Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2010 Dakar ve Turk takimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Evet arkadaslar Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar yine Dakar yolunda.... Yine sportmence, yine amator ruhla, yine amac bayragimizi finis cizgisinde dalgalandirmak, podyumu gormek.

Bu sene kriz herkezi etkiledigi gibi takimimizi da etkiledi. Maalesef ana sponsorlari yok. THY, PO, Num Num, Turk Pirelli, Galata Tasimacilik, Adidas, PowerFM ve SporMac bazi ihtiyaclarini karsiliyor, sub-sponsorluklarini ustleniyor. Esas buyuk masraf kendi ceplerinden. Allah kolaylik versin diyorum...

Bu arada inanin bana esas sponsor sizlersiniz.Kemal ile yazisiyorum da siizlerin manevi destegi olmadan olacak is degil bu...

http://www.dakarturk.com/ a girip ziyaretci defteri vasitasiyla onlara ulasabilirsiniz, ya da forumlarda bu baslikta istediginiz gibi yazin, butun dilekleriniz, oneri ve desteginiz onlara ulasiyor.

Bu sene Kemal 6. Kez Dakar yarisinda ve insallah Kutlu ile birlikte 5. kez podyumu gorecek. Buna can-i gonulden inaniyorum.

Bu yil yne KTM lerle yarisacak ekibimiz ama modeller biraz daha buyudu. 450 ler yerine 690 lara ciktik... Bakalim bu arazi devleri bu sene ne yapacak. Vallahi heyecandan damagim kuruyor. Altta hazirlik calismalarindan birkac sahne ... Fotograflar icin takimimiza tesekkurler.

Haydi bakalim yolunuz acik olsun dostlar !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Donald ustam aptalca sorumu affet..
    Bu Paris-Dakar yarisimi????
    Degil dimi??
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

sinan_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw r1150 gs adv
    Hazırlık fotoğraflarına bayıldım ne büyük keyif ya allah tekerlerini düz bastırsın.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    dakar'a 450cc sınırlaması getirildi ve ktm yarışmayacak diye biliyorduk??
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Donald ustam aptalca sorumu affet..
    Bu Paris-Dakar yarisimi????
    Degil dimi??
    "Dakar" adi artik Coca Cola, Selpak filan gibi bir marka oldu. Yaris gecen sene Arjantin ve Sili de gecmisti, bu yil da benzeri bir rota uygulanacak. Teror tehditleri sonucu Afrikadan vazgecildi artik. "Dakar" kelimesi unlu Paris-Dakar yarisini duzenleyen organizatorun elinde, belli bir yaris cinsi kalitesini ifade ediyor.

Kuvvetmira, 450cc sinirlanmasi diye bir sey yok. KTM nin katilmamasi diye de bir sey yok. Homologasyon sartlarina uymak sartiyla isteyen istedigiyle katilabiliyor.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    dakartürk sitesinde 450cc ve elit pilotlarla ilgili açıklamalar yapılmış ama tam anlamadım.

kemal ve kutlu abilere dakar efsanesini bize yaşattıkları için saygılar sunar başarılar dileriz.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    DD hocam valla kizacan ama bu 450cc muhabbetini ben de anlamadim.
    Geçen yil 450cc sinirlamasi getirilmis, hatta KTM de buna kizip, yarislardan çekilme karari almamismiydi?
    Tamam geçen yil da bu saatlerde, kafam su anki gibi guzeldi kabul ediyorum ama bu kadar da ruhani boyuta geçmis olamam.
    Hatta bu karar KTM'nin Dakar'daki egemenligini bitirmek için alinmis bir karardir falan diye dedikodu yapmamismiydik?
    Ben baska hamamdamiydim da burda yapmisiz gibi hatirliyorum, anlamadim??!!!!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    450cc konusundaki sorularinizin yanitini sonraya biraktim, simdi ekibimizin basin duyurusunu veriyorum...

-------------

Levent, resimlerin aciklamalarini bir sonraki mesaja sakladim. Benim de anlamadigim bir iki sey vardi, Kemal yanitladi. Toparlayip yazacagim.

Evet, takimimizin basin duyurusunu geciyorum altta...

----------------

DAKAR TÜRK TAKIMI 32. DAKAR RALLİSİ’NDE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK...

2008 yılında Afrikada’ki terör gruplarının tehdidi nedeniyle Güney Amerika’ya alınan Efsane Ralli Dakar 2010 yılında da Arjantin – Şili topraklarında 1-17 Ocak tarihleri arasında düzenleniyor.
    2007 yılından beri takım olarak Dakar Rallisi’nde Türk Bayrağını taşıyan Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar 32. kez gerçekleşecek Dakar Rallisi’nde ülkemizi motosiklet kategorisinde temsil edecek.

Dakar Türk Takımı sporcuları Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar 2010 Dakar Rallisi’ne Sportworks ana sponsorluğunda katılırken, Petrol Ofisi Gold- Sponsor, KTM Spor Moto ve Galata Taşımacılık Co- sponsor, THY ulaşım sponsoru, Pirelli, Galata Taşımacılık, Adidas, MAC ve Num Num destek sponsoru, Show TV, Power FM medya sponsoru olarak yer alıyor.
    4 kıta ve 33 değişik ülkeden, 161 motosiklet, 29 ATV, 140 otomobil ve 52 kamyonun maksimum performans ve azim göstererek bitirmeye çalıştıkları 9.000 km’lik ralli bu yıl Arjantin’nin başkenti Buenos Aires’den başlayarak, Şili topraklarında Atakama çölü ve And dağlarında devam ederek Arjantin topraklarında Buenos Aires’de son bulacak.

İnsan ve makinenin birlikte doğa ile mücadelesinin sınandığı insanlık macerası Dakar Rallisi, Arjantin ve Şili topraklarında oldukça teknik beceri gerektiren çöl şartlarında farklı kum tipleri, kum tepeleri, sert zemin ve yüksek irtifadan oluşan zorlu bir parkurda 15 gün sürecek. Ekipler en çok dünyanın en kurak çölü olarak bilinen Atakama Çölü etaplarında ve And dağları eteklerinde 3000 metre yükseklikteki etaplarda zorlanacak.
    Motosiklet kategorisinde Dünya Şampiyonları’nın da mücadele edeceği 161 yarışçı arasında yer alacak Dakar Türk Takımı, KTM Enduro 690 R motosikletleri ile mekanik destek almayanlar (Marathon) kategorisinde mücadele edecek. Dakar 2010’da Kemal Merkit 55, Kutlu Torunlar 56 numara ile Türk bayrağını taşıyacaklar.
    Start alan yarışmacıların sadece %40’ının finişe ulaştığı Dakar Rallisi’nde Dakar Türk Takımı sporcuları Çöl Kaplanı lakaplı Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar’ın ilk hedefi 8.937 km’lik yarışı takım olarak %100 başarıyla bitirebilmek . İkinci büyük hedef ise Genel Klasmanda ilk 20, kendi kategorilerinde ilk 3 sırada yer almak.

1 Ocak’ta Arjantin’nin başkenti Buenos Aires’den start alacak 32. Dakar rallisinde 14 özel etap gerçekleşecek. Her bir özel etap geçilen farklı coğrafik şartların zorluklarını taşırken, yarışçıların bu yılki en uzun etabı 796km yarışın 12. etabı Arjantin topraklarında yer alan San Juan – San Rafael etabı olacak. Yarışın en uzun özel etabı ise Şili topraklarında Atamaka Çölünde gerçekleşecek 600km’lik Iquique – Antofagasta etabı olacak. Yarışın ilk günlerinde motosikletler ile otomobil – kamyonlar farklı bir rota izleyecekler. Motosiklet sürücüleri toplamda 4.717 km’si özel etap olmak üzere 8.937 km katederken, otomobil ve kamyonlar 4.810 km özel etap olmak üzere toplamda 9.030 km’de yarışacaklar.

1979 yılında Fransız Thierry Sabine tarafından organize edilmeye başlanan Motorsporlarının zirve yarışı Dakar rallisi’nde bugüne kadar 25 değişik ülke geçilirken, erkek ve kadın olmak üzere 15.000’nin üzerinde kişi katıldı. Her yıl 187 ülkede milyonlarca kişinin takip ettiği ve gün geçtikçe daha da popüler hale gelen Dakar rallisine kayıtlar 6 ay önce başlayarak 1 hafta içerisinde tamamlandı. Binlerce başvuru arasından sadece 400 takım Dakar 2010’da yarışma şansını yakaladı.

Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek motorsporlarının zirve yarışı Dakar Rallisi’ne katılacak
    Dakar Türk Takımı ile ilgili tüm detaylar www.dakarturk.com web sitesinden takip edilebilecek.
    DAKAR TÜRK TAKIMI
    Ana sponsoru: SPORTWORKS
    Gold-sponsor: PETROL OFİSİ
    Co-sponsorlar: KTM / SPOR MOTO, GALATA TAŞIMACILIK

Ulaşım Sponsoru: THY
    Destek sponsorları: PIRELLİ, ADIDAS, NUM NUM VE MAC
    Medya Sponsorları: SHOW TV, POWER FM

Detaylı Bilgi İçin:
    Gülden Aktugan Sportworks (212) 347 70 33 / 0533 520 58 88

gulden@sportworks.com.tr/ www.dakarturk.com

-------------------------------------

Kemal ve Kutlunun kisaca sportif gecmislerinden bir kesit vermek istiyorum...

DAKAR TÜRK TAKIMI BİYOGRAFİ

KEMAL MERKİT Yarış No: 55

2009 Dakar Rallisi 450cc

2008 Transorientale Rallisi 450cc

2008 Central Europe Rallisi 450cc (Dakar Series)

2007 UAE Desert Challenge Genel Klasman 19, Marathon 1.

2007 Dakar Rallisi 450cc 4.

2005 Enduro Türkiye Şampiyonası, 450cc üzeri 1.

2004 Rallye D’orient Kapadokya

2003 Rallye Dakar Genel Klasman 23. 450cc üzeri 6.

2003 Rallye D’orient Kapadokya

2002 Rallye Orpi, Marathon 2.

2002 Rallye Dakar

2002 Master Rallye

2002 Enduro Türkiye Şampiyonası, 400cc 1.

2001 UAE Desert Challenge, Genel Klasman 10.

2001 Master Rallye, Genel Klasman 6.

2000 Rallye Dakar

2000 Enduro Türkiye Şampiyonası , 400cc 1.

1999 Master Rallye,

1998 UAE Desert Challenge,

1998 Rallye Atlas,

1997 UAE Desert Challenge

1997 Optic Rallye Tunisia,.

1995 Enduro Türkiye Şampiyonası, Genel Klasman 2.

1994 Enduro Türkiye Şampiyonası, Genel Klasman 1.

1994 Camel Trophy

KUTLU TORUNLAR Yarış No: 56

2009 Dakar Rallisi 530 cc

2008 Central Europe Rallisi 450 cc (Dakar Series )

2007 Redbull Aqua Battle 1.

2007 Dakar Rallisi 450cc 2.

2005 EnduroTürkiye Şampiyonası, 450cc 1.

2005 Enduro Türkiye Şampiyonası Genel Klasman 1.

2004 Rallye D’orient Kapadokya

2004 Enduro Türkiye Şampiyonası, Genel Klasman 3.

2004 Enduro Türkiye Şampiyonası, 450cc 2.

2003 Rallye D’orient Kapadokya

2001 UAE Desert Challenge

2000 Master Rallye Paris Istanbul

2000 Enduro Türkiye Şampiyonası, Genel Klasman 2.

2000 Enduro Türkiye Şampiyonası, 450cc 1.

1998 Camel Trophy

1996 Atlanta Olimpiyat Oyunları Türk Milli Takımı Windsurf sporcusu

1992 Barcelona Olimpiyat Oyunları Türk Milli Takımı Windsurf sporcusu

Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Bu sene yarisacak motosikletlerin sartnameleriyle ilgili pek cok soru geliyor. Kisaca su bilgiyi vermek istiyorum.

Once iki tip yarismaci olacak... Elit (Seckin) Yarismacilar ve elit olmayan yarismacilar. Bu "Elit yarismacilar ASO tarafindan ilan edildi altta tam listesini verecegim.

Digerleri "Elit olmayan yarismaci" olarak katilacak.

Hicbir cc de iki silindirli motosiklete izin verilmiyor onu bastan yazayim.

Motosikletler de yarismacilara gore soyle...

1) Elit yariscilar 450cc ye kadar istedikleri motosikletle katilabiliyor. Eger 451cc ve ustu motosikletle katilacak olan varsa "restrictor" -kistlayici- denilen bir aparat takmak zorunda.

Bu "restrictor" motosikletin gucunu 450cc seviyesine dusurecek ve ASO tarafindan saglanacak. Yani 600cc+ canavar makinelerle katilan dunyanin en unlu suruculerini 450cc ile basabas yarisirken izleyecegiz. Eni konu cekismeli olacak...

2) Elit "olmayan" lar icin ise uc tip motosiklet mevcut. Bunlardan hangisi ile isterse yarisci onu secebiliyor.

a) Super Produksiyon 450cc ye kadar tek silindirli FIM tarafindan musaade edilecek seviyede modifiye edilmis motosikletler.
    Bunlardan simdiye degin en az 200 tane imal edilmis olma sarti var. Yani evde kenidniz bir adet modifiye edip katilamazsiniz.

b) Super Produksiyon 450cc den buyuk tek silindirli FIM tarafindan musaade edilecek seviyede modifiye edilmis motosikletler.
    Ayni sekilde bunlardan simdiye degin en az 200 tane imal edilmis olma sarti var. Bu motosikletlerde "restrictor" kullanilmayacak. Yani amator bir surucunun acik yolda Marc Coma ya yetisip toz yutturdugunu gorebilecegiz sanirim.

c) "Maraton sinifi". Bu sinif butun motosikletlere acik. Motosikletlerin belli ve pek kisitli sartlar disinda modifiye edilmemis olmasi gerekiyor.
    Motora, saseye, on catallara, swing arm ve motor govdesine, silindirlere, pistonlara vs dokunmak yasak.

Dort tekerlekli kardeslerimiz quad (ATV) suruculeri ise 900cc ye kadar quadlarla katiliyor yarisa.

Kemal ve Kutlu 2-c sinifinda yani "Marathon Class" yarismacisi olacaklar.

Iste 2009 "Elit" yarismacilar listesi:

BERGLUND THOMAS
    BETHYS THIERRY
    CAMPBELL JOHNNY
    CASTEU DAVID
    CHILDRESS MIKE
    CODY QUINN
    COMA MARC
    CZACHOR JACEK
    DABROWSKI MAREK
    DE AZEVEDO JEAN
    DESPRES CYRIL D
    UCLOS ALAIN
    FARIA RUBEN
    FARRES GUELL GERA
    FRETIGNE DAVID
    GOBLET JEAN-FRANCOIS
    GONCALVEZ PAULO
    GRAZIANI MATTEO
    HENGEVELD STEVE
    KENDALL NORMAN
    KNUIMAN HENK
    LOPEZ FRANCISCO
    MACEK MARTIN
    MARCHINI MICHEL
    PAIN OLIVIER
    PISANO MICHAEL
    PLANET FABIEN
    ROBBY BELL
    RODRIGUES FILHO JOSE HELIO
    RODRIGUES HELDER
    STANOVNIK MIRAN
    STREET JONAH
    ULLEVALSETER PAL ANDERS
    VERHOEVEN FRANS
    VILADOMS JORDI
    VINTERS EINARS
    VINTERS JANIS

Motosikleti
    Honda
    Elimizden basarilar dilemekten baska birsey gelmiyor.
    1-2 yil once Kemal Merkit'in kizi forumumuza uye olmustu.
    Kizcagiz biseyler paylasayim diye çabalarken, bizim ukala takimi kiza motosikleti bastan yarattilar.
    O da kizdi gitti.
    Içimde yaradir hala.
    Kusturduk diye uzulmustum.

Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Arkadaslar, takimimizdan haber var. Bilginize...
    Varmi ugurlamaya giden? Gidemiyorsaniz da lutfen dakarturk.com a ugrayip ziyaretci defeterine kisca da olsa bir mesaj atin bence.

DD
    -----------------------------------

Takım sporcuları 21 Aralik Pazartesi saat 12:30 ‘da CNBC- Finans Café, akşam saat 20:00'den itibaren NTV Spor Aşkı programında canlı yayın konuğu olacaklar .

23 Aralık Çarşamba günü saat 10:00’da Atatürk Havalimanı’ndan Arjantin’e hareket edecekler.

http://www.dakarturk.com

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben uğurlarım Atatürk Havalimanı'ndan geçen sene gidişlerini haber yapmıştım,bu sene de yaparım seve seve

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı Donald_Duck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, takimimizdan haber var. Bilginize...
    Varmi ugurlamaya giden? Gidemiyorsaniz da lutfen dakarturk.com a ugrayip ziyaretci defeterine kisca da olsa bir mesaj atin bence.

DD
    -----------------------------------

Takım sporcuları 21 Aralik Pazartesi saat 12:30 ‘da CNBC- Finans Café, akşam saat 20:00'den itibaren NTV Spor Aşkı programında canlı yayın konuğu olacaklar .

23 Aralık Çarşamba günü saat 10:00’da Atatürk Havalimanı’ndan Arjantin’e hareket edecekler.

öncelıkle bızleri bılgılendırdığiniz içi,n donald size teşekkür ederım hemen verdiğiniz link e tıklayıp gönlümden gecenleri aktardım burdan da Kemal MERKİT ve Kutlu TORUNLARa başarılar diliyorum

Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Evet hanimlar beyler, bu collerin sabri tasti artik...

Atakama kumullari Kemal, Kutlu diyor baska sey demiyormus...

Basin duyurusu...

DAKAR TURK TAKIMI ARJANTİN YOLCUSU

1 Ocak’ta Arjantinin başkenti Buenos Aires’den start alacak Dünyanın en zorlu rallisi Dakar’da ülkemizi temsil edecek Dakar Türk Takımı sporcuları büyük yarışa hareket ediyor.

Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar’ı 23 Aralık Çarşamba günü saat 08:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hat Gidiş İstanbul Cafe’den yolcu ediyoruz.

2007 yılından beri takım olarak Dakar Rallisi’nde Türk Bayrağını taşıyan Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar 32. kez gerçekleşecek Dakar Rallisi’nde ülkemizi motosiklet kategorisinde temsil edecek.

Dakar Türk Takımı sporcuları Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar 2010 Dakar Rallisi’ne Sportworks ana sponsorluğunda katılırken, Petrol Ofisi Gold- Sponsor, KTM Spor Moto ve Galata Taşımacılık Co- sponsor, THY ulaşım sponsoru, Pirelli, Galata Taşımacılık, Adidas, MAC ve Num Num destek sponsoru, Show TV, Power FM, Boxer ve donald.hypermart.net medya sponsoru olarak yer alıyor.

4 kıta ve 33 değişik ülkeden, 161 motosiklet, 29 ATV, 140 otomobil ve 52 kamyonun maksimum performans ve azim göstererek bitirmeye çalıştıkları 9.000 km’lik ralli bu yıl Arjantin’nin başkenti Buenos Aires’den başlayarak, Şili topraklarında Atakama çölü ve And dağlarında devam ederek Arjantin topraklarında Buenos Aires’de son bulacak.

İnsan ve makinenin birlikte doğa ile mücadelesinin sınandığı insanlık macerası Dakar Rallisi, Arjantin ve Şili topraklarında oldukça teknik beceri gerektiren çöl şartlarında farklı kum tipleri, kum tepeleri, sert zemin ve yüksek irtifadan oluşan zorlu bir parkurda 15 gün sürecek. Ekipler en çok dünyanın en kurak çölü olarak bilinen Atakama Çölü etaplarında ve And dağları eteklerinde 3000 metre yükseklikteki etaplarda zorlanacak.

Motosiklet kategorisinde Dünya Şampiyonları’nın da mücadele edeceği 161 yarışçı arasında yer alacak Dakar Türk Takımı, KTM Enduro 690 R motosikletleri ile mekanik destek almayanlar (Marathon) kategorisinde mücadele edecek. Dakar 2010’da Kemal Merkit 55, Kutlu Torunlar 56 numara ile Türk bayrağını taşıyacaklar.

Start alan yarışmacıların sadece %40’ının finişe ulaştığı Dakar Rallisi’nde Dakar Türk Takımı sporcuları Çöl Kaplanı lakaplı Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar’ın ilk hedefi 8.937 km’lik yarışı takım olarak %100 başarıyla bitirebilmek Türk Bayrağı’nı finişde dalgalandırmak. . İkinci büyük hedef ise Genel Klasmanda ilk 20, kendi kategorilerinde ilk 3 sırada yer almak. Takım sporcuları “ Ekonomik krize rağmen ana sponsorsuz da olsak bu büyük platformda Türk bayrağını dalgalandırmak amacıyla yarıştaki yerimizi alıyoruz.. Yarışa katılıyor olmamız ekonomik açıdan zorlasa da hedefimiz finişde yer almak, mekanik destek almadan yarışanlar kategorisinde derece getirmek ” şeklinde görüş bildirdiler.

1-17 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek motorsporlarının zirve yarışı Dakar Rallisi’ne katılacak Dakar Türk Takımı ile ilgili tüm detaylar http://www.dakarturk.com web sitesinden takip edilebilecek.

Dakar Türk Takımı Programı
    23 Aralık Çarşamba Havaalanı Basın Toplantısı 08:30 Atatürk Havalimanı Dışhatlar Gidiş

İstanbul Café önü

· 28 Aralık Motorların teslim alınması Buenos Aires

· 31 Aralık Teknik Kontrol Buenos Aires

· 1 Ocak Podyum Start Buenos Aires – Colon 317 km

Detaylı Bilgi İçin: Gülden Aktugan Sportworks (212) 347 70 33 / 0533 520 58 88 gulden@sportworks.com.tr

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim.
    umarım iyi dereceler elde ederler.

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet dediğim gibi uğurladım,haberlerini de yaptım.fotoda çektirdim ikiliyle.ekleyebilirsem sonra onu da eklerim

buyrunuz haber de aşağıda.

DAKAR TÜRK TAKIMI ARJANTİN'E GİTTİ

Arjantin'in başkenti Buenos Aires’te 1 Ocak'ta başlayacak olan Dakar Rallisi’nde ülkemizi temsil edecek Dakar Türk Takımı sporcuları Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar yarış için bugün Sao Paulo’ya uçtu.
    Dakar Türk Takımı sporcuları Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar Arjantin’e hareketlerinden önce Atatürk Havalimanı’nda yaptıkları açıklamada kupayla dönmek istediklerini söyledi.Kemal Merkit,bu sene yarış için oldukça iddaalı olduklarını ifade ederek “Bir sene çabuk geçti.Şimdiden start heyecanı başladı.Bu sene kupayla dönmek istiyoruz.Geçen sene teknik arızadan dolayı bir motorumuz yolda kalmıştı.Bu sefer ilk içte hatta birincilik kupasıyla dönmeyi istiyoruz.” Dedi.Merkit,yarışta kullanacaklar motosikletiyle ilgili bilgi de verirken KTM’ye güvendiğini belirtti.Yarış için ne tür hazırlıklar yaptınız şeklinde ki soru üzerine Kutlu Torunlar hayat boyu bir hazırlık süreci içinde olunması gerektiğini kaydederek,” Bu sene dördüncü senemiz.Ekstra bir hazırlık yapmadık.Ama tabi dayanıklı olmanız lazım.Dakar’a giden bir Kemal Merkit vardı.Takım olarak biz de 3 defadır beraberiz.Bunu göze alabilmeniz lazım.Yaratılışınızda olmalı. Yoksa 6 ay hazırlanıp gideyim diye değil.Hayatınız boyunca yaptığınız bir hazırlıktır bu esasında.”dedi.Dakar rotasına özlem var mı?şeklindeki bir soruya da Torunlar,“Bu kişisel bir şey.Benim Dakar’daki beklentim dünyanın en zor rallisi ve maceracı bir yanının olması.Sadece motor sporu değil içinde her şey var.Dünyanın değişik coğrafyalarında yarışmak heyecan katıyor.İşin bir de Afrika ruhu var.Onun özlemiyle gidiyor insanlar ama Afrika’ya döneceği de kesin. “diye cevapladı.
    Takımın Arjantin’e ulaşımı için THY’nin Dakar-Sao Paulo uçuşunu tercih etmesi de ikiliyi neşelendirdi.
    Start alan yarışmacıların sadece %40’ının finişe ulaştığı Dakar Rallisi’nde Dakar Türk Takımı sporcuları Çöl Kaplanı lakaplı Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar’ın ilk hedefi 8.937 km’lik yarışı takım olarak %100 başarıyla bitirebilmek . İkinci büyük hedef ise Genel Klasmanda ilk 20, kendi kategorilerinde ilk 3 sırada yer almak.
    DAKAR YARIŞI
    2008 yılında Afrikada’ki terör gruplarının tehdidi nedeniyle Güney Amerika’ya alınan Efsane Ralli Dakar 2010 yılında da Arjantin – Şili topraklarında 1-17 Ocak tarihleri arasında düzenleniyor.
    4 kıta ve 33 değişik ülkeden, 161 motosiklet, 29 ATV, 140 otomobil ve 52 kamyonun maksimum performans ve azim göstererek bitirmeye çalıştıkları 9.000 km’lik ralli bu yıl Arjantin’nin başkenti Buenos Aires’den başlayarak, Şili topraklarında Atakama çölü ve And dağlarında devam ederek Arjantin topraklarında Buenos Aires’de son bulacak. Yarışın ilk günlerinde motosikletler ve otomobil – kamyonlar farklı bir rota izleyecekler. Motosiklet sürücüleri toplamda 4.717 km’si özel etap olmak üzere 8.937 km katederken, otomobil ve kamyonlar 4.810 km özel etap olmak üzere toplamda 9.030 km’de yarışacaklar.

İnsan ve makinenin birlikte doğa ile mücadelesinin sınandığı insanlık macerası Dakar Rallisi teknik beceri gerektiren çöl şartlarında farklı kum tipleri, kum tepeleri, sert zemin ve yüksek irtifadan oluşan zorlu bir parkurda 15 gün sürecek.

Motosikleti
    Honda
    Bu arada sen yokken dogum gununu kutladik DD hocam.
    Bisey unuttuk, diye dusundum durdum, burayi gorunce aklima geldi.
    Seni çagirmayi unutmusuz.

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...tlu-olsun.html

Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    DAKAR TÜRK TAKIMI
    EFSANE RALLİ DAKAR İÇİN ARJANTİN’E HAREKET ETTİ.

1 Ocak’ta Arjantinin başkenti Buenos Aires’den start alacak Dünyanın en zorlu rallisi Dakar’da ülkemizi temsil edecek Dakar Türk Takımı sporcuları büyük yarış için Arjantin’e hareket etti.

Dakar Türk Takımı sporcuları Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar 2010 Dakar Rallisi’ne Sportworks ana sponsorluğunda katılırken, Petrol Ofisi Gold- Sponsor, KTM Spor Moto ve Galata Taşımacılık Co- sponsor, THY ulaşım sponsoru, Pirelli, Galata Taşımacılık, Adidas, MAC ve Num Num destek sponsoru, Show TV, Power FM, Boxer ve donald.hypermart.net medya sponsoru olarak yer alıyor.

Start alan yarışmacıların sadece %40’ının finişe ulaştığı Dakar Rallisi’nde Dakar Türk Takımı sporcuları Çöl Kaplanı lakaplı Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar’ın ilk hedefi 8.937 km’lik yarışı takım olarak %100 başarıyla bitirebilmek Türk Bayrağı’nı finişde dalgalandırmak. . İkinci büyük hedef ise Genel Klasmanda ilk 20, kendi kategorilerinde ilk 3 sırada yer almak. Takım sporcuları “ Ekonomik krize rağmen ana sponsorsuz da olsak bu büyük platformda Türk bayrağını dalgalandırmak amacıyla yarıştaki yerimizi alıyoruz.. Yarışa katılıyor olmamız ekonomik açıdan zorlasa da hedefimiz finişde yer almak, mekanik destek almadan yarışanlar kategorisinde derece getirmek ” şeklinde görüş bildirdiler.

1-17 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek motorsporlarının zirve yarışı Dakar Rallisi’ne katılacak Dakar Türk Takımı ile ilgili tüm detaylar www.dakarturk.com web sitesinden takip edilebilecek.

Dakar Türk Takımı Programı

· 28 Aralık Motorların teslim alınması Buenos Aires

· 31 Aralık Teknik Kontrol Buenos Aires

· 1 Ocak Podyum Start Buenos Aires – Colon 317 km

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Merhaba DD,
    Bilgilendirme icin cok cok tesekkurler
    Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar'a da basarilar dileriz buradan...insallah guzel bir derece elde ederler.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    Ybr 125 2007 Mavi
    cok güzel hazırlamıssın donald eline sağlık.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler