Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter Hakkında birkaç sorun

Motovento
    REKLAM ALANI
    QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Merhaba arkadaşlar benim scooter hakında bazı soru ve sorunlarım olacak yardımlarını bekliyorum (MOTOR ASYA AS 125 T )

1) scooterımın sübop (Sübap doğrusu hangisiyse) ayarları ne kadar olmalı bütün internette aradım bi türlü 125 lik motorun kini bulamadım hep 150 cc liklerinki var emme ve egsoz unkini bilen varsa bilgilendirsin lütfen şıkır şıkır ses geliyo çok sinir bozucu
    2)Motor 125 cc ama bir türlü 60 ı geçemiyor anca uzun da flan 70 yapıyor acaba süboplardan yada kayış vb de bi sorun olabilirmi
    3) Motorun yag seviyesinde eksilme tespit ettim ama ben ekledikçe o eksiliyor anlayamadım egsozdan mavi duman atma gibi bişide yok acaba sorun ne olabilir
    4) Motorun çekişinde bi sorun yok ama aşırı bi yapma söz konusu bir depoyla 50 km yapamıyorum desem yeridir acaba yolunda olmayan ne ( genelde artçıyla seyehat ediyorum) motorda açık hava filitresi var acaba herhangi bir sorun oluşurmu kendi filitresi sürekli boğazdan atıyodu yolda takmak zorunda kalıyordum o yüzden buna baş vurdum okuma zahmetine katlandığınız için teşekkür ederim iyi forumlar
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    1. bilmiyorum.
    2. ön varyatörün içindeki mil bozulunca devir çevirir ama boşa çevirir. kayış 5 bin kmde değişmeli, belki o uzama yapmıştır. kalkışta titreme varsa arka varyatör de değişmeli.
    3. yağ kaçağı benim motorda da vardı. marş motorunun contasından atıyordu. sen gene de egzoza beyaz peçete yaklaştır. yağ yakıyorsa böyle daha iyi anlarsın.
    4. son olarak da karbüratör jeti (diyaframın) yırtıktır. ona bak.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Suboplara baktir. Tum sorunlarinin nedeni olabilir.
    Yanmis olabilirler.
    Cekisi dusurur, yagi eksiltir, titresimli ve vuruntulu calisir, guc duser, gazi kestiginizde eksozda patlamalar yapar , vs vs.

Motosikleti
    arkadaşlar bizim burda motorcu yok varda 1 tane var oda öyle böyle değil yanı bi gaz teli değiştirtim dedim 30 tl dedı onu yaptırdım sonrada o günden beri ugramadım bu kadar olmaz yanı benim elimden gelir bu işler ama bana değerler lazım subop değerleri nekadar olmalı bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olsun

Motosikleti
    Güncel ! arkadaşlar yokmu bilgisi olan???

cbr125 de 0,8 tabi bu fikir acisindan olsun diye dedim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

1-Sübap ayarı hakkında bilgim yok ama forumda bahsi illa ki geçmiştir,belki arama kısmından bulabilirsiniz.
    2-Hava filtresi,kayış,varyatör,karbüratör ayarı vs son hızı etkiler. Önemli olan 60-70 km hızlarda motorun rahatça sıkışmadan gitmesi.
    3-Çinli skuterlarda yağ değişimi 1000 km'de bir yapılmalı,ben geçende 2000km'ye kadar uzattım ve motoru uzun yolda sıkıştırdım yağ eksiltti. Sıkıştırmadan gitmek daha iyi olur.
    4-Bir depo benzinle 50 km yapılıyorsa,ciddi bir bakım gerek. En az 100 km gidebilir o motor bir depo benzinle. Eğer siz ve artçınız ağırsa,dip gaz gidiliyorsa,yakar bu çinli skuterler..Ama 50 km kötü bir rakam..

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-Sübap ayarı hakkında bilgim yok ama forumda bahsi illa ki geçmiştir,belki arama kısmından bulabilirsiniz.
    2-Hava filtresi,kayış,varyatör,karbüratör ayarı vs son hızı etkiler. Önemli olan 60-70 km hızlarda motorun rahatça sıkışmadan gitmesi.
    3-Çinli skuterlarda yağ değişimi 1000 km'de bir yapılmalı,ben geçende 2000km'ye kadar uzattım ve motoru uzun yolda sıkıştırdım yağ eksiltti. Sıkıştırmadan gitmek daha iyi olur.
    4-Bir depo benzinle 50 km yapılıyorsa,ciddi bir bakım gerek. En az 100 km gidebilir o motor bir depo benzinle. Eğer siz ve artçınız ağırsa,dip gaz gidiliyorsa,yakar bu çinli skuterler..Ama 50 km kötü bir rakam..
    cevabın için çok sagol ben ve artcım toplam 150 kg ı buluyoruz ve biraz sertkullanmak zorunda kalıyoruz 2 kişiyle trafıkte vs belli bi hızda gitmek gerkiyor ama kafamı kurcalayan şu sibop ayarı gerçek değeri nedir acaba scooter kulanan arkadaşlar az çok tahmin edebilir sanırım yada tanıdık usatsı olanlar 125 liğinkini bir türlü bulamadım. :S

---------- Post added at 18:53 ---------- Previous post was at 18:50 ----------

Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr125 de 0,8 tabi bu fikir acisindan olsun diye dedim
    yanlış hatırlamıyorsam 0.05 mi 0.5 mi ne öyle bişeye ayarlamıstım ama şıkır şıkır ses geliyor motordan bahsettiğiniz değer 0.8 mi 0.08 mi cevap için teşekkür ederim

Motosikleti
    Güncel ! Arkadaşlar konuya bi bakın lütfen çok zor durumdayım olması gereken subop ayarı kaç mm dir diğerleri o kadar önemli değil ama bu sorun yüzünden motoru çıkartmak istemiyorum korkuyorum bişi olcak diye:S

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)