Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Fena Canım Sıkkın , Motor Kol Çıkardı..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde cocugunuzu dovmeyin derler babaya uzuldum ben
    Lütfen ailevi mevzuları bilmeden yorum yapmayın.Hayatımda zorda kalmadıkça beş kuruş almadım motor için babamdan.Babam benim babam tabiki zor günümde bana yardım edecek , hata da yaparım babam her zaman yanımda olacak.Bende ileride Allah nasib ederse evladım olursa her zaman yanında olacam.Lütfen bilmeden etmeden yorum yapmayın.Yada üzülmeye devam edin en iyisi siz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın gönül dostu sabırla içten yazdılarını okudum aklıma gelenler ilk olarak şunlar oldu , allah beterinden saklasın, beterin beteri var, giden para mal mülk, motor olsun ve motorsuz kal ,(söylemesi kolay diye geçireceksin içinden )tutkun hayallerin ,umutların herşeyin olabilir bu motor sevdası ama şunu kesinlikle unutma ! sağ olduğun sürece allah uzun ömürler versin bir milyar maaşla istersen hayabusaya bile binersin bunları kafana takıp ömrünü törpüleme değmez çünki !

hayat bizlere sürekli beklemediğimiz oyunlar oynar ve zaman zaman hepimizede oynamıştır , eğer şu an bu satırları yazabiliyorsam demekki hayata yenik düşüp malup olamamış, bir insanım malup olduğum gün hayatım son bulmuş demektir ,

demekki seninde alacağın dersler varmış ki hayattan ? kimimizinki güllük gülüstanlık geçer bazımızınkisi karanlık ve sıkıntılar içinde , ben kız arkadaşımdan ayrıldım derken, nikashlı karısından ayrılanları düşün,

motorum kol çıkardı derken, kol çıkarıp motoru kilitlenip, kamyonların altlarına girip hayatını kaybeden insanları düşün , tüm bunlar şimdilerde sana sıkıntı veriyor olabilir ama tecrübe de oluyor aynı zamanda ! ve tecrübelerin bir BEDELİ VARDIR ! bunu yaşayarak görüyor öğreniyoruz .

üşenmeden sıkılmadan içini dökmüşsün ! bak bana bende üşenmedim ne yazılarını okurken nede yorum yazarken çünki senin yaşadıkların, yaşadıklarım yanında vızıltı kalır

benim derdim senin derdini döver hesabına dönmesin konu lakin allah sağlık sıhhat versin para, şan , şöhret, mal mülk, gelip geçici dünya hevesleridir , görüyorumki tecrübe olarak yaşayacağın daha çok şeyin var , anlattıklarına göre !

onun için hakkında hayırlısı ne ise o olsun , fazla kafana takıp üzülmeye değmeyeceğini anladığın gün bu yazdıklarım aklına gelecek belkide demiyorum, kesinlikle gülüp geçeceksin ,

kendini o kadar üzüldüğüne ,üzüleceksin belkide ben temenni ediyorum böyle olmasını çünkü , hayat kısa ve dünyada kalıcı hiç bir şey için anlattığın kadarıyla hayata küsmeye değecek bir mal yok benim gözümde, tamam zaman zaman maddiyatın verdiği sıkıntıyı herkez yaşasada allaha şükürler olsun durum böyleyken kendini verem etmeye değmez -değmiyor !

bir not daha düşmek istiyorum sinirliyim derken , bende çok sinirliyimdir otu moku kafama takarım , çok detaycı ve eyrıntılara önem veren biriyimdir ,seninde öyle olduğunu düşünmekteyim lakin , kızarsın , gazı diplersin, hırsını alır belki içini boşaltır sıkıntını atarsın ,

şu cümleyi iyi okumanı rica ederim , motosikletini tırın altınba sürüp hayatına son verenlerin pisikolojisini düşün, ne sıkıntılarla hayatlarına son verdiklerimni düşün?

allah kimseye göstermesin bunlar zor işler ama bunları hakkaten düşündüğünde kendi derdinin ne kadar basit olduğunu görmen zor olmayacak bence .

neysee yaz yaz bitmez yazdıkça da daha fazla batmayayım

amacım tabiki moral vermek . ama bunu yapmaya çalışırken belkide farkında olmayarak bazı şayleri farkedemiyorsun gibime geliyor , belki sana bir motosiklet alamam ama dost olarak sanırım gözünün kör noktasındaki detayları görmeni sağlayarak şieyleri gösterebilirim güzelce ve sakince baktığında zamanla bunlarıda görüp kendini üzdüğün şeylerin boş olduğunu anlayacaksın,

kız konusuna asla kafayı takma ver yolu gitsin , memlekette kızların soyumu tükendi,?

motosiklet konusuna zaten yorum yapmıyorum metal makina parçaları , yaparsın , parçalarsın , toplarsın, yakarsın onlara kafayı takma sadece sağlığına dikkat et tabi ruh sağlığınada , şu an senin pisikolojindeki bir sürücü ile yolda karşılaşmak istemiyorum çünki

gerisi teferruat, allah yolunu bahtını açık etsin selametle...
    Eyvallah hocam , üşenmeyip bunları yazdığın için çok teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Kabaca bir hesap yaptım motor için bütcenden giden para yaklaşık 25.000 TL. Eğer sabırlı olabilseymişsin şu anda cebinde bu para olabilirmiş. 25.000 TL yi bir solukta motora verirmiydin yoksa yatırımmı düşünürdün ?

Hayat, yaşarken kısa olsada birçok şey yapacak kadar uzundur.

Bundan sonraki hayatına yönvermende sana yardımcı olacak birçok ders var yaşadıklarında.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Hocam günaydın, valla bukadar uzun yazıyı normalde okumamam ama sonuna kadar okudum. Gerçekten büyük talihsizlikler yaşamışsınız bu biraz sizin tezcanlılığınızdan biraz karşı tarafın 3 kağıtçılığından birazda güvendiğiniz kişilerin sizi yanıltmasından dolayı olmuş ama benim çıkardığım sonuç hep eski motorlar almışsınız, elinizden iyi miktarlarda paralar da çıkmış biraz daha sabredebilseydiniz belkide sıfır km sadece sizin altınızda açılacak herşeyini bildiğiniz bi motorunuz olabilirdi. Umarım bundan sonra az km yapmış tanıdığınız birinden aldığınız yada 0 km aldığınız bir motorunuz olur inşallah.

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buna ayağını yorganına göre uzat derler. gelirin azsa almayacan racing makina
    hele eski model alacaksan bi motor parasıda kenarda olacak.bizimde hevesimiz var alıyozmu.
    alacan ucuz yollu bi cross verecen kendini dağa taşa doğaya kafayı dinlicen.
    "Son gün olmasın dostum, çelengim top arabam;
    Alıp beni götürsün tam dört inanmış adam!”

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    C3nk arkadasima katiliyorum 0 km herzaman iyidir ama onemli bir nokta daha var siz motorun ii olmasi cok iyidir sizin sagliginizin ii olmasi motorun iyiliginden daha onemlidir..
    Belki pek birsey diyemeyecegim cunku arkadaslar gerekenleri hep soylemis. İrfan abimizin dedigi gibi beterin beteri var..
    Size benim de uyguladigim bi onerim olacak..
    1 ay once motor almak icin ciktim yola oncesindeki arastirmalar haric.. Yasim 27 bu zamana kadar motor konusunda ikinci elden sizin kadar olmasada tecrube edindim.allahin hakki uctur diyerek uc kez ikinci ele bulastim sonuc husran ve tobeliyim ikinci ele.. Dedigim gibi parami kattim (kartlari:-)) ciktim yola niyetim honda cbf150 idi butcemi asiri zorlayacak ybr ye de baktim oda ayni yaz geliyor eee cin can cun diyolar ama gittim o cin can cunlardan aldim. Sonuc mu sifir aldim hayata da sifirdan baslamis yeni bi baslangic yapmistim.. Hayalimde shadow var ama artik gucum yetmeyecek sifir km sine oksun ben mutluyum cunku hayattan tad aliyorum sana da onerim sudur
    HAYATİN GECMİSİNE 1 NOKTA KOY BEN GİBİ YENİ Bİ BASLANGİC YAP MOTORUN DA SİFİR KM OLSUN SAGLİGİNDA
    saygilarimla

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Kardeş yazını okudumda kendimdende bişiler çıkardım bu biraz şans işi paranı gidip böyle dökük motorlara bidaha verme, al bi 150 cc şimdilik kullan kullanki motordan tam soğuma daha sonra bakarsın duruma göre....

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    köprü altından daha ne sular akacak... Ayrıca... Bu yaşadıkların yaşamına şekil verecek yol ayırımında -ki kesinlikle yine maddi ve mani baskı altında olacaksın- sana tecrüben dolayısıyla dogru karar vermende yardımcı olacak. Yeterki bakış açını değiştir. Seneye bugün hatırlamayacağın şeyler için üzùlme. Çözümsüzlük yoktur çözemeyenler vardır. Sen süreci her detayı ile degerlendirip hatalarını kağıda yaz-tekrar etmemek için prensiplerini belirle... O yol ayrımlarında yardımlarını görürsün. Syg.
    sysroot bunu beğendi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    hepsini okudum, Allah sabır versin. Ama bence bunun ancak 1 sebebi var, o da hayatını motora adaman... Yanlış yapmışsın bence, ailenin rızkından, kendi rızkından kesip insanları zor duruma düşürürsen Allah razı gelmeyecektir bence, ama haşa Allah'ın işine karışmak gibi algılama sadece mantık yürüttüm. Bir de usta dediğin adamlar kasap kasap... ondan oluyor bunlar.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Tamamen hırsla alakalı bi Kawa 250 ninja oda olmadı cbr600 işini fazlasıyla görürdü
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    dostum hayatın sana verdiği motora binme mesajını anlamamışsın sanırım...yaşadıkların gerçekten insanı strese sokup ömründen götüren şeyler...yarı yolda bu motor işinden vazgeçseydin daha huzurlu olurdun..motor işinden vazgeçmiyosan bile bu racing tutkusunu bırakıp daha küçük hacimli ama sağlamlığını kanıtlamış modellere yönelebilirdin ya da bulman daha kolay olabilirdi...

benim fikirlerim bunlar..diğer şeyleri arkadaşlar söylemiş zaten..tekrar geçmiş olsun...

not:30 yaşındayım. annemin yapmamı istemediği şeyleri yaptığım zaman işim hep ters gitti...belki tesadüf bilemiyorum...

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Hakkımıza hayırlısı neyse olsun demeyi bilmeliyiz bence.. Felaket tellalı geidlimi herşeyi alır götürür derlerya aynı sizinkide öyle olmuş.. Anlayamadığım kız arkadaşınız kaza yaptıgınızda niye yumuşamadı veya yanınızda olmadı anlam veremedim..
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Motosikleti
    Naked :)
    Ben şuna inanıyorum. Bazı şeyler olmuyorsa olmuyordur. İlla gerçek bir ss'e binicem diye bu kadar emek,zaman ve para harcamanın sonunda hala güzel sonuçlar alınmıyorsa, hiç yapılmaması gerekiyordur belkide. Ben olsam lanet olsun der bırakırdım. Ama motor aşkınız durdurulamıyorsa küçük cc ama can yakmayacak bir motor alın keyifle binin. Biraz da hırs yapmışsınız 600lük bir ss'e binicem diye sanırım. Hayatta başka güzel şeyler de var. Yeni bir güzel ve vefalı kız gibi
    Lucas bunu beğendi.

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    geçmiş olsun.. aslında tamamen kötü şans.. ufak bir önerim var racing alırken 2007+ almalısın.
    Kim olduğumu biliyormusun ? O zaman sus dalgana bak !

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    buyuk gecmiş olsun bence motor işi şans işi . ılk motorumu 1 ay calısıp almıstım 1 sne masrafsız bındım 2. sene ise tamırcıden cıkmıyordu cepte 5 kurus para yok ama genede ugrasıyodum . sonra ehliyetimi aldım kuryelik isine atandım 1 ay o motorla calıstım 1 ayda 25 gun çalıstıysam 7 gunu motorum yolda kaldı en sonunda yagmurlu bi gunde kaldı sınırlendim kaskımı cıkardım motora giriştim gostergeye falan vurdum cok guzel hırs attım grenaj bana 400 tl mal oldu snra dedmki bu sekilde olmayacak gidip bi baska motor bakayım deıdm 0 olarak aldım suan 18 bınde falan allaha sukur 1 senedir sorunsuz biniyorum yanı alacagınız motoru daha dusuk cc 0 olarak alsaydınzı keske diyorum . genede canınızı sıkmayın hakkınızda hayırlısı olsun
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    yazınızın tamamını okudum.

öncelikle geçmiş olsun. ne talihsiz adamsın. hep zarar hep zarar. yinede bardagın dolu tarafından bakmalısın herşeye.

hayattasın ve sapasaglamsın. para ile halledilebilecek hiçbirşeye üzülmemek lazım. tabiki insanın canı sıkılır bu durumlarda. para kolay kazanılmıyor. söylediginiz rakamlar ciddi rakamlar.

size tavsiyem motosiklete bir süre ara verin. geçmişte yaşadıgınız şanssızlıkları tecrübe satın almış olarak görün. bir süre toplu taşıma araçlarını kullanın.

türkiye şartlarında büyük motosiklet pahalı zevktir. hatta bazı küçük cc modellerde yedek parça fiyatları yüksek cc ler ile hemen hemen aynıdır.

bu nedenle biz yeni başlayan kişilere çin malı önermiyoruz. önerecegimiz başlangıç modelleri genelde kaliteli yedek parçası bol ve ucuz olan modeller.

konuyu dagıtmadan toparlayacak olursak siz elinizdeki paranın tamamını motosiklete yatırmakla en büyük hatayı yapmışsınız. oysaki olması gereken elinizdeki paranın bir kısmını amortisman olarak ayırmalıydınız.

söyledigim gibi motosiklete bir süre ara verin ve kazandıgınız parayı çarçur etmeyin. günün birinde illaki şans yüzünüze güler ve içinizde buruk bir tat bırakan motosiklet aşkına tekrar geri dönersiniz.

bu arada son tavsiyem bundan sonra motosiklet tercihiniz yüksek cc de hondadan yana yapın. ikinci eli güçlüdür. kolay kolay arıza çıkarmaz. piyasada diger motosikletlere göre fazla oldugundan arıza ve kaza durumunda cıkma parçalarla daha çabuk ve daha ekonomik bir şekilde topararsınız.
    sysroot bunu beğendi.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Arkadaşım dost acı söyler kusuruma bakma.

Sen motorcu falan değilsin, motor hastasısın. Ve kendini tedavi etmen gerek.

"Öleyim diye binmişim zaten gittim bir araca arkadan çarptım" gibi bir şeyler söylemişsin. Kenara çekil, kal bir kendinle yalnız; "Benim böyle davranmamın sebebi nedir?" diye sor kendine.

Anan baban senin zarar görmeni istemedikleri için yapma etme diyorlar ama kusura bakma haklılar. Çünkü senin bu şekilde kendine maddi manevi zarar verdiğin ortada. Para desen dünya para kaybetmişsin, sağlık desen çok düştüm motordan diyorsun. Motor kol çıkarmış boşver, senin kolun bir kere yerinden çıksa yurt dışından kendine kol mu getireceksin birader? Sen motoruna bin, ama anne babanın dediği güvenlik konusuna ciddiyetle değer ver. Sonuçta biz okuyup geçeriz, onlar senin de anlattığın gibi hep yanında ve arkandalar.

Kendine kurallar koy: "Sinirliyken motora binmeyeceğim" "Şehir içinde 70'i geçmeyeceğim" gibi.

Bir de şunu unutma hayatındaki sorunları motosiklete binerek çözemezsin. Motosiklet keyifli adamın yapacağı şey. Sen önce hayatında sıkıntı yaratan noktaları çöz, bu arada da motosiklet konusunda çok oku. Bu yazdıkların kadar dolacağına buraya: "Bilmem kaç model şu motosiklet şu paraya alınır mı? diye başlık aç, sana çok kişi doğruyu söyler zaten aziz kardeşim.

Umarım yazdıklarımı bir kardeş samimiyetinde alırsın. Motordu ustaydı bunlar hikaye, sen kendi huzurunu bozacak şeyler yapma yeter...
    ethemm76, iptaluyelik02 ve miginfly bunu beğendiler.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Baelmoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 , Suzuki XF 650 Freewind
    Kardeşim öncelikle geçmiş olsun, Allah beterlerinden saklasın.
    Ben şunu öğrendim, bi işte ana baba rızası olmayınca adamın işi rast gitmiyor.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, yapılacak ilk şey o motoru hiç yaptırmadan olduğu gibi satmak, yada takas etmek. Sonrasında düşük cc'li ama seninde içine yatacak bir motor almak. Motorun düşük cc olunca alıp satması daha kolay olur. Arada tarz değiştirerek motordan sıkılmazsın mesela. Cross alır dağ tepe gezer zevk yaparsın, bir müddet sonra chopper alır tin tin gezersin. Bu arada para biriktirirsin motora masrafın olmayacağı için.
    4 silindir bir makina alacaksan, en az 10.000 tl paran ve biraz da şansın olmalı. İlla race almak için şartlandırma kendini, sport touring makinalar daha dayanıklı daha az masraflı olur mesela. En kısa zamanda hayallerine kavuşman dileğiyle, uzun süredir forumda gözükmüyordun demekki motorla ve hatunlarla uğraşmaktan foruma girmeye vaktin kalmıyormuş
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Yiilardir su forumdayim, senin kadar icten ve samimi yazani gormedim hocam.
    Geçmiş olsun.zaman herseyin ilacidir.....
    ozgurakman ve zealous bunu beğendiler.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Çok samimi yazmışsın kardeşim, baştan sona üşenmeden okudum. Allah yardımcın olsun. Ama sanki bazı şeyler saplantı haline gelmiş.

İkinci el yüksek km race işi tam anlamıtyla kumardır. Bozulmuş olan bir benzin pompasına 1200 tl. Bu nasıl bi şey ya. 1200 tl ye millet motor alıp biniyor. Bu saplantının devamında aşırı para harcamışsın. Umarım senin için en doğru ve ekonimik cc ve tarzı bulursudun. CC düş. Tarz değiştir. Ama yeni ve kaliteli seni üzmeyecek bi motorlara bin. 8-9 bin tl ye 10 senelik 600 cc ye bineceğine, sıfır 250 cc ye bin. Ne başın ağrısın ne psikolojin bozulsun. Ne de cebin zarar görsüm.

Mesela ok, motorlarımıza hepimiz güzel, temiz bakıyoruz elbet ama ben motora o seviyede değer verip, onca masraf edip motoru mutlu edemem arkadaş, motorum beni mutlu edecek. Ben motora 1 veririm ama oda bana 5 verecek. Senin hikayenden anladığım kadarıyla başlangıçtan bitişe kadar üzücü olsada maddi ve manevi büyük zarar var. Umarım tekrarlanmaz ve daha olumlu uygun bi şekilde motosiklet hobine devam edebilirsin.
    Ahmet N., sysroot ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)