Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

125 kt'ye 6'lı debriyaj balatası . . .

Motovento
    REKLAM ALANI
    THE İMAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 KT
    125 kt 'ye (150cc ) fotolarla 6'lı debriyaj seti değişimi......
    ilk önce sağ kapağı çıkarıyoruz tabi )

Uploaded with ImageShack.us

şöyle bi aparatla yağ pompası haznesini çıkarıyoruz

devamında eski balatalarımızı çıkarıyoruz.görüldüğü üzere üstünde 4 adet yay var.6'lı balatada 6 yay var.buda kavramayı daha performanslı hala getiriyor

buda 6'lı balatamızın montajlı hali

---------- Post added at 01:50 ---------- Previous post was at 01:45 ----------

takımı 25 tl'ye aldım
    testi gerçekleştirdim .eskisine nazaran birazdaha debriyaj kolu sert ama debriyajın kavaraması inanılmaz iyileşti.kalkıştan itibaren kavrama süper oldu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ms90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    90' Jawa TS350, 06' Mondial 125 KT
    tamda bnm kt min ihtiyaci olan sey../
    iki tekerse, iyidir arkadaş

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Discovery 150
    Lifan discovery aracıma aynı parçadan aldım ve montajını yaptım arkadaşımızın dediği gibi debriyaj biraz sertleşiyor ama 6b+6y debriyajın orjinalden fazla bi fark yarattığını hissedemedim. Bence en iyisi orjinal ve uygun debriyaj sistemini yenilemek gerekir arıza ve bakım durumlarında

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Bir heves ve heyecanla 35 tl ye aldım azönce yağa yatırdım bakalım neler değişecek yazarım

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir heves ve heyecanla 35 tl ye aldım azönce yağa yatırdım bakalım neler değişecek yazarım
    Yağda bekletmeye gerek yok, ben bekletmedim sorun çıkarmadı 9000km oldu. Debriyajı taktıktan sonra motoru 2-3 dakika ısıtın, debriyajı 10-15 kere sık bırak yapın yeter.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Serkan abi beklet iyi olur dedi bende bekletiyorum, akşam takacağım çok heyecanlıyım %25 performans alsam yine iyi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Kavrama ve motor performansı adına maalesef hiç birşey değişmeyecek. Sertleşen debriyaj maneti sol kolunu çalıştıracağı için bir performans artışı sağlayabilir tabi o ayrı.
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ben 9 bin km'dir bu debriyajı kullanıyorum, ilk 2-3 bin km debriyaj kolu zorladı ama biraz aşınınca debriyaj kolu pamuk gibi oldu. Mükemmel bir kavraması var roket gibi fırlıyo motor. Tabi 210cc modifiyeli motorum. Ayrıca 1. vitesi Bajaj Pulsar'ın orjinal 1. vites oranı ile aynı fakat ondan daha rahat kalkıyor

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağda bekletmeye gerek yok, ben bekletmedim sorun çıkarmadı 9000km oldu. Debriyajı taktıktan sonra motoru 2-3 dakika ısıtın, debriyajı 10-15 kere sık bırak yapın yeter.
    Bu işlerin piri sensin üstat, benim vulture için uyumlu kaliteli bir debriyaj balatası önerir misin 7k km önce değiştirmiştim mondialden aldım 5 liraya! Motorun en önemli paçalarından birinin bu kadar ucuza olması işkillendiriyor. Doğrusu silkeleme problemi de başladı bir sonraki yağ değişiminde değişmek istiyorum. Cbf 150 veya ybrnin orjinal balatası falan olursa alabilirim sen yeter ki uyar de üstat

Motosikleti
    Alıntı CT.ATC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işlerin piri sensin üstat, benim vulture için uyumlu kaliteli bir debriyaj balatası önerir misin 7k km önce değiştirmiştim mondialden aldım 5 liraya! Motorun en önemli paçalarından birinin bu kadar ucuza olması işkillendiriyor. Doğrusu silkeleme problemi de başladı bir sonraki yağ değişiminde değişmek istiyorum. Cbf 150 veya ybrnin orjinal balatası falan olursa alabilirim sen yeter ki uyar de üstat
    Bu konuda adı geçen balatadan alıp takabilirsin, senin motor da Cg tipi aslında.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Bu konuda adı geçen balatadan alıp takabilirsin, senin motor da Cg tipi aslında.
    Fotoğraflar görünmüyor tam adını tipini verirseniz sevinirim hocam

Motosikleti
    Alıntı CT.ATC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar görünmüyor tam adını tipini verirseniz sevinirim hocam
    http://www.kalyoncumotor.com/cg-performans-debriyaj-komple-6y-6b-rialli?keyword=debriyaj&category_id=0
    Şundan alabilirsin.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Lanet olasıca debriyaj bir türlü olmadı arkadaş ne yaptım ettim kavrama yapmıyor orta göbek hep dönüyor

Motosikleti
    Lanet olasıca debriyaj bir türlü olmadı arkadaş ne yaptım ettim kavrama yapmıyor orta göbek hep dönüyor
    Debriyaj telini söksen bile mi kavrama yapmıyo ?

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Debriyaj telini söksen bile mi kavrama yapmıyo ?
    Aynen dostum şaşırdım artık, yayları sıkıyorum vitese takıp tekeri çeviriyorum orta göbek dönüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

balata sıralamasına en alta saç koymayınca kavramıyor yani saç balata saç balata şeklinde yapmayınca viteste tekeri çevirince dönüyor ama en altta saç koyup dizince kavuruyor ve dönmüyorama yine de debriyaj ayırmıyor Yani bu seferde debriyaj ayırmıyor bunun videolu anlatımı yok mu veya klasik 5 balatalı sistemden ne gibi fark var

Motosikleti
    Aynen dostum şaşırdım artık, yayları sıkıyorum vitese takıp tekeri çeviriyorum orta göbek dönüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

balata sıralamasına en alta saç koymayınca kavramıyor yani saç balata saç balata şeklinde yapmayınca viteste tekeri çevirince dönüyor ama en altta saç koyup dizince kavuruyor ve dönmüyorama yine de debriyaj ayırmıyor Yani bu seferde debriyaj ayırmıyor bunun videolu anlatımı yok mu veya klasik 5 balatalı sistemden ne gibi fark var
    Yayları niye sıkıyosun ? Eski debriyaj göbeğine balata mı dizdin ? Öyle olmaz işte, komple yeni göbek takıcaktın 6 balata 6 yaylı.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Göbek var seti göbekle aldım sadece 5 yay

05072097747 çağrı atarmısın arayayım seni yazarak olmuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Bu seti açmadan mı taktınız benim mil vidalı değil çünkü sekman tutuyor

Motosikleti
    Göbek var seti göbekle aldım sadece 5 yay

05072097747 çağrı atarmısın arayayım seni yazarak olmuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Bu seti açmadan mı taktınız benim mil vidalı değil çünkü sekman tutuyor
    Eski 5 balata 5 yaylı debriyaj göbeğini sekmanı sökerek çıkarıp, yerine 6'lı debriyajı taktım sekmanı geri yerine taktım. Bu şekilde bir sorun olmadı.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Olay çözüldü, balatalar boşluk veriyormuş boşluğu doldurdum artık kaçırmıyor ve ben debriyaj yaylarını çok sıkıyormuşum o da ayırmıyormuş yay vida boşluklarını alıp 2 tur sıkıp kapağı takınca düzeldi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)