Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik Basıncı ne olmalıdır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    2006 Model Suzuki GSX600F motosikletimin lastiklerini değiştirdim ancak kafama takılan bir soru oldu.
    Fabrika çıkışı 150/70 ZR 17 olan lastiği 160/60 ZR 17 lastikle değiştirdim.
    Şimdi bu lastiğe uygulanması gereken basınç ne olmalıdır?
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    binbaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    benim motosiklet lastiği ile aynı ebat. motosiklet ağırlıklarını da dikkate aldığımız zaman 29-31 psi arası sizin motosikletiniz için de uygun olur sanırım.

eskiden (cahiliye dönemi ) göz kararı ayarlardım lastik havalarını. biraz sürüşe yansımasına biraz da ezdiğimde (kamyoncular bunu çekiçleyerek yapıyorlar sanırım ) verdiği tepkiye bakarak hava basıncını ayarlardım. olurdu
    temel taşları şu ulu sıra dağlar olan tapınaklarda en sofu müminlerin, en bilgin mollaların bilmediği ve onların hakikat, erdem ve onur üzerine verdikleri tüm vaazları aşan dualar öğrenelim.

benim motorun lastiklerinde hava basıncı yazıyor ön:32 arka 36psı demiş ona göre yaptım lastik kenarında yazması lazım gidişi hatta motorun sesi
    bile değişti düşük yada yüksek randımansız olur...

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    ben kafama göre psi yapıyorum iyi oluyor
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

binbaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    özür dilerim yanlış yazmışım. 160/60 zr 17 için motosikletinizin ağırlığını da dikkate aldığımız zaman 2,50 bar ideal basınç değeri olacaktır. (1 bar = 14,50326 psi)
    temel taşları şu ulu sıra dağlar olan tapınaklarda en sofu müminlerin, en bilgin mollaların bilmediği ve onların hakikat, erdem ve onur üzerine verdikleri tüm vaazları aşan dualar öğrenelim.

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı binbaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özür dilerim yanlış yazmışım. 160/60 zr 17 için motosikletinizin ağırlığını da dikkate aldığımız zaman 2,50 bar ideal basınç değeri olacaktır. (1 bar = 14,50326 psi)
    Haklısınız bende internette araştırdığım sonuçlara göre 2.5 bar olması gerektiğini gördüm. Bir çok insan lastik basınçlarının önemini anlayamıyor. Bir virajda lastik yüzünden düşmeyle düşmeme arasında psi'ların önemi çok fazla. Burgman'ım olduğu dönemde Çanakkale gezisinden dönüşte lastik basıncına bakmayıp gruptaki bazı arkadaşların senin lastik inik gibi duruyor demeleri üzerine lastiği biraz daha şişirip (bunu söyleyenlerden biri de bilinen bir suzuki servisi) yola çıktık. Otobanda gişelere az bir mesafe kala motorun arkasından öyle bir gümleme sesi geldiki motor patladı sandım bir anda oldu herşey. Arkadan bir toz bulutu gördüm ve grup içinden kendimi bir anda emniyet şeridine attım. Kazasız belasız durduk sonra bir baktım arka lastik tam ortadan kabak gibi açılmış ne bir kesik ne başka bir şey vardı lastikte üstelik 1-1.5 aylık bir lastik idi. Basıncın önemini orada anladım. Birde lastik alırken mutlaka motorunuzun yük ve hız endeksine uygun lastik seçin.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...paylasimi.html
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastik kenarlarında maximum basınç yazar.
    112ciyiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler