Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lisanslı yarışcılardan bilgi istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafatuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011)
    Öncelikle Merhaba ,
    Topiciği açmadan önce araştırdım ancak sağlam bilgi edinemedim.

Umarım bu Topic Diğer arkadaşlarada yardımcı olur.

Öncelikle , Yarışcı lisansım için başvurdum. Yakın bir zamanda Çıkacak lisansım.
    Ancak , Yarışlara katılmak Kendimi sınamak istiyorum.

1) Yarışlara katılmak için neler gerekiyor?
    2) Yarışa katılmak için nerelere başvurmalı ve bunların maliyeti?
    3) Yarışlar hangi katagorilere ayrılıyor? ( 600cc 1000cc)?
    4) Yarışlara , KEndi Motorumla katılacağım, ancak ne gibi değişiklikler yapmam gerek? bu Değişiklikler zorunlumu?( Motorun kafa değişikliği , lastik değişimi , vs... ) ?
    5) Yarış Tarihlerini hangi kurum belirliyor? En Yakın Yarışlar ne zman başlıyor?

Saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

benimde merak ettiğim bi knu ..
    Hasta La Victoria Siempre ! :cat::cat:

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    Alıntı mustafatuzlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Merhaba ,
    Topiciği açmadan önce araştırdım ancak sağlam bilgi edinemedim.

Umarım bu Topic Diğer arkadaşlarada yardımcı olur.

Öncelikle , Yarışcı lisansım için başvurdum. Yakın bir zamanda Çıkacak lisansım.
    Ancak , Yarışlara katılmak Kendimi sınamak istiyorum.

1) Yarışlara katılmak için neler gerekiyor?
    2) Yarışa katılmak için nerelere başvurmalı ve bunların maliyeti?
    3) Yarışlar hangi katagorilere ayrılıyor? ( 600cc 1000cc)?
    4) Yarışlara , KEndi Motorumla katılacağım, ancak ne gibi değişiklikler yapmam gerek? bu Değişiklikler zorunlumu?( Motorun kafa değişikliği , lastik değişimi , vs... ) ?
    5) Yarış Tarihlerini hangi kurum belirliyor? En Yakın Yarışlar ne zman başlıyor?

Saygılar...
    merhaba
    öncelikle lisans çıkartman gerekiyor. lisans iki tip verilir. birincisi geçici lisans ikincisi klüp lisansı.
    Klupten lisans çıkartırsan yıllık 410 TL gibi bir rakam tutar. geçici lisans ise yarış başına 30 TL + 70-100 TL antremanda pist parası. geçici lisans için TMF yetkililerine ve il temsilcilerine başvurabilirsin. yada yarışlardan önceki cuma günü yarış alanına gelip başvuruda bulunabilirsin.

Yarışlar genelde ümitler, 600C,600B,600A, 1000B ve 1000A olarak ayrılıyor. Bu sıralamayı da antremanlar sırasında attığın en iyi tur zamanına göre ve motorunun cc sine göre gruplandırılıyorsun.

kendi motorunla katılacaksan öncelikle yarış grenajları bulmanda fayda var. olası düşmelerde orjinal grenajlarına zarar gelmemeli. onun dışında farları, kilometre saatini, stopları, sinyalleri, yan ayaklığı ve münşürünü ve aynalarını sökmen gerekli. onun dışında yarış öncesi teknik kontrol var burada da lastik,fren gibi donamımlarına bakılıyor.

yarış tarihlerini ve yerlerini TMF belirliyor. TMF nin sitesinden detaylı bilgiye ulaşabilirsin.

Yarışlara çıkabilmen için tam tulum ve slider şart. eldiven kask vsyi söylemiyorum bile.

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    en önemlisi maddi durumunun yeterli 0lması gerekiyor. bir sponsor ya da takım bulana kadar kendini ispetlaman gerekiyor. yani kendini ispatlayana kadar tüm masrafları cebinden karşılayacaksın. umarım bunları dikkate alırsın ve bu maliyetin sadece motosiklet ve aksesuardan ibaret olmadığını heraldebiliyorsundur. bunlarda sorun yoksa lisansı vs dert etmene gerek yok.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)