Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

zincir sesi!

Motovento
    REKLAM ALANI
    jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Merhaba bilenleriniz bilir gectigimiz günlerde sıfır bir cbf 150 aldım şu an 400 km de size sormak istediğim sanki bana zincir sesi çok çıkıyor gibi geldi ne dersiniz yoksa banami öyle geliyor 50 km hızla falan giderken boşa aldığımda kaskın içinden bile duyuyorum bu normalmidir yaglamak gerekirmi şimdi mi yagliyim yoksa 1000 bakimda damı servisemi yaglatiyim ne diyorsunuz çok şükür başka bi sorunum yok .....

Bu. Arada motorun yaginida degistiriyim diyorum castrol power1 10/50 aldım ne dersiniz degistirmelimiyim...

Cevaplarınızi bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    zincir o'ringli ise 600 km civarı o'ringsiz ise 300 kmde bir yağlamak gerekir

bu yağlama aralıklarının dışında zincir sesi gelmeye, gözünüze yağsız gözüktüğünde, kumlu çakıllı yollarda gezildiğinde

zinciri temizleyip yağlayabilirsiniz zincir yağlamanın zararı olmaz zincir sesi dinlemek kafaya takmak yerine bol bol yağ öneriyoruz
    İkincilik kaybedenler içindir...

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu yağlama aralıklarının dışında zincir sesi gelmeye, gözünüze yağsız gözüktüğünde, kumlu çakıllı yollarda gezildiğinde

zinciri temizleyip yağlayabilirsiniz zincir yağlamanın zararı olmaz zincir sesi dinlemek kafaya takmak yerine bol bol yağ öneriyoruz
    bılgılı bırını gorunce sormadan edemıyorum orınglı zıncır nedır hangı modellerde vardır ne ıse yarar acep aydınlatırmısınız?

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    50 ile giderken boşa alma.
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900

zinciri temizleyip yağlayabilirsiniz zincir yağlamanın zararı olmaz zincir sesi dinlemek kafaya takmak

yerine bol bol yağ öneriyoruz

Tatavsiyelerin için çok sağol acaba hangi zincir yağını kullanmaliyim ve nasıl uygulanır bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:38 ----------

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 ile giderken boşa alma.
    Sadece zincir sesini dinlemek için boşa aldım

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    o'ring zincir baklalarının birleşim yerlerine koyulan lastik parçalardır. amacı zincir çalışırken çıkan sesi azaltmak, yağlama aralıklarını uzatmak ve

zincirin uzun ömürlü olmasını sağlamaktır. o'ringli zincirlerde dikkat edilmesi gereken mazot ve benzeri zincir temizleme yöntemlerinin kullanılmaması

zincir temizleme spreylerinin kullanılmasıdır. hangi modellerde olur bilemiyorum pahalı motorların hepsinde olur ama marka model söyleyemem

zincir yağı için ben en ucuz olanı alıyorum kuruduktan sonra biraz janta bulaşıyor silmek gerekiyor castrol, iphone gibi markalar iyi diyorlar ama biraz pahalı
    İkincilik kaybedenler içindir...

Motosikleti
    Honda cb125e
    o'ring zincir baklalarının birleşim yerlerine koyulan lastik parçalardır. amacı zincir çalışırken çıkan sesi azaltmak, yağlama aralıklarını uzatmak ve

zincirin uzun ömürlü olmasını sağlamaktır. o'ringli zincirlerde dikkat edilmesi gereken mazot ve benzeri zincir temizleme yöntemlerinin kullanılmaması

zincir temizleme spreylerinin kullanılmasıdır. hangi modellerde olur bilemiyorum pahalı motorların hepsinde olur ama marka model söyleyemem

zincir yağı için ben en ucuz olanı alıyorum kuruduktan sonra biraz janta bulaşıyor silmek gerekiyor castrol, iphone gibi markalar iyi diyorlar ama biraz pahalı
    tesekkur ederım bılgılendırmenız ıcın sanırım 125 250 cc de olmaz neyse cıddn degerlı bır bılgıydı...

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    niye olmasın gt250ler o-ring zincir kullanıyor

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    ben bugün oringli zincir taktırdım 90 liraya..orjinal zincir çok sık aralıklarla germek gerekiodu.bakalım bu zincirin performansı nasıl olacak..

---------- Post added at 02:33 ---------- Previous post was at 02:31 ----------

zinciri sıfır taktırdıktan sonra biraz kullanımda gerdirmek gerekirmi..bana biraz bol gibi geldi yine..sıfır zincir takıldı ilk kullanımda esneme yaparmı ??

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    sık sık yağla kardeş.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bir arkadaşım ince makina yağı ile yagliyor zinciri ne dersiniz doğrusu sizce

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Güncel.....

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaşım ince makina yağı ile yagliyor zinciri ne dersiniz doğrusu sizce

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Güncel.....
    o çabuk akar gider bi işe yaramaz zincirde merkez kaç dönmesin den dolayı yağı savurup lastiğe ve yola atar
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)