Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Arkadaşlar =) Su Soğutmalı Motor Çeşitlerini Yazarmısnız.. Uzun Yola Cıkıcam motorla

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı Tekir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şişer kardeşim, ben de otomotiv anabilimdalı'nda makine mühendisliği okuyorum ama bunu okula başlamadan önce de biliyordum.
    Hava soğutma CBF150 ile temmuzda İstanbul-İzmir-Pamukkale-Antalya-Marmaris yolu yaptım, neredeyse 2800km tam gaz gittim, şişen bir şey olmadı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ferhatkars cevap olarak yazdım ama beceremedim

1989 da jawa laser aldım 40 000 yakın kullandım şişiyordu ama 80-90 gidersen bir şey olmuyor bizde genciz 100-110 yapıyoruz şişiyor 1991 de göçmen arkadaşın bulgaristandan getirdiği mz 251 aldım yine aynı yıl jawa 350 aldım babamda motoru sever teşvikte etti maddi yardımda var kömürlükte 3 tane motorum vardı
    gelelim konuya çorludan edirneye gidiyorum jawa 350 ile motorum 5-6 aylık kilometre 5380 babaeskiyi geçince kasmaya başladı 110km den 80 düştük edirneye girdim sekman kırdı tamircide kırık sekmanı cıkardılar o gün pazar her yer kapalı o şekilde çorluya geldik yaşım 45
    ben de 25 yasındayım abi...tecrübene saygı duyuyorum...
    91 ve 96 model 350 jawa kullandım....
    2 jawa ile de 20 defa resimdeki yere tırmanmışımdır...hep de en son sağa dogru olan virajı dönerdim rampanın ortasında motor şişip kalıyordu...2 kişi ile hiç ama hiç çıkamadım...
    orası cok dik, göründüğünden daha virajlı bir yol...hep 1. vites de ve son gaz cıkardım...
    temmuz sıcagında 2 kişi şehir dışıda yaptım başka yerlere de gidip geldim...hep de tapa gaz gidip gelirdim...hiç ama hiç şişme olmadı...
    saygılar...

Motosikleti
    Yaya :(
    Skygo SG 200 GY motorsiklet ile Zonguldak-Antalya seyahati yaptım haziran ayında 15 saatte 790 km motor tık demedi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava soğutma CBF150 ile temmuzda İstanbul-İzmir-Pamukkale-Antalya-Marmaris yolu yaptım, neredeyse 2800km tam gaz gittim, şişen bir şey olmadı
    şişen değil de pişen yani pişik olan birşeyler olmadı mı sende ayrıca şişen hava soğutmalı motorlar suan 20 yaşındalar..eskidendi o hikaye..artık hiçbiri sismiyor..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)