Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kötü bir arıza ile karşı karşıyayım

Motovento
    REKLAM ALANI
    BWSTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bws
    Deminden arkadaşımdan gelirken 140 140 gidiyordum birden motor gaz yememeye başladı kompresyon düştü devir 10000 de ancak gitmiyordu motor eve kadar çıkıp yarın bakarım diyor iken tamda gıcık bir bayırda (elim debriyajı aniden sıkacak gibi tutuyorum) aniden küt diye bir ses geldi ani refleksle debriyajı asıldım motor stop etti yavaşladım durdum aklıma bir sürü konu geldi marşa bastım marş motoru hareket edemiyor

Motoru yakınlardaki bir arkadaşıma bıraktım erkenden motorla ilgileneceğim motosikletim Honda Cbx 250 Twister
    1.Motor emme subapını kesmiş olabilir
    2.Eksantrik zinciri kırılmış olabilir
    3. Kesinlikle düşünmek bile istemiyorum ancak krank kitlemiş olabilir umarım öyle birşe yoktur.

Eğer debriyaja endekslenmesem çok daha kötü şeyler olabilirdi. Sizce motora ne olmuş olabilir motor daha 30000 de :S
    Yamahaşk 😍

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onur_600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f
    motor kıtlenmıs dostum buyuk ıhtımal gecmıs olsun cok mu yag koydun naptın ?
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.
    street king

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    motor kilitlemiş geçmiş olsun...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha Bws
    Sağolun daha bakmadım ama büyük oranda bende kitlediği düşüncesi içerisindeyim acaba ne kadar masraf açacak bu bana

Daha yağını binmeden birkaç saat önce değiştirmiştim yağ kaçağı vs de yoktu ancak neden yaptı diye düşünmekteyim birazdan inip motoru parçalayacağım umarım sadece piston sekmanla kurtulurum krana sıçradıysa olay bayağı bi para gidecek tamda satacağım zaman başıma gelene bakın cevaplarınız için teşekkürler parçalama aşamasını fotoğraflayım daha iyi olur
    Yamahaşk 😍

onur_600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f
    dostum kapalı kutu krank mı kıtledı pıston mu sıkıstı acmadan kımse dogru bısey soylesın sanmıyorum sallamak ıstemem

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:32 ----------

Alıntı BWSTÜRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun daha bakmadım ama büyük oranda bende kitlediği düşüncesi içerisindeyim acaba ne kadar masraf açacak bu bana

Daha yağını binmeden birkaç saat önce değiştirmiştim yağ kaçağı vs de yoktu ancak neden yaptı diye düşünmekteyim birazdan inip motoru parçalayacağım umarım sadece piston sekmanla kurtulurum krana sıçradıysa olay bayağı bi para gidecek tamda satacağım zaman başıma gelene bakın cevaplarınız için teşekkürler parçalama aşamasını fotoğraflayım daha iyi olur
    dostum belkıde motor kendını sattırmak ıstemıyor sewmıs senı. keske yag kacagı olsaydı basıncla yagı dısarı atardı sen sanırım yagı fazla koydun yag ısınınca genlestı ve basınc sonra durum boyle sen bence daha cok kurcalama elınde kalacak
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.
    street king

Motosikleti
    Yamaha Bws
    Umarım sadece piston kitlemiştir eğer öyleyse her türlü ucuza kapatırım orjinal parça kullanarak daha öncede buna benzer olaylarla karşılaştım benden diğer arkadaşlara nasihat sakın ama sakın orjinal parça dışında japon motorlarda parça kullanmayın.

Yok kalmaz elimde kaç tane araba motor topladım ben yağı fazla koymadım komple boşaltıp yeniledim takım taklava dolu teknik adamım bende
    Yamahaşk 😍

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    sanırım motorun kıtlemıs gıbı. o degılde ısın kotu tarafı twısterın parcası cok pahalı bence 600 - 700 en kotu sekılde gozden cıkarmalısın dıye dusunuyorum :(

Geçmiş olsun diyecek bir durum yok. hatta iyi olmus bile denilebilir boyle durumda.Burada devamlı tartısılıyor arkadaslar uyarılıyor ne zevk alıyorsunuz o motosıkletlerı bu kadar zorluyorsunuz.Pıst ,yarıs ıcın dızayn edılmemıs gunluk kullanım ıcın uretılmıs motorları zorlarsanız motor kılıtlenmekle kalmaz daha tehlıkelı durumlara maruz kalabılır hatta ölumlu kazalara neden olabılırsınız.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun diyecek bir durum yok. hatta iyi olmus bile denilebilir boyle durumda.Burada devamlı tartısılıyor arkadaslar uyarılıyor ne zevk alıyorsunuz o motosıkletlerı bu kadar zorluyorsunuz.Pıst ,yarıs ıcın dızayn edılmemıs gunluk kullanım ıcın uretılmıs motorları zorlarsanız motor kılıtlenmekle kalmaz daha tehlıkelı durumlara maruz kalabılır hatta ölumlu kazalara neden olabılırsınız.
    apılmıs bır cahıllıge verılebılecek en cahıl cvpdı (BENCE )

Olayı kısısellestırırsen ısın ıcınden cıkamazsın.Senın baktıgın pencereden cahıl goruneyım o kadar onemlı degıl.Sitemim zaten arkadaşa değildir ortada bır yanlıs olduğu gorulmeyıp sıradan bır olay gıbı cevaplanıyorsa bence tartısmaya degecek bırsey yok.Bu motor'a aşırı yüklenme ve sonundada motor kilitlenme hadisesi yüzünden birçok motor sürücüsü hayatını kaybetmiştir.Simdi açılan masrafı tartışın durun.

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Greyhorse arkadaş bence de doğru söylüyor.. Twister ile 140 140 gidilmez ki.. Sollama yapacağın zaman çıkarsın 140 a tekrar inersin 120 ye geri.. Ben 23 yıldır motosikletlerime tam gaz verdigim iki elin parmağını geçmez (pist hariç)
    Normal giderken bile arada gazi kontrol ederim yarimdan fazla açmış olmayayım diye..
    Sonuç: 100 küsür binde fisir fisir calışan motor.
    jackonbir bunu beğendi.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    zamanında birader komşunun bi cbf 250 sini toplamıştı
    iyice araştırırsan ucuza toplyabilirsin
    harley is making love with davidson

Motosikleti
    Yamaha Bws
    140 140 Sürekli kullanan normal çevre yolunu pist sanan ve motosiklet bakımı kullanımı konusunda bilgisiz birisi değilim öncelikle onu buradan söyleyeyim acelem vardı ki öyle bastım.
    Otomasyon Teknikeriyim sürekli olarak makinalar ile iç içe biriyim motoru tamamen söküyorum bitirince hepsinin fotoğraflarını atacağım benim birazda bahanem oldu bu cafe racer e çevirmeyi düşünüyorum.
    Yamahaşk 😍

Motosikleti
    Yamaha Bws
    Motoru söktüm silindir piston sekman eksantrik vs dağıttım resimlerini çektim toplarken daha fazla çekeceğim hepsini işim bitince yükleyeceğim biraz yoruldum piston resmen erimiş biyel kolunda kafa kısımında piston ile birleştiği noktada hafif eğim var pistondan kopan parçalar motorun içine gitmiş yarında alt kısımı parçalayacağım bütün herşeyi dağıtıp tiner sonrasında 10 numara yağ ile temizleyeceğim sabah piston sekman sipariş edeceğim duruma göre biyel kolunuda değiştireceğim çok az bir eğim var düzelttirmeye çalışacağım fotoğrafları şuanda koymayı isterdim ancak acayip yoruldum sanırım.
    Yamahaşk 😍

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Geçmiş olsun. Keşke aynı şehirde olsak da yardıma gelsem.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Motoru söktüm silindir piston sekman eksantrik vs dağıttım resimlerini çektim toplarken daha fazla çekeceğim hepsini işim bitince yükleyeceğim biraz yoruldum piston resmen erimiş biyel kolunda kafa kısımında piston ile birleştiği noktada hafif eğim var pistondan kopan parçalar motorun içine gitmiş yarında alt kısımı parçalayacağım bütün herşeyi dağıtıp tiner sonrasında 10 numara yağ ile temizleyeceğim sabah piston sekman sipariş edeceğim duruma göre biyel kolunuda değiştireceğim çok az bir eğim var düzelttirmeye çalışacağım fotoğrafları şuanda koymayı isterdim ancak acayip yoruldum sanırım.
    Dostum geçmiş olsun,senden ricam bu sorunla ilgili ne kadar masraf ettin, kaça mal oldu.

Motosikleti
    Yamaha Bws
    Piston sekman 75 tl ile 150 tl arasında değişiyor twisterlerin piston 0.25lik ben 0.50 lik alacağım motorun kranka bağlı biyel kolunda hafif eğilme var piston bağlantı yerinde tornacı bi ustamda onu düzelteceğiz olursa biyel kolunu yenilemeyeceğim gerekirse onuda 100 tl ye yada muhtelip başka bir biyel kolu alacağım totalde şuanda en kötü ihtimal ile 180 200 tl arası bir masraf edeceğim işçiliği benden olmasa bunun masrafı büyük Fotoğraflarını iş bitince yükleyeceğim mutlaka
    Yamahaşk 😍

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Piston sekman 75 tl ile 150 tl arasında değişiyor twisterlerin piston 0.25lik ben 0.50 lik alacağım motorun kranka bağlı biyel kolunda hafif eğilme var piston bağlantı yerinde tornacı bi ustamda onu düzelteceğiz olursa biyel kolunu yenilemeyeceğim gerekirse onuda 100 tl ye yada muhtelip başka bir biyel kolu alacağım totalde şuanda en kötü ihtimal ile 180 200 tl arası bir masraf edeceğim işçiliği benden olmasa bunun masrafı büyük Fotoğraflarını iş bitince yükleyeceğim mutlaka
    Almayı düşündüğüm bür twister var,sahibi motor yapılması gerektiğini söyledi...ama motorun kaç kez rektifiye olduğunu kendiside bilmiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)