Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Akıl akıl'dan üstündür.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yag degisimi 4.000kmde bir olmali ideal olarak, daha erken degistirmek zorunda birakan motoru birakmak lazim 4000km honda-suzuki-yamaha-kawasaki gibi markalarin muhendisleri tarafindan verilen ideal degistirme kmsi
    ama 2.580 km'de güm oldu motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

Burada komple silindir kısmını çıkartırken..

Burada motorun çükü Piston ve segman kısmı.

Buradada piston silindiri yağsızlıkdan dolayı çizmiş.Komple tornada sildirecem.. bunlar artı masraf..

Burdada biyal kolunun krank ile arasında milimetrik boşluk var o yüzden motor uhultu yapıyordu.. buda değişecek..

Burası motorun en çok sevdiğim yerleri.. iç dişliler sıfır gibi ve sıfır hata..

Ve işin sonucu parçaları yarın ısmarlıcam cumartesi elimde olacak sonra antalya eski sanayi'ye gidecem.
    Komple rektefe ettirecem. silindir tornadan geçeçek tabi segmanın 0.25 kalınlığında silindir silinecek.
    Sibob lastiklerini değişitirecem komple temizletecem, kömür bağlamış

Selametle..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yag degisimi 4.000kmde bir olmali ideal olarak, daha erken degistirmek zorunda birakan motoru birakmak lazim 4000km honda-suzuki-yamaha-kawasaki gibi markalarin muhendisleri tarafindan verilen ideal degistirme kmsi
    Ben 1000 kmde değiştiriyom. Ne zararı var? Sen 4 binde değiştirmeye devam et zararını görürsem yazarım. 10 yıldır görmedim. Faydasını gördüm.

Motosikleti
    Konu günceldir..

yarın parçalar geliyor.. Antalya eski sanayiye gidip gerekli işlemleri yaptıracam, tabi yaptırken foto çekmeyide unutmayacağım..

selametle..

eski sanayide kime gidiyorsun benimde motoru bi elden geçirmek lazım...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Degisim zamanini motorun degil yagin markasi ve kalitesi belirler.
    5 tllik acik yagla 4000 yapilmaz 30 tllik kaliteli yagada 1000 km yazik olur.

sanırım kursattekin in söylemek istediği şu:bir motor 4000 den önce kullanıcıyı yağ değiştirmek zorunda bırakıyorsa motorda bir arıza aramak
    lazımdır...yoksa açık yağ kullanırsan 1000-1500km de bir zaten yağ değiştirirsin...kaliteli bir yağ -4bin gideni yani-kullandığın halde yağ hakkını
    vermiyorsa motor artık tamirci istiyor...demek istedi herhalde....

Motosikleti
    Evetttt sonunda motorun silindirini, krank milini ve rektefe yaptırdım.. buyrun resimler..

Not: rektefe yapılırken adamlar yanına sokmadı o yüzden yapılırkene foto çekemedim..

silindirin tornadan geçirilmiş ve silinmiş hali..

Burada piston ve segman..

Burası yanmış gazı atan subab yeri, çok kötü haldeydi adeta kömürleşmiş gibiydi.subab ve subab lastikleri değişti ve temizlendi..

Biyel kolu çok kötü haldeydi, krank'a bağlı olduğu kısmın yarım dairesini komple sürtünmeden dolayı yemiş, bu yüzden uhultu yapıyordu motor.

ve sonuç 60 lira ama biraz pahalıya geldi ama neyse sağlık olsun..

Yarın komple motoru toplucaz bakalım.. haa bu arada sıfır orjinal parçaları rektefeciye verdiğim zaman
    '' vayyy orjinal parçalar kaç paraya aldın dedi?''
    Örnek ver dedim '' biyal kolu ve bilyası..''
    dedim 50 lira
    '' 50 liramı????''
    adam şaşırdı dondu kaldı.. neyse ustası çağırdı gitti..
    bende arka tarafta çöl ticaret var bilen bilir.. sordum biyal kolu ve bilyası ne kadar dedim?
    dediği laf sanki küfür eder gibi 150 ama sana 140 olur.. orjinalmi? yokyan sanayi.. tövbe tövbe....
    2 tane subab tırnağına 15 lira aldı.. acayip oturt-tu.. evlat acısı gibi geldi..

neyse olan oldu bakalım..Selametle kalınn :

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski sanayide kime gidiyorsun benimde motoru bi elden geçirmek lazım...
    Çöl ticaret var eski sanayide honda yamaha yedek parçacı onun arkasına düşüyor..

Motosiklet rektefecisi nerde diye sor sana gösterirler... ama motorun tamiratını yapmıyor misal verirsek '' ya usta buna benzin gitmiyor neden gitmiyoe şuna bi bak'' dedin mi bakmazlar adı üstünde rektefeci..

sana tavsiyem arızalı parçalarını albay motordan getirt orda yaptırt tabi benim gibi motor arıza yaptıysa..

rektefeci bana uymaz ama aklımda olsun...bir gün o da lazım olacak

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    kemal kardeşim. Sen motorunu yaptırınca yağ değiştirme km en fazla 1500 km de olsun. Bu benim tavsiyem. Ben 1000 de değiştiririm hep. Zaten yeniden rodaj dönemin var. Çapaklar hep yağa karışcak. Ona göre

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kemal kardeşim. Sen motorunu yaptırınca yağ değiştirme km en fazla 1500 km de olsun. Bu benim tavsiyem. Ben 1000 de değiştiririm hep. Zaten yeniden rodaj dönemin var. Çapaklar hep yağa karışcak. Ona göre
    rodaj yapıcam ama adamlar komple benzin ile yıkamışlar ama biz takarken yine temizlik yapıcaz..her 1000 km de değiştirecem yağını zaten.. tavsiyen için teşekkür ederim abi

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodaj yapıcam ama adamlar komple benzin ile yıkamışlar ama biz takarken yine temizlik yapıcaz..her 1000 km de değiştirecem yağını zaten.. tavsiyen için teşekkür ederim abi
    çapak derken yanlış anlamışsın.motor sökülüp geri takılırken tabiki temizlenipte takılacak. Ben şundan bahsetmek istedim. Segmanların rodaj döneminde atacağı ufacık toz gibi zerrecikler. Yağını çamur gibi bulandıracaktır.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çapak derken yanlış anlamışsın.motor sökülüp geri takılırken tabiki temizlenipte takılacak. Ben şundan bahsetmek istedim. Segmanların rodaj döneminde atacağı ufacık toz gibi zerrecikler. Yağını çamur gibi bulandıracaktır.
    Anladım zaten abi her 1000 km de değiştiririm yağını merak etme sen

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)