Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kask boyama

Motovento
    REKLAM ALANI

Kask boyama işi yapan bir yer biliyor musunuz?Türkiye'nin herhangi bir yerinde olabilir. Telefon ve adres bilgisi verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2teker
    Kask boyama demişsin, bence de boyama. Pek tavsiye edilen birşey değildir. Kimyasalların beklenmedik etkileşimleri sorun çıkarabilir.

Oktay
    (Okumadan imzalamam)

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Nasıl yani boyama? Çizikleri mi kapatacaksın Bir insan kaskı neden boyar ki?
    Ha yok ama illa boyuyacağım diyorsan, o işi özel yapan var mı bilmiyorum da al eline bi fırça kendin boya. Ucuz da olur
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Kask boyanın Türkiye de neree yapıldıgını bilmiyorum ama profosyonel bir yer oldugu sanmıyorum.
    Asagida gercekten guzel tasarımların oldugu bir site var.
    www.airbrush-hannover.de

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    bi insan kaskı güzel görünsün diye boyar. kask boyamayı bırak ben kask için sticker bile bulamadım.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    ya bi zımpara bide fıs fıs boya tamam işte.-))))))
    racing racing ve racing.............

YoL_GezeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 cc skygo
    Alıntı RaCe_ adlı üyeden alıntı
    ya bi zımpara bide fıs fıs boya tamam işte.-))))))
    Kaskı arkadaşların dediği gibi boya al eline fırçayı bir sağa bir sola

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    ben üstüne nolan yazısı yazıcam ama çakma olduğu belli olur diye tırsıyom:-)))

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    diye tırsıyom
    kimden tırsıyon

Kadıköy'de kask boyama işi yapan bazı yerler olduğunu duydum. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Motosikleti
    Kymco Agility City
    ona verceen parayla git sıfır bi kask daha iyi
    :bestmt:

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    walla skull abi millet çakma giyiyo derler diye tırsıyom.-))

İstanbulda sırf airbrush işler ile ilgilenen büyük bir atölyesi olan bi arkadaşım var.MSN'de online olur olmaz telefon numarasını ve adresin ister senin icin buraya yazmaya calısırım.Ayrıca kask icin cok kaliteli ve muhtesem tasarımları olan Troy Lee Design'ın kask stickerlarını eger hala ellerinde mevcutsa Kızıltoprak Demakstan alabilirsin.Custom bir kask istemiyorsan eger kafanada taktıysan kaskı kargola gönder boyama konusunda cok iyi oldugumu söyleyebilirim.Boyar geri yollarım sana.Şu ana dek 4 kask boyadım

Motosikleti
    spor, müzik, iki teker:)

kask vb boyama

Kask değil ama motosiklet üzerinde çalışan birini duydum, büyük ihtimalde kask konusunda da olumlu sonuçlar alınıyordur. Bende motor için düşünmüştüm...Aslına bakılırsa bahsedildiği kadar iyiyse eğer, kendine özgü bir şey olması bence süper olurdu. Bir ara gidip araştırıcaktım vakit olmadı... en kısa zamanda havalarda düzelirse gidip bir konuşucam. Gerekli bilgileri alınca yollarım sana. Bu arada ates bende rossiyle ilgili farklı stickerlar arıyorum...nette varsa sayfaları banada yollayabilirmisin? (print out için)

Cıldırmak üzereyim!

Elimden geleni yaparım dostum.Internet emrimizde nasıl olsa.. Şu an saat 22:16 ve ben üzerimde çeket kask eldiven öylece oturmuş sinirlerimin yatışmasını bekliyorum bilgisayar karşısında!Dün geceye kadar 13500 km'de tık demeyen motosikletim az önce bir elektrik problemi yüzünden çalışmayı redetti.Marş dinamosundan ve aküye bağlı ne oldugu belirsiz bir zıkkımdan kısa devre sesleri geliyor.Motor croos fakat sanırım MZ kendine bu motorda öle cok güvenmis olacak ki sadece elden mars koymus.Ayak marsı yok?! Sakin olmaya calısıp Motosikleti 2 rekatta söküp akünün suyunu tamamladım,kutup baslarını temizledim ama nafile!Burası lanet olası bir ilce (Side) ve sadece 2 motosiklet tamircisi var ve her ikiside bana km uzakta.(Yakın olsa bile bir kol yediriyorlar sorma gitsin!)Yarın nasıl motosikleti kapıpda götürücegim götürsemde MZ 125 SX e uyan bir parca nasıl bulacagım/tamir ettirecegim hic bir fikrim yok.Aglamamak icin kendimi zor tutuyorum!Ayrıca motosikletime öle iyi bakarım ki şu ana 2 ustayla kavga ettimde baska birine motosikletim söktürmedim!Bujimi degisecek söktüm abi granajları depoyu al abi degis!Sigortamı attı dur abi sökim koltugu al degis.Güvenemiyorum abi.Ben üzerinde 1 cizik olsa uykularımı kacıracak kadar cok seviyorum makinamı bazı ustalar öyle hoyrat parcalıyor söküyor atıyor ki aletleri o an bırak kardes yaptırmıyorum vazgectim diyesim geliyor.

Evvet!

Başardım!Motosiklet çalıştırmayı başardım!Hemmen alet edevatı döşeyip boş sokaklarda yola koyuldum!Dışarıda bir tane insan yok! Şu an saat 00:08 hava o kadar soğuk ki daha önce hic bu kadar üşümemiştim.Kar yağsa ancak bu kadar soğuk olur!Acaba motosiklettemi bu sebepten çalışmadı?Dinamo veya ne bileyim elektrik tesisatı soğuktan etkilenir mi?Herneyse 13500 km olan makinama yine kimse tornavida dokunduramayacak! Buda başarının fotoğrafı:

Peril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesinlikle kendin yapacaksan sanat ister derim,rastgele boyama hem basit gösterir , hem de geri dönüşü olmaz beğenmedin mi
    zaten gerekeni yapmışsın :

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    abi kışın motor tabiki zor çalışır bu durumda jikleyi çekerek çalıştırmayı denersen çalışacağını göreceksin...Bi de kaskını hiç boyama derim ben, bulabilirsen sticke yapıştır ama ben bulamadık onu da söyleyim.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Abi jiklet ile calismadi denedim.Marş dinamosundan sanki 1000w elektrik geçiyormuş gibi inanılmaz garip akustik kulak tırmalayıcı sesler geliyordu.Baktım olacak gibi değil granajları ve benzin deposunu söktüm.Zaten bunlar sökülünce akü ve buji ortaya cıkıyor baktım akünün kutup başları oksitlenmiş temizledim yagladım.Buji başınada aynı işlemi yaptım denedim yine calısmadı.Sinirlenip üzerimdekileri cıkarıp 1-2 saat pc başında oyalandım tekrar deneyeyim dedim baktım alet tek marşta calısıyor! Sevindirik olup gece yarısı teste çıktım!Acaba o arada akü tekrar marş dinamosunu şarj veya dejsarj etmiş olmasın?13500 kmdir bu makina 1 kez olsun bana sorun çıkarmamıştı ilk cıkardıgı problem oldugu icin insan ister istemez sinirlenip ne yapacagını sasırıyor.Walla bilgisayar mühendisiyim elektrikten anlasam böyle üfürükten yorumlar yapmam ama aklıma ancak bunlar geldi :

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    ya ateş siyaha boyamış kaskı bende boyucam ve eski desenleri tekrar yapıcam
    ateş gördü desenleri kendim yaptım elimle ama siyah-kırmızı yada siyah-sarı yapıcam şimdi
    ERASER WİLL COME BACK

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler