Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BWS 100 elektrik sorunu acilll yardım ..

Motovento
    REKLAM ALANI

Mrb Yamaha bws 100 elektrik problemi hakkında bilgisi olan var mı motorun elektrk ile ilgli bütün herşeyi değişti akü statör bobin konjektör ama hala elden çalışmıyo şarj etmiyo çalışsa bile rolantide durmuyo gaz vermediğin an stop ediyo yolda giderken tekleme yapıyo 1 aydan fazladır motorum yatıyo lütfen yardımcı olurmusunuz ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha ybr 125 sonunda..
    KArdeş bende bws sahibiyim bana kalırsa akün zayıf olabilir elden çakışmıyorsa.Bastığında bir -tık- sesinden başka birşey duymuyorsan akün zayıf demektir.Hiç bir ses duymuyorsan,akün tamamen bitik,akünün + ucundaki sigortan yanık,marş motoru bağlantıların hatalı-marş motorun bozuk olabilir. Aküyü 12 volt yaklaşık 1 amperlik güç kaynağı ile besle. Yaklaşık 3-4 saat üzerinde kalsın sonra motosikletine tak ve tekrar dene. Deli dana gibi basması lazım.Çalıştığında stop etmesi bence karbürator ayarı ile ilgili veya akünün elektriği ile ilgili olarak buji ateşleme yapamıyor olabilir. Akünde şaseden kısa devre varsa eğer hep boş kalacaktır ayrıca statörün ürettiği akımı bile bujiler alamadan yiyecektir. Bunlar sadece fikir yürütme daha iyi bilenler yardımcı olacaktır..
    Büyük yanlışlar ve maceralar olmayacaksa niye hayat ?..

Aküm daha sıfır ayrıca şarj ettm ağzına kadar doldurduk gene marş bastık almadı ayaktan çalşyo gaz vermeynce stop edyo buji sıfır tertemz her hafta kendm temzlerm marş motoruna da baktık oda sağlam ama neden yapıyo hala çözemdm

Motosikleti
    Yamaha ybr 125 sonunda..
    voltmetren varsa motosikleti ayak ile çalıtırınca voltaja bir bakmanı rica edeceğim. Benzer bir olay benim başımada geldi geçenlerde,akümde kısa devre vardı çalışıyordu ama farlar yanamayacak kadar az akım geçiyordu gaz verem dahi,kontrol edersen iyi olur.Alakası olmayabilirde tabii.Farlar,korna vs. çalışıyormu peki gaz verdiğin zaman?
    Büyük yanlışlar ve maceralar olmayacaksa niye hayat ?..

farlar yanıyo ama sinyaller koırna çalışmıyo elden çalışmıyo 12 volt aküye bağlayıp marş ble yapsak vızt vızt yapyo kalıyo çalşmyo motor

yok mu yardımcı olucak birisi

BWSTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bws
    0554 283 54 63 Adım Tarık GÜNDÜZ 2001 den beri bu motorlara bakıyorum biniyorum. Yarın saat 5 gibi ararsan telefondan yardımcı olabilirim ancak rolantide çalışmada sık sık stop ediyorsa kırr kırr gibi ses veriyorsa geç ivmeleniyorsa rolantide çalıştığı zaman farları açtığında çok sönük yanıyorsa senin sorunun aslında basit aynı sorun banada olmuştu kasnak kapağını aç kasnak yuvalarına bak debriyaj gevşemiş olma ihtimali yüksek tekere yakın taraftaki motor çalıştığında dönen parçadır o hangisi diye sorarsan o gevşediği zaman bunları yapar ayrıyetten karbüratör ayarlarına bak .

Elektrik marşı içinde start düğmesine bak fren kollarındaki müşürlere bak temas etmezse çalışmaz sigortalarına bak marş rölesine bak ama senin sorunun temessızlık büyük ihtimalle .
    Yamahaşk 😍

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Calismasini engelleyecek her seyin degistigi guzel fakat olasi kisa devre olabilir BWSTURK arkadas gerekeni soylemis umarim sorun hallolur.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)