Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ön fren müşürü ayarı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ön freni kampana cub'un ön fren müşürü nasıl ayarlanır ? Frene az bastığımda yanmasın istiyorum çok boşluk var az basınca tutmuyor bile. Fren vidasını az daha sıkarsam da bu sefer fren sürekli hafif sıkılı oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Kampanadan ayarla derim..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kampanadan ayarla derim..
    Fren vidasını az daha sıkarsam da bu sefer fren sürekli hafif sıkılı oluyor. yazmışım oraya.

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren vidasını az daha sıkarsam da bu sefer fren sürekli hafif sıkılı oluyor. yazmışım oraya.
    kampananın dışındaki vidadan bahsetmiyorum arkadaşım.. iç kampana fren bölümünde gergi yaylarını tutan vidalar var onlardan bahsediyorum ben..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    Frene basmasam da fren lambası yanmaya başladı ben de ön fren müşürünün soketini çıkardım artık sadece arka frene basınca fren lambası yanıyor.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Frene basmasam da fren lambası yanmaya başladı ben de ön fren müşürünün soketini çıkardım artık sadece arka frene basınca fren lambası yanıyor.
    bence güvenlik açısından sakıncalı .arkadan gelenin o ışığı bi şekilde görmesi lazım.nasıl olur bilmem ama normal haline getirmen can güvenliğin için faydalı olur...

Motosikleti
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence güvenlik açısından sakıncalı .arkadan gelenin o ışığı bi şekilde görmesi lazım.nasıl olur bilmem ama normal haline getirmen can güvenliğin için faydalı olur...
    Sürekli stop lambası yanınca yani 5/21W ampül sürekli 21 watt olarak yanınca daha mı güvenli oluyor ? sürekli frene basar gibi görününce. Ben arka freni ön frenden daha fazla kullanıyorum o yüzden ön fren müşürü çok önemli değil zaten sadece kampana ön frenle motor yavaşlamıyor bile.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Sürekli stop lambası yanınca yani 5/21W ampül sürekli 21 watt olarak yanınca daha mı güvenli oluyor ? sürekli frene basar gibi görününce. Ben arka freni ön frenden daha fazla kullanıyorum o yüzden ön fren müşürü çok önemli değil zaten sadece kampana ön frenle motor yavaşlamıyor bile.
    tamam hoca bildiğin gibi yap ...

arkadaşlar mrb . yamaha xmax 250 ve çin malı presto 125 lik sccoterım var. çin malının ön farı patladı onu değiştirdim oldu .gayet basit oldu. sorun arka stoplarda. arka freni dibine kadar sıkınca stoplar yanıyor. müşür de sıkıntı varmış ama nasıl nerdedir nereye takılır bilmiyorum. bu konulara uzağım. çıt çıt müşür varmış. alıp kendim yapıp öğrenmek istiyorum. ustalara saygılar bir yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)