Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

cbf. far yardım acil..!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Arkadaşlar az önce 3-5 km lik biyere gittim far dikkatimi çekti gazı açınca far birden zayıflıyor sonmuyor ama baya bi zayıflıyor. Nedir sebebi sizce Anlayamadım gazla ne alaka.. Acil cevaplarinizi. bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar az önce 3-5 km lik biyere gittim far dikkatimi çekti gazı açınca far birden zayıflıyor sonmuyor ama baya bi zayıflıyor. Nedir sebebi sizce Anlayamadım gazla ne alaka.. Acil cevaplarinizi. bekliyorum...
    Kısada da uzun da da aynı şeyi yapıyor muydu ? Eğer sadece kısada veya sadece uzunda yapıyorsa far ampulün patlamak üzere olabilir. Ama her iki mod da da yapıyorsa daha başka bi sorun var demektir. Daha önce başıma gelmedi. Bu yüzden daha ileri seviyede bi yorum yapamıyıcam.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısada da uzun da da aynı şeyi yapıyor muydu ? Eğer sadece kısada veya sadece uzunda yapıyorsa far ampulün patlamak üzere olabilir. Ama her iki mod da da yapıyorsa daha başka bi sorun var demektir. Daha önce başıma gelmedi. Bu yüzden daha ileri seviyede bi yorum yapamıyıcam.
    sağol ethem uzunda mı kisadami bilmiyorum hemen bakıyorum şimdi insaalah ampuldur

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    vala söyledigin sey bana hiç iyi gelmedi motor jarz etmezse aküden beslenir ve bir motorun jarz ettigini anlamak için en basit yöntem gaz kolunu cevirip ön fara bakmak sen gaza asılınca farın daha cok yanması lazım aksi oluyosa bujiye gelen akım aküden geliyodur ve akü sargıdan beslenmiyodur aşşa sargıdan gelen kablo sişgorta vs mi koptu acaba öleyse bi kac gün sonra motorun calısmaz akü sıfıra dayanır
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Tamamda o senin dediğin eski kasa cbf lerde sanıyorum eski kasalarda far titrek yanıyor ya gaza açınca güçleniyor yanlısım varsa. düzeltin

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    eskiyi yeniyi bilmem cbf i pek sevmem zaten herneyse sana bi akıl verim önce bir yıldız tornavida al sonra motorunu calıstır ve daha sonra akünün + kutup başını motor calışırken sök ha motor ıstop ederse gel devamını yazcam
    Motosiklet mucidi

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    normalde gaz açınca farda güçlenme olması gerek , durum çok ilginç bende merak ettim nedenini bakalım ne çıkacak

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    videoya bakın

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Bu arada sadece kısa da yapıyor uzunda gayet normal

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    yavaş yavaş kısmıyo aniden kesiyo ölcüm aletiyle ölcmek isterdin voltajı ama işte zor anpülünde falan sıkıntı olmasın anladıgım kadarıyla voltaj yüksek geliyo anpülde kesiyo arka stop ışıgındada aynı şey oluyomu yada göstergedeki ışıkta?kısılma gibi
    Motosiklet mucidi

zafer61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akü jarz olmuyorsa konjektör olabilir
    TRABZON : 4 banka soyguncusunun ağır silahlarla girdiği bankada, 28 silahlı banka müşterisiyle çatışmaya girdiği yerdir.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Xenon far değil dimi ? Uzunda problem yok, eğer orjinal ise sanırım far ampülünü değiştirince sorunun düzelecek. Ama dikkat et, orjinal ampul tercih et. Phislips veya Osram.

Far ampülünü değiştirmeden başka bişeyden şüphelenme ve başka bi müdahalede bulunma. Ampul değişimi ile düzelirse zaman kaybetmemiş olursun. Far ile birlikte yanan arka kırmızı lambada stop lambasında ve diğer elektrikli aksam gaz açtığında aynı olumsuzluğu yaşamıyorsan büyük ihtimal far ampulünden.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Xenon far değil dimi ? Uzunda problem yok, eğer orjinal ise sanırım far ampülünü değiştirince sorunun düzelecek. Ama dikkat et, orjinal ampul tercih et. Phislips veya Osram.
    Yok ethem xenon değil orjinal far zaten motor daha 3000 km de servisemi gitmem lazım

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ethem xenon değil orjinal far zaten motor daha 3000 km de servisemi gitmem lazım
    ya hiçbi sorun yok altı üstü anpül deişcek bakta gör
    Motosiklet mucidi

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    konjektor arizasi.Kisa devre olmus, acilen baktir baska yerleri yakmasin.
    Once alternatoru yakar. Sonra direk akim gecirip motordaki tum ampulleri ve beyni goturur.
    Konjektor saglam cikarsa ( bence ufak ihtimal) kablolarda biryerde kisa devre vardir ki oyleyse oda pesinden konjektoru ve akuyu bozar. Yada soket baglatilarinda vardir ( farin)
    En basiti bir ohm metre ile konjektoru kontrol ettirmen. Hemde zaman kaybetmeden.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya hiçbi sorun yok altı üstü anpül deişcek bakta gör
    Temennim o benimde ampul ile oçözülürse mesele ne âlâ

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Far ampülünü değiştirmeden başka bişeyden şüphelenme ve başka bi müdahalede bulunma. Ampul değişimi ile düzelirse zaman kaybetmemiş olursun. Far ile birlikte yanan arka kırmızı lambada stop lambasında ve diğer elektrikli aksam gaz açtığında aynı olumsuzluğu yaşamıyorsan büyük ihtimal far ampulünden.
    Bende senin gibi düşünüyorum aga

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konjektor arizasi.Kisa devre olmus, acilen baktir baska yerleri yakmasin.
    Once alternatoru yakar. Sonra direk akim gecirip motordaki tum ampulleri ve beyni goturur.
    Eyüp dediğin gibi ise baya bi uğraşicaz desene :(

Motosikleti
    cawa
    Ugrasma yok. Kontrolu basit. Degisimide basit ama birde aku gerekebilir.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    cbf ler böyle.. aküden yeni hat çekerek b durum çözülür... zenon içinde aküden bir artıya ihtiyaç vardır...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    cawa
    Ayrica sonradan bagladigin seyler varsa onlarida tekrar incele.
    Ramco eminmisin. Far isigi artiyor dememis, gaz verince azaliyor diyor.

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    acayüp arkadaşın dedigi şeyleri düşündüm bende ilk başta ama ölcmeden bilinmiyo ama konjektör olsa anpülün patlaması lazım yada tam tersi akünün ölmesi inş arkadaş anpülle veya kısa devre ufak bi kabloyla yırtar
    Motosiklet mucidi

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Sanki gaz verince bişiler fazla akım çekiyo gibi ateşleme sistemi ile alakalı bi olayda olabilir...kolay gelsin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)