Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

2010 Dakar ve Turk takimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kutlarım!
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cbf150

süperrrrrrr

tebrikler bravoooooo

kolay değil bir hayal
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Az once Kemal ile konustum arkadaslar, cok mutlu, Buenos Airas sokaklarinda agzi kulaklarinda dolasiyor...
    Sonuctan cok memnun ama yarisin basinda motoru suya dusurup uzun zaman calistiramadigi icin Maraton 1. ligini kaybettigi icin biraz buruk.

Kemal Maraton dalinda 7., servis ekibi olmaksizin bireysel yarisanlar icinde 1. sirada bitirdi arkadaslar. Kupayi kapti, bir miktar mukafat da kazandi...

161 surucu ile baslayip 88 kisiyle biten, yaklasik %60 fire verilen (maalesef Kutlu yu da icine alan bu fire) bu kırıcı ralliyi sadece bitirmenin bile basli basina bir mesele oldugunu artik idrak etmis olan bizler icin bu sonuclarin muhtesem oldugunu kabul edersiniz. ben sahsen Kema ile gurur duyuyorum. Insallah Kutlu da gelecek sene podyumu gorecektir.

Motosiklet dalinda genel siralama şöyle...

Sampiyon Despres i da candan tebrik ediyoruz...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Vallahi muhteşem sonuçlar bunlar..

Gerçekten,

bireysel mekanik desteksiz klasmanda 1. lik..
    Maraton klasmanında 7. lik
    Genel klasmanda 49. luk..

inanılmaz sonuçlar..

Artık şeytanın bacağı kırıldı gibi..

Kemal için bi daha, bi daha, bi daha, sloganları yükseliyor Türkiye'den iletiniz lütfen sevgili DD

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Tebrikler. Büyük gurur duyduk. "Seneye daha iyisini istemeyiz" dersekte yalan olur
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Helal olsun! Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar'ı ülkemizi ve motosiklet sporunu dünyanın en zor rallisinde başarıyla temsil ettikleri için tüm kalbimle kutluyorum. İnşallah daha büyük başarılar da gelecek.

Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    DAKAR RALLİSİ’NDE MUTLU SON

Altta Dakar Turk Takimi Basin bulteni...Resat
    -------------------------------------------------------------------

“ÇÖL KAPLANI” KEMAL MERKİT TÜRK BAYRAĞI İLE FİNİŞ PODYUMUNDA...

Mekanik destek almadan yarışanlar kategorisi 1.cisi KEMAL MERKİT

1 Ocak’ta Buenos Aires’den başlayan 9.000 km’lik Dünyanın en zor rallisi Dakar 14 özel etabın geçilmesiyle Cumartesi günü büyük finalle sona erdi.

33 ülkeden 500’ün üzerinde takımın start aldığı 15 günlük efsanevi yarışta finişe varabilen yarışmacılar büyük bir onur ve sevinç yaşadılar.

Yarışta start alan 150 motosikletçiden 88’i zorlu ralliyi tamamlayarak finiş podyumuna çıkmaya hak kazandı. Ülkemizi 55 numara ile motosiklet kategorisinde temsil eden Kemal Merkit KTM 690 Enduro R motosikletiyle yarışı başarıyla tamamladı. Merkit toplamda 71saat 28 dakika 44 saniye ile Genel Klasmanda 49. sırayı elde etti. Kemal Merkit ayrıca “Malle Moto” Mekanik destek almadan yarışanlar kategorisinde de 1.cilik ödülünün sahibi oldu.

17 Ocak Pazar günü Arjantin’nin başkenti Buenos Aires’de birkez daha binlerce kişinin katıldığı Podyum Seremonosi ile sona eren 32. Dakar Rallisi’nı motosiklet kategorisinde Fransız Cyril Despres kazandı. 2.liği Norveçli Pal anders Ullevalseter, 3.lüğü Şili’li motosikletçi Lopez Contardo elde etti.

Dakar Türk Takımı sporcuları bu büyük yarışta ülkemizi en iyi şekilde temsil etti. Podyum’da Kemal Merkit ile Türk bayrağı dalgalandı.

Kemal Merkit “ Herşey şu an içindi. Finiş Podyumunda Türk bayrağını dalgalandırmak ... 9.000 km’lik zorlu yolculuğu tamamladığım için ve ülkeme birincilik ödülüyle dönüyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. 15 gün boyunca zorlandığım çok anlar oldu ancak yılmadan bu zorlu yarışı 5. kez bitirdim. Türkiye’ye ve sevenlere sevgilerimle” diyerek görüşlerini belirtti.

32. Dakar Rallisi 2010 yılında da birçok kaza ve ölümle gündeme geldi. Yarışın ilk gününde Arjantin’li bir seyircinin ölümü ile sarsılan ralli 3. etapda 25 motosikletçinin yarış dışı kalmasıyla zorluğunu birkez daha kanıtladı. 5. etapta da 12 motosikletçi yarış dışı kaldı. Üst sıralarda görmeye alıştığımız Fransız David Casteu da bu etapda yarış dışı kalan motosikletçiler arasında yer alırken, 56 numara ile yarışan Kutlu Torunlar da bu etapda sağ el bileğindeki kırık nedeniyle yarışı dışı kalmak zorunda kaldı.

Kutlu Torunlar “ 2010 Dakar rallisinde KTM ENDURO 690 R seçiminin çok doğru olduğunu benzin tankında bazı sorunlar yaşasalar da motorların gayet iyi performans gösterdiklerini belirterek şansızlık eseri düşüş sonucunda yaşadığım sakatlık sebebi ile yarış dışı kalmak zorunda kaldım.” Diyerek görüşlerini belirtti.

Dakar Türk Takımı sporcuları Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar 2010 Dakar Rallisi’ne Sportworks ana sponsorluğunda katılırken, Petrol Ofisi Gold- Sponsor, KTM Spor Moto ve Galata Taşımacılık Co- sponsor, THY ulaşım sponsoru, Pirelli, Galata Taşımacılık, Adidas, MAC ve Num Num destek sponsoru, Show TV, Power FM, Boxer ve donald.hypermart.net medya sponsoru olarak yer alıyor.

KEMAL MERKİT 21 OCAK PERŞEMBE AKŞAMI THY’NİN TARİFELİ UÇAĞI İLE SAAT 20:05’DE TÜRKİYE’YE GELECEK.

Detaylı Bilgi İçin:
    Gülden Aktugan Sportworks (212) 347 70 33 / 0533 520 58 88

gulden@sportworks.com.tr/ www.dakarturk.com

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bana dogum gunu hediyelerinin en guzellerinden birini verdigi için tesekkurler.

21 ocak benim dogum gunum ve gonullerin sampiyonu ogun Turkiye topraklarina ayak basacak.
    Siz evde kurtlar vadisi seyredeceksiniz muhtemelen.
    Kaldirin poponuzu da adama hak ettigi degeri verin.....

Hadi daha bir kaç gun var.
    Karsilama organizasyonunu kim yapiyor?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana dogum gunu hediyelerinin en guzellerinden birini verdigi için tesekkurler.

21 ocak benim dogum gunum ve gonullerin sampiyonu ogun Turkiye topraklarina ayak basacak.
    Siz evde kurtlar vadisi seyredeceksiniz muhtemelen.
    Kaldirin poponuzu da adama hak ettigi degeri verin.....

Hadi daha bir kaç gun var.
    Karsilama organizasyonunu kim yapiyor?
    dogum günün şimdiden kutlu olsun

güzel fikir... hak ettiği şekilde karşılamak gerek... henüz vakit varken bir plan yapılabilir...
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Helal olsun Kemal sana helal olsun. Tebrikler.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

Helal olsun KEMAL MERKİT finish te türk bayrağını dalgalandırdığın için sana minnettarız..
    KUTLU TORUNLAR'ıda unutmamak lazım ikiside gönüllerin şampiyonu

Motosikleti
    Honda
    Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dogum günün şimdiden kutlu olsun

güzel fikir... hak ettiği şekilde karşılamak gerek... henüz vakit varken bir plan yapılabilir...
    Sagol.
    Sen bu isi kivirirsin cadi.
    Hadi yap bir organizasyon.
    Tum bunlarin bosuna olmadigini gosterelim Merkit'e.

Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagol.
    Sen bu isi kivirirsin cadi.
    Hadi yap bir organizasyon.
    Tum bunlarin bosuna olmadigini gosterelim Merkit'e.
    Evet, evet... Lutfen yapin bir seyler. Bakin benim canim cikti 30+ forumda bu olayi tanitip, duyuracagim diye. Gonullu yaptim, sikayetci degilim, azicik kaniniz kaynadiysa ne mutlu bana diyorum.

Gelin sizde bir sey yapin. Soyle bir demet cicek alip havaalanina gitmekte zor bir sey yok, boynuna sarilip alnindan opun benim icin...

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    donald amca giderken senin muhabbetini yaptık Kemal Merkit'le
    dönüşte de haberlerini yapmaya çalışıcam.gelen olursa görüşürüz..

Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Dakar Turk takimindan bugun aldigim mesaji veriyorum:

Kemal 21 Ocak Perşembe günü THY’nin tarifeli uçağı ile Sao Paulo (Brezilya’Dan) Dakar üzerinden İstanbul’a gelecek. Uçak iniş saat 20:05 . Havaalanında karşılamak isteyenleri bekliyoruz.

Baska bilgi lazim olursa

Sportworks den İletişim Koordinatörü Gülden Aktugan hanimi ararsiniz. Telefonu
    212 347 70 33

Artik bu davetten de sonra yerinizde duramayacaksiniz biliyorum... Ne sanslisiniz vallahi, keske ben de sizle beraber olabilsem... Boye bir sporcuyu kucaklamak, tebrik etmek hayatta bir kere ya olur ya olmaz. Bence su fotograftan bir print yapip bir imzasini alirsiniz...mesela, fikir yani...

Arkadaslar ayrica bugun Kemalden siz forum okurlarina bir mektup var.

Canlar,dostlar, arkadaslar; hepinize Buenos Aires ten kucak dolusu sevgiler...!

Sizlerin destek mesajlarinin bana nasil guc verdigini anlatmam mumkun degil... Dakar 2010 podyumunda bir elimde Turk bayragi diger elimde kupam, bu mutlulugu sizin desteklerinizin büyük katkısıyla yaşadığımı bilin isterim.

Türk bayragi aşkıyla ciktigim bu yolda sizlerle beraber ilerlemek ayri bir gurur. Emin olun ki Dakar in her kılometresinde sizler de benimle birlikteydiniz beraber yaristik, beraber bitirdik, beraber podyuma ciktik, beraber kupa kaldirdik, en onemlisi Turk bayragimizi beraberce dalgalandirdik. Iyiki varsiniz.

Beraber daha nice Dakar’lara !

Sizi bilmem ama benim gozlerim yasardi. Kemali yillardir taniyorum, eline kalem klavye alip boyle icini doktugne tanik olmamistim.

Evet,Dakara donelim, hatirlayalim o zor gunleri... Son etaplar artik, ama kum tuzaklari bitmiyor. Fotografci arkadasimiz oturmus bu tuzaklardan birine, geleni geceni fotograflamis bizim icin. Iclerinde Kemali de goreceksiniz. Ne mucadele, ne kan ne ter. Hayal bile edemiyorum.

Oy oy...bu da kim?

Bu yaristaki inanilmaz seyirci destegi...

Bu kadar emekten sonra gelin Cyril Despresin ikinci Dakar zaferini de beraber kutlayalim...

Evet Kemalin de dedigi gibi... Nice Dakarlara

Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Bu Cyril Despres in UCUNCU sampiyonlugu. Yanlis yazmisim, duzeltiyorum. Kusura bakmayin.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerçekten gurur verici karşılamayı çok isterdim

Motosikleti
    Honda
    Hani?
    Karsilama komitesi hazirmi?
    Beyler bayanlar.
    Uyumayalim.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    bencede uyumayın istanbulda olup buna gitmeyen motorcuya motorcu demem gercek motorcu dayanısmasını esas şimdi gösterme zamanı ilerde dakara katılmak isteyenlere çok yardımcı olacaklarına eminim.
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Karsilamaya ve karsilama partisine gidecekler icin duyuru:

-------------------------------

1-17 Ocak tarihleri arasında 32. Dakar Rallisi’nde ülkemizi başarıyla temsil eden ve “Malle Moto” mekanik destek almadan yarışanlar kategorisinde
    1.cilik sahibi olan Kemal Merkit Türkiye’ye dönüyor.
    21 Ocak Perşembe akşamı saat 20:00’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş bölümünde Çöl Kaplanı’nı karşılıyoruz.
    Havaalanı çıkışında Kemal Merkit’le birlikte olmak isteyenler için Touchdown’da buluşuyoruz. Saat 22:00 -24:00 arası bizlerle birlikte olmanız dileğiyle,

Zorlu yarış süresince Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar’a vermiş olduğunuz destek için teşekkür ederiz.

Saygı ve Sevgilerimle,
    Gülden Aktugan/ Sportworks

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler