Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2008 MotoGP sezonunun "EN" leri...

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Valentino Rossi

Tüm dünyanın benimsediği, diğerlerinden farklı olduğunu kabullendiği, bu işin kitabını yazmış "doktor" lakaplı efsane sürücü. Kendine özel stili, korkmadan yaptığı ataklar ve istikrarı sayesinde en çok şampiyonluğa imza attı. Özellikle kafada giden adama bekleyip son iki üç turda yaptığı baskı sonucu yarış kazanması da ona has bir özellik. Bence bugüne kadar bir benzeri yok. Yarış dışında aynı zamanda en esprili sürücü. Bu işin profesyonelliğine ve detayına en çok önem veren, motorunun üzerindeki desenlerle, yarış sonrası yaptığı şovlarla da diğerlerinden farkını gösteriyor.

Casey Stoner

2008 yarış sezonunda özellikle Laguna Seca pistinde Valentino Rossi'ye kafa tutabilecek tek kişi olduğunu gösteren, genç, enerji dolu, başarılı sürücü. Bence dengesiz, her tarafı ayrı oynayan, yol tutuşu çok iyi olmayan Ducati gibi bir motor ile şampiyon olması başarısının bir göstergesidir. Rossi'nin baskı yaptığı durumlar hariç çok az düşüyor. Motoru ile çok iyi bir uyumu var ve çok hızlı, yarış başlangıcında kafada koparsa Rossi dahil kimse yakalayamıyor.

Dani Pedrosa

Çok iyi bir sürücü ama tek eksiği cesaret. Tekniği çok iyi. Cüsse avantajı sayesinde düzlüklerde çok büyük avantajı var. Her sezon ilk üçe girmeyi başarıyor, bir kez de şampiyon olması güzel olurdu. Podyum gördüğü yarışlar hariç genelde yüzü pek gülmüyor, stres yapıyor.

Jorge Lorenzo

2008 yarış sezonunda Valentino Rossi ile aynı takımda olma avantajını pek iyi kullanamadı. Rossi'den çok şey öğrenebilirdi ancak 250cc de kullandığı yarış tekniğini bırakamadı, dolayısıyla da başarılı olamadı. 250cc motorlarının gücüne alıştığından, MotoGP motorlarında gaz kontrolünü öğrenemediğinden devamlı high-side olup düşüyor. Tüm sezon boyunca gaz kontrolünü öğrenemedi.

Nicky Hayden

Tekniği inanılmaz derecede iyi ve oturmuş olan çok istikrarlı bir sürücü. Şampiyon olduğu sene Dani Pedrosa'nın arkadan çarpıp düşmesi dışında pek düştüğü görülmemiştir. Tek eksiği cesaret, bunu da 2008 sezonu son birkaç yarışta gösterdi. 9 yıldır Honda gibi dengeli bir motor ile yarışıp, kontrolü güç olan Ducati gibi bir motora geçtiğinden 2009 sezonunda çok başarılı olabileceğine inanmıyorum.

Andrea Dovizioso

Bence 2008 sezonunun en başarılı çömezi. Zaten bu yüzden de 2009 sezonunda en güçlü takım olan Honda Repsol'da Dani Pedrosa ile beraber aynı takımda yarışacak. Özellikle 2008 sezonunun son birkaç yarışında performansını Rossi ile mücadele ederek çok iyi gösterdi. Bence 2009 sezonunun gözdesi olabilir.

Toni Elias

Stiline hayran olduğum, kullanım tarzını en beğendiğim, motora en yakışan sürücü. Resimlere bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Motor üzerinde mükemmel pozisyon alıyor. Dirseğini asfalta sürtmesi ile ünlüdür. Hiçbir zaman hak ettiği yerde olmadığını düşünüyorum. Daha iyi bir takımda yarışırsa daha iyi yerlerde olacağına inanıyorum.

Marco Melandri

Powerslide tekniğinin ustası. Türkiye'deki MotoGP yarışında son viraja birinci olarak girerken tek elle yaptığı Powerslide ile herkesin dilinden düşmemişti. Bence tekniği süper. Olması gereken yerde olan bir sürücü değil. Ducati takımına geçmesi bence çok büyük bir hataydı, zaten bu yüzden de inanılmaz bir sezon yaşadı.

John Hopkins

Yarışçılar içinde en metroseksüel, karizmatik, kızlar tarafından beğenen sürücü. Bence Rizla Suzuki takımındayken daha başarılıydı.

Loris Capirossi

En yaşlı yarışçı ama son zamanlarda çok bir başarısını görmedim. Gençler arasında kaybolup gidiyor. Yakında yarışı bırakacağını düşünüyorum.

Colin Edwards

Motosiklete hiç bu kadar "yakışmayan" bir sürücü görmedim. Virajdaki resimlerine bakarsanız kafası kaplumbağanın kafasını kabuğundan çıkartıp uzatmış bir görüntüye benziyor. Herhalde boyunun veya boynunun uzunluğundan kaynaklanıyor. Geçmiş yılların Superbike şampiyonu ama çok başarılı bulmuyorum.

Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Teşekkürler Mehmet, çok güzel bir yazı.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerçekten çok güzel bir yazı olmuş Casey Stoner de bence strese yenik düşenlerden yoksa her yarışı rahat birincilikle bitirebilecek bir pilot

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Discordian
    gerçekten çok güzel bir yazı olmuş Casey Stoner de bence strese yenik düşenlerden yoksa her yarışı rahat birincilikle bitirebilecek bir pilot
    Casey Stoner sadece Rossi'nin baskısına yenik düşüyor ki, bu baskıyı kaldırabilen bir yarışçı bugüne kadar çıkmadı. Geçmiş yarışlarda yaptığı baskılarla Gibernau'ya, Edwards'a ve Melandri'ye neler yaptığını hatırlayın.. Rossi bu, onun önünde gidebilmek bile bence dünyanın en stresli işi.. Stoner ile Rossi'nin Laguna Seca pistindeki kapışması bence bugüne kadarki en güzel kapışma. O gün Stoner'ın da manyak olduğuna karar vermiştim.. Stoner gerçekten çok iyi bir yarışçı!

Motosikleti
    -
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dani Pedrosa

Çok iyi bir sürücü ama tek eksiği cesaret.
    kesinlikle katılıyorum, çok değil ya birazcık cesaret olsa neler neler yapardı ama..
    eline sağlık cok guzel bir yazı..

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Michael Doohan 97'de 15 yarışlı bir sezonda 12 yarış kazanarak tarihi bir başarıya imza attı.Rossi'nin en başarılı yıllarında bile 15+ yarış vardı fakat o bir sezonda en fazla 11 yarış kazanabildi Rossi ne zaman Doohan'ın rekorunu kırar o zaman önünde saygıyla eğilirim.

Stoner beni hayal kırıklığına uğrattı bu sezon açıkçası.Laguna Seca kesinlikle kırılma noktası oldu hem Stoner hem Rossi için.Bence Stoner biraz daha uyanık olup Rossi'nin ona bir oyun oynayacağını önceden kestirebilmeliydi.2009'da umarım benzer mücadelelerden daha fazla görme şansı yakalarız
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    ALL TIME GRAND PRIX RECORDS

WORLD TITLES (ALL CLASS)

15 titles: Giacomo Agostini
    13 titles: Angel Nieto
    9 titles: Mike Hailwood, Carlo Ubbiali
    7 titles: Valentino Rossi , Phil Read, John Surtees

WORLD TITLES (PREMIER CLASS)

8 titles: Giacomo Agostini 15 world titles; 22 consecutive podiums in premier class
    5 titles: Mick Doohan ; Valentino Rossi
    4 titles: Eddie Lawson, Geoff Duke, Mike Hailwood, John Surtees

GP WINS (premier class: 500cc, MotoGP)

Giacomo Agostini - 68 GP wins
    Mick Doohan - 54 GP wins
    Valentino Rossi - 54 GP wins ; 1st Yamaha rider to win 10 races in a season in premier class
    22 consecutive podiums in premier class equalling Agonisti's record
    Mike Hailwood - 37 GP wins
    Eddie Lawson - 31 GP wins
    Kevin Schwantz - 25 GP wins
    Wayne Rainey - 24 GP wins
    Geoff Duke - 22 GP wins
    Kenny Roberts Sr - 22 GP wins
    John Surtees - 22 GP wins
    Barry Sheene - 19 GP wins

GP POINTS

Valentino Rossi - 2773 points
    Mick Doohan - 2298 points
    Max Biaggi - 2294 points
    Loris Capirossi - 2054 points
    Alex Criville - 2012 points
    Angel Nieto - 2008 points
    Luca Cadalora - 1952 points
    Giacomo Agostini - 1949 points

YOUNGEST GP WINNERS

1982: Freddie Spence, 20 years and 196 days
    1996: Norick Abe, 20 years and 227 days
    1980: Randy Mamola, 20 years and 239 days
    1961: Mike Hailwood, 21 years and 75 days
    2000: Valentino Rossi, 21 years and 144 days

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    güzel bir paylaşım olmuş emeğine sağlık.

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    Çok güzel ve öğretici olmuş elinize sağlık bu sitede en fazla şey öğrendiğim üyelerdensiniz
    Biz gökyüzüne inanırız, sunroof'a değil . . .

MerT ÇiftÇi

Motosikleti
    -
    Sağol, ellerine sağlık, yalnız premier sınıfta Rossi 71 yarış kazandı ve tüm zamanların en fazla kazananı oldu. Toplamda ise 5 değil 6 kez şampiyon oldu. Sanırım istatistikler 2007'ye ait.

hell24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    ellerine sağlık üstad...
    I gOt a GaMe To Win...
    eskiden merter vardı şimdi fenerbahçe var...
    drift religion

eskişehir(okul dolayısıyla) aslen iskenderunluyumdur
    Motosikleti
    benzin 2 tl olana kadar ss yok
    ustam süpr yazı eline sağlık özellikle colin edwards hakkındaki virajlarda kafasını kaplumbağa gibi uzatıyor cümlesi çok hoşuma gitti dikkat ederseniz egrçektende öyle...)

çok güzel olmuş kardeş ellerine sağlık yazdıkların çok güzel ve toni ELİAS konusunda düşüncem bu gidişle omuzunu yere sürterek viraja girecek ve arkadaşlar mehmet arkadaşımızın yaptığı bu güzel görüntüler içinde bir türkün olması ne kadar güzel olurdu valla bakarken bir türk olsa keşke dedim...

Motosikleti
    γaкıηda σLćaк ;}
    Çok bilgiLendirici oLmus teşekkürler..
    Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.
    M. Kemal Atatürk

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler