Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yarışcı abilerimizden yadım talebi

Motovento
    REKLAM ALANI
    racing&blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600RR
    merhabalar öncelikle hepinize şimdiden ilğilendiğiniz için teşekürler. ben 26 yaşındayım ve motosiklete uzun zamandır gönül vermiş birisiyim. uzun zamandır kendimi pistlerde yarışacak kadar hazır hissediyorum ve siz değerli abilerimizden bu konu hakkında yardım istiyorum. ben bu iş için kendimi hem maddi hem manevi hazırlamış durumdayım bir çok şeyin altından kendi başıma kalkmam gerektiğinide biliyorum. örneğin sponsor araştırmasına bile girdim ve önümüzdeki sezon için kendime sağlam bir kaç sponsorda bulmuş durumdayım. ama inanın kendileriyle nasıl bir sözleşme yapmam gerektiğini veya yarışlar için bir clube üye olarakmı girmeliyim yoksa kendim bağımsız olarakmı girmeliyim bunlardan bi haberim. sizlerden kısada olsa biraz bilgi almam bana bir çok konuda yardımcı olmanızı sağlar. ilğinize teşekürler
    :pr: imzanın iyisini pistte görmek gerek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    arkadaşım bahsettigin konu hakkında bilgim yok ama sitemizde boy nickli üye bu sene yarışlara katılmayı düşünüyordu. şuan hazırlanıyor sanırım. ona özelden ulaşırsan herhalde sana yardımcı olabilir.
    umarım senide birgün moto gp de görebiliriz....

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    olurda yarışırlara katılabilirsen nasıl yarışçı olunur diye bi topik açarak şuan senin durumundakileri yönlendirici bir topik açmanı bekler, başarılar dilerim...
    Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

apriliarsv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 748
    selamlar,
    pist şampiyonalarına katılabilmeniz için , lisansınız olması gerekiyo... Lisans olması içinde bir motosiklet klübüne üye olmalısınız... Bunları hallettikten sonra her yarış başı sanırım 250 ytl katılım ücreti var yaklaşık... Bunun dışındaki lastik, teknik servis , ulaşım kalemlerini kendinizin hesapladığını düşünüyorum..
    Sponsor konusuna gelince herkes yazılı anlaşma yapmıyo , (büyük sponsorluk dışı) bunu sponsorunuzla oturarak konuşursunuz , sonuçta sponsorlarda genelde tanıdık eş dost oluyo...
    Son olarak, bende yarışlara girmedim ancak baya bi araştırmıştım bende düşünüyodum ... Yanlışım çıkarsa bilenler düzeltsin...
    Saygılar
    98'aprilia rs125->02'aprilia rsv mille 1000-> 04'honda cbr 600 rr->00'husqvarna te410->04'honda hornet 900->98'ducati 748s->06'honda cbr600f -> 08'piaggio beverly250 -> 00'ducati 748

yildirim_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun JL 150_5
    bol sanslar kardesın

Motosikleti
    honda 600RR
    ilginize teşekürler arkadaşlar

Motosikleti
    2001 HONDA CR250R
    racing&blue ben motocross yarışmacısıyım ama sponsor bulamadım belki sen bu konuda yardımcı olursun
    Motocross 4ever

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Bu başlığı ELINT arkadaşımızın ÖM'den atmış olduğu mesaj sayesinde gördüm. Özellikle sana bu konuda yardımcı olmamı rica etti. Ben geçen sene geç kaldığım için yarışlara katılamadım ve bu sene daha programlı şekilde bu işe girme kararı aldım.

Şu anda herşey tam olarak netleşmediği için kendi işimle ilgili şeylerin çok detayını veremeyeceğim. Şu anda 3 kişilik bir yarış takımıyız. Diğer arkadaşlar deneyimli kişiler. Sana yardımcı olacak birkaç bilgi vereyim.

Profilinden 600F kullandığını görüyorum, herhalde bu motorla yarışa girmeyi düşünmüyorsun? Hangi kategoride yarışacaksın? Supersport veya Superbike olarak iki seçeneğin var. İlk sene Supersport C veya Superbike B kategorisinde yarışabiliyorsun, seeding turları ile belirleniyor bu. Yarışa gireceğin makinanın yeni bir model olması her durumda avantaj. Ben çok iyiyim, aradaki farkı kaparım diyorsan orasını bilemem ama pistin normal trafikte çok iyi sürmekle ilgisi yok diyorlar. Pist bambaşka bir ortam.

Öncelikle TMF'ye üye herhangi bir kulüpten senelik yarışçı lisansı alman lazım. Eğer takım olarak yarışıyorsan alacağın lisans farklı oluyor. Her yarış için de ayrıca para ödüyorsun. Arkanda mutlaka bir ekip olmalı. Getir götür işlerini yapacak adam bile çok önemli. Motoru yarışa sokmadan far, sinyal, ayna, plaka, ayaklık, v.s.. gibi şeylerin sökülüp yarış grenajı takman gerekiyor. Orjinal grenaj ile yarışa giremiyorsun. Motorun yarış pistine götürülmesi, getirilmesi de ayrı bir problem. Bunun için ya kamyonet kiralayacaksın, ya da tanıdık birini bulacaksın. Onun dışında benzin, lastik, kaza yaptığında hasar olabilecek parçaların yedekleri, v.s.. gibi giderlerin var. Ama en çok masraf tutan şey lastik oluyor çünkü antremanlarda, seeding sıralamalarında ve yarışta birer lastik bitiriyorsun. Donanım olarak tek veya çift parça yarış tulumu, kask, eldiven ve bot gerekiyor.

Sormak istediğin başka şeyler varsa, buradan yardımcı olabilirim.

Grenaj konusunda al sana bir link : Grenaj Yapımı

Bu arada hiç yarışa girmeden sponsor bulmayı nasıl başardın? Bu işin en zor kısmı sponsor bulmaktır. Sponsor kim olursa olsun yazılı sözleşme imzala, yoksa sezon ortasında bok gibi ortada kalabilirsin.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

bir o kadar zahmetli ama bir o kadar zevkli olmalı.

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    ben bu konu ile ilgili bi topic acmistim daha once ama sonu cop tenekesi oldu.
    orada soyledikleri sponsor aramanin samanlikta igne aramak kadar zor olduguydu.insallah sansin yaver gider kardesim
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    honda 600RR
    boy kardeşim çok teşekür ederim ilgine ve senile bu konuda paslaşmak isterim. ve mümkünse sizinle aynı takımda olmak isterim. genel olarak bildiğim konulardan bahsetmişsin. yardımcı eleman teknik eleman olarak saglam bir kadroya sahibim gidişlerde gelişlerde arkadaşın minubüsünü kullaanmayı düşünüyorum. onun dışında r6 la yarışa katılmayı düşünüyorum. yarış içinse şimdiden lastik yakıt ve hasar masraflarını karılayacak. sponsorlar bulmuş durumdayım. inşallah hepimiz için kazasız belasız bir yarış dönemi olur.
    bir tek sorunum lisans olayı bununla ilgili yardımı rica ediyorum. teşekürler

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @racing&blue
    boy kardeşim çok teşekür ederim ilgine ve senile bu konuda paslaşmak isterim. ve mümkünse sizinle aynı takımda olmak isterim.
    Yarışanlardan tanıdıkların var mı bilmiyorum ama bilgisine ve samimiyetine güvenebileceğin insan sayısı çok değil. Çok büyük bir çoğunluk kendi imkanlarıyla yarışıyor. Sponsor bulmak bence bu işin en önemli noktası. Tüm sezonu cepten karşılamak maddi durumun iyi değilse mümkün değil. Sen henüz yarışmamışken sponsor bulabilmişsin. Şanslısın.

Bizim takımda yer alman konusunda tek başıma birşey diyemem, diğer arkadaşlarla konuşmam lazım. Bir süredir birçok şeyi planlıyoruz. Diğerlerinin deneyimli olması da benim şansım. Bu olaya girmek için çok araştırma yaptım, insanlarla tanıştım, konuştum. Her işte olduğu gibi bu işte de bazı önemli noktalar var. Bu konuları iyi bilmek gerekiyor. Sen sanıyorum tek olarak yarışacaksın? Detayları özelden konuşalım istersen. Sana ÖM atacağım.

Lisans konusunda öğrenmek istediğin nedir? Lisans almak için şu anda erken Şubat ayı gibi başlayacak başvurular.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

arkadaşlar r6 almayı düşünüyorum iyimi ve güçlü bir motormu.zayıf diye tabir edenler varda.kafam karıştı

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    birgün yarışlara katılmayı ben de isterim. inşallah bir fırsatını bulurum.
    yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerimi.

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Alıntı paylasimciturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar r6 almayı düşünüyorum iyimi ve güçlü bir motormu.zayıf diye tabir edenler varda.kafam karıştı
    SS makina ne zayıfı yaaa.. Honda titan kullanıyosan R6ya bindiğinde kendini yer roketinde hissedersin.. 600cc kategorisinin en güçlü motorlarından biridir bahsettiğin güçsüz tabir edilen alet
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı paylasimciturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim,
    o zayıf diyen arkadaşları buraya getir ben biraz konuşayım onlarla bi köşede...

Bak bi daha konuşuyolar mı?
    Daha neler duyacaz bakalım...

Bi dakka yaaa...

Mazot muhabbetini sen mi sormuştun???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler