Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Son milli gururumuz Gökhan Yaver'le mini ropörtaj

Motovento
    REKLAM ALANI
    HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Antalya günlerimin en güzel zamanını sevgili Oktay Dal’ın motosiklet mağazasında geçirmeye başladığımdan beri; motosiklet dünyasının ilginç ve renkli kişiliklerini tanıma fırsatı buluyorum. Bugün de; son milli gururumuz Gökhan Yaver’le telefonda tanışma ve görüşme fırsatı buldum. Yunanistan’ı drag pistlerinde titretip, ülkemize şampiyonlukla dönen bu başarılı kardeşimize bir iki soru sorup, eski günlerdeki gazetecilik meslek alışkanlığımı tazeledim. Sağ olsun sevgili Gökhan Yaver’in bu sorularıma verdiği cevapları sizlerle paylaşmak istedim. Teşekkürler şampiyon, başarılarının devamını dilerim, tüm motosiklet sevdalıları arkanda…

Motosiklet sporları alanında son milli gururumuz Gökhan Yaver’e ilk sorumuz;

• Kaç yıldan beridir yarışıyorsunuz?
    Bu sene 3. yılım yarışlarda. İlk sene Türkiye 3.lüğü ve 2. sene Türkiye 2.liğim var. Bu senede her iki tarafta yarışlar yorucu olduğu için liderlik yarışında Türkiye’deki yarışları bırakmak zorunda kaldım.

• Yarışlarda ilk aldığınız dereceler, nerede gerçekleşti?
    İlk derecelerim; Akhisar’da Türkiye draglarında 4 ayakta 3.lük alarak gelmeye başladı.

• Yurtdışında yarışma fikri nasıl oluştu?
    Yurt dışında yarışma fikri yarış hayatıma başlar başlamaz geldi ve hemen internet üzerinden araştırma yaptım. Yunanistan yarışlarını takip ederek, buradaki yarışçılarımıza bu fikri ben o zamanlardan beri söylemeye başladım.

• Bu girişimleriniz için sponsor desteği buldunuz mu?
    Sponsor desteği maalesef olamadı, malum memleket krizde, tamamen kendi imkanlarımla gidip geliyorum.

• Örnek aldığınız yarışçılar var mı?
    İlk kalkışımı Oktay Dal ile yapmıştım ve bütün yarışçıları örnek alırım. Kimse mükemmel olamaz.

• Antremanlar için gerekli altyapıyı bulabiliyor musunuz?
    Gerekli alt yapımız antrenman için pist olarak yok, fakat sanayimizde sadece biraz kalkış için bir yer var. Lastik, balata vs gibi şeyler her zaman kendi bünyemde halledilir ve eşim Rukiye Yaver’le beraber yaparım antrenmanları ve yarışları.

• Türkiye ve yurtdışı yarışma alanlarında ne gibi farklılıklar var?
    Baştan yarış kuralları ve yarışçılar arasında disiplin farkı var. Ayrıca sistem Amerikan kalkış sistemi olduğu için ne hak yeniyor, ne de yediriliyor. Bu demek değildir ki; “Türkiye’de yarışlar kötü yönetiliyor” ama biraz daha yarışçıların kurallara uyması gerektiğidir. Orada yarışçıların rahatı için gerekli ortama dikkat ediliyor; çöp torbasından tuvaletine kadar, elektriğinden duşuna kadar her türlü konfor düşünülmüş. Motorlar yorulmasın diye kalkışlar bile tek kalkış ve 1 saat arayla yapılıyor

• Drag yarışlarında; yurtiçi ve yurdışı olarak seyirci potansiyelinde ne gibi farklar var?
    Yunanistan’da 10-15 bin kişi seyirci var ve bu seyirci her ayak yarışına çoğunlukla gidiyor ve yarışçıları yakından takip ediyorlar…

• Bu kategoride yurtdışında sizden önce kimse yarıştı mı? Drag yarışlarında Türkiye’yi temsil etmek ilk olarak size mi nasip oldu?
    Hayır yarışmadı… Evet Türkiye’yi başarılı bir şekilde temsil etmek ve Türkiye’ye ilk dragta 3.lük kupası ve ilk dragta 1.lik kupası getirmek Allahın izni ile bana nasip oldu.

• Sevgili Gökhan, bundan sonraki hedefleriniz neler?
    Allah kısmet ederse; Avrupa Drag Şampiyonası’nda yarışmak.
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Gökhan Yaver yunanistan drag şampiyonasında kategorisinde başarılı bir şekilde ilerliyor devamını diliyoruz. İnş hedeflerine de en kısa zamanda ulaşır.

Son yarışıyla ilgili haberin linki:Manisa'lı Gökhan YAVER komşuyu yine salladı
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

Cok güzel hareketler bunlar
    Avrupada yarismaya baslarsa haberdar olalim. Destek wermek icin haziriz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler