuu konuyu ilk yeni farkettim gerçekten , durumun çözülmüş olmasına sevindim , resim vs koyda bizlerede fikir olsun tosunum , malum ortalık haylaz velet dolu bi gün başımıza gelir felan aman diyimmm birde cbf lerin egzostunun nikerlaj kaplı olmaması çok güzel bir şey , abi honda bu sana adamlar herşeyi düşünüyor hata egzosta atılan misketten dolayı egzostun kesilip açılıp kapatıldığında , yine mat siyaha boyayarak orjinal gibi görünmesini bile düşünmüşler , ya nikalaj yada krom kaplı olsaydı ?

honda abicim hayat onda

öptüm gıdıştan

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok çok ta birine uyuz oluyorsanız, açın yağ çubuğunu, bi avuç kum atın kapatın. Sonra motora ne olabileceğini tahmin edin. Allah düşmanımın başına vermesin. Bir tanıdığımın motoruna çok geçmiş tarihlerde böyle bi süikast yapılmıştı. Motor pahalı bir chopper dı. Motosikletler ne kadar savunmasızlar değil mi. Aslında yağ çubuğuda bence benzin deposu gibi kilitli olmalı. Eksoz ağzına da kilit vurmak lazım. Napıcaz bilmiyorum. Ortam çok kötü.
    ethemcim o kadar bozuldumu dostum bizim karamürsel , söylediğin şeyler kabus gibin yauuuu en kısa zamanda getir motoru iki cbf ye de yağ kapağı koruma protect procesi üzerinde çalışalım,

bak kurt düşürdün içime şimdi , sevenimiz var sevmeyenimiz var
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aşkolsun be önderim yauuuu konuyu ilk yeni farkettim gerçekten , durumun çözülmüş olmasına sevindim , resim vs koyda bizlerede fikir olsun tosunum , malum ortalık haylaz velet dolu bi gün başımıza gelir felan aman diyimmm birde cbf lerin egzostunun nikerlaj kaplı olmaması çok güzel bir şey , abi honda bu sana adamlar herşeyi düşünüyor hata egzosta atılan misketten dolayı egzostun kesilip açılıp kapatıldığında , yine mat siyaha boyayarak orjinal gibi görünmesini bile düşünmüşler , ya nikalaj yada krom kaplı olsaydı ?

honda abicim hayat onda

öptüm gıdıştan
    hallettim sonunda hafiften yaraladık egzosu ama hiç belli değil ustunede ısıya dayanıklı ni siyah mat boya fiiss iş tamam şahane oldu cbf nin o o sessizliğini hala devam ettiriyorum.

egzosun açtıktan sonraki hali

buradada oksijen kaynağı ile bi guzel kapatıyoruz..

buda bitmiş hali bana göre hiç belli değil sizce?
    çok şükür sadece egzosun sacını yardığımız için ses te bi sorun olmadı aynı ses bi değişiklik yok..
    hAFİF BİR İZ KALDI NAPALIM OKADARLIK OLSUN

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Hayırlı olsun, probleminin düzeldiğine sevindim.Şimdi önemli olan ne biliyormusun.Bu yaramaz velet, aynı şeyi tekrar yapar mı yapmaz mı ? İnşallah eksoza misket atmaca oyunu çok hoşuna gitmemiştir Bununda önlemini mutlaka al derim.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, probleminin düzeldiğine sevindim.Şimdi önemli olan ne biliyormusun.Bu yaramaz velet, aynı şeyi tekrar yapar mı yapmaz mı ? İnşallah eksoza misket atmaca oyunu çok hoşuna gitmemiştir Bununda önlemini mutlaka al derim.
    Valla ethem üstadım motoru uzun bi süre eve götümemeye karar verdim Ayrıca mahalledeki bütün çocukalara tembihleyecem eğer canınız benim egzosuma misket atmak isterse bana söyleyin ben size dondurma ısmarlıyım vazgeçin nasıl fikir

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Valla ethem üstadım motoru uzun bi süre eve götümemeye karar verdim Ayrıca mahalledeki bütün çocukalara tembihleyecem eğer canınız benim egzosuma misket atmak isterse bana söyleyin ben size dondurma ısmarlıyım vazgeçin nasıl fikir
    Ya sen dondurmayı aldıkdan sonra beyenmeyip gene atarlarsa
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Cako topraaam senin motor tukaka oldu cenabet oldu nazarımda...3000 gayme veririm bu halinle helalinden...başka ganyato çalışmaz aga kusura bakma deldirdin kestaneyi çünkü...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cako topraaam senin motor tukaka oldu cenabet oldu nazarımda...3000 gayme veririm bu halinle helalinden...başka ganyato çalışmaz aga kusura bakma deldirdin kestaneyi çünkü...
    Ammada düşeşçisin ha Meto Napıyon, cbf mi arıyon yoksa Eski günler be. Yakışır ama ha, mükemmel olur hatta, müdavim geri mi dönüyor ? Meto, yarın Koray geliyor. Xenon takcaz benim matura

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)