Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza (2012 TMF Pist Şampiyonası 2. Ayak )

Motovento
    REKLAM ALANI
    dinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR 8
    büyük hevesle alıp motora monte ettiğim kameramın, İstanbul park 2. ayak serbest antrenmanı sırasında ilk çekimi. pistte karıştığım ilk kazayı çekmiş oldu...

sen hiç gözlerinde korku olan bir kartal gördün mü ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    yuh arkadaki arkadaş hiç frene basmadı mı? sizde pek hata yok, viraj çizgisi belli.

Motosikleti
    1000 RR 8
    arkadaşın gaz kolu kilitlenmiş. daha sonra defalarca özür diledi. benim yapabileceğim bir şey yoktu gerçekten arkana bakarak giremezsin viraja. pistte oluyor böyle şeyler malesef.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu yarışlarda veya antrenmanlarda gaz kolu kilitmelenmesi sözünü baya duyuyoruz... Bana biraz saçma geliyor bukadar sık şekilde olması...

Yüksek devir sesi de duyulmuyor

Motosikleti
    1000 RR 8
    bu start-finish düzlüğünün sonunda çok fazla pistten çıkma vakası ve kaza oluyor. kazaların tamamına yakını da frenaj hatasından kaynaklanıyor malesef düzlükte gaza basmayı herkes biliyor ama viraja girerken uygun hıza düşürmeyi herkes başaramıyor.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    geçmiş olsun sizde bişey olmaması sevindirici
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yarışlarda veya antrenmanlarda gaz kolu kilitmelenmesi sözünü baya duyuyoruz... Bana biraz saçma geliyor bukadar sık şekilde olması...

Yüksek devir sesi de duyulmuyor
    Evet bu gaz kollarının motorculara hep garezi var nedense bana da playstation salonlarından çıkma şu lafı hatırlatıyor. "Beyler kol bozuk"
    enzo1903 bunu beğendi.

Motosikleti
    1000 RR 8
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bu gaz kollarının motorculara hep garezi var nedense bana da playstation salonlarından çıkma şu lafı hatırlatıyor. "Beyler kol bozuk"
    : )))
    sabahçıları da tanıyoruz bu arada : )))

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Hocam buyuk gecmis olsun en azindan sana birsey olmamis.. bu yuzden seviyorum iste pisti caddeden sokaktan daha guvenli acik alan dussende biyere bodoslama girme ihtimalin cok az ambulans halihazirda bekliyor oh mis gibi....sen tam yatisa gectigin anda arkandan gelen vatandas seni gecmek icin sol tarafina gecti sen de viraji kapatirken ortada bulustunuz yada o motora yeterlı egım veremedi virajin disina dogru cikarken sana yandan carpti..kesinlikle arkandan gelen adam suclu hatta bilerek bile yapmis olabilir .benimde basima cok geldi fakat buradaki gavurlar garezine yapiyorlar.strateji meselesi her nekadar pit alaninda dost olsakta birbirimize sigara ikram edip takim taklavat odunc versekte yesil isik yandimi dostluk kardeslik biter.gecme stratejisi olarak bu tur kazalar hosgorulebilir ama garez oldumu isin icinde o biraz can sıkıyor..hocam sende cok erken gaz kesmissin azcik hizli gireydin viraja arkandaki eleman sana yetisemezdi gibime geliyor.en azindan sen motoru cizgisine sokardin oda araya girmeye cesaret edemezdi..
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    çok geçmiş olsun 1000cc şakaya gelmez
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı o 2 tekerin üzerinde gitmezdim

Motosikleti
    1000 RR 8
    arkadaşta kasıt olmadığına eminim. zaten onun da morali çok bozuldu ertesi gün serbest antrenmanlara dahi katılmadı. bu görüntüler serbest antrenmanın ilk turu daha lastikler bile ısınmadan, yarış veya sıralama turu olmadığından ful tempo gidilmiyor. hızımda veya çizgimde bir anormallik yok. adam çarpmasa apexi tam sıfır kesip önümdeki motoru da geçiyordum. zaten ben orada olmasam da adamın o virajı almasına imkan yok. aslında defalarca izledim, biraz daha hızlı olsam ön tekerime değil direk ayağıma veya arka tekerime bodozlama girecekmiş ki bu çok daha kötü olurdu. Allah' a şükür ikimizde de fazla bir şey olmadı. ben birkaç dikiş ve şiş bir ayakla atlattım. ama zor olan psikolojik olarak olayın etkisini atmak. artık virajlarda arkama bakarak yatmaya başladım ki çok yanlış. pistte önde giden büyük bir anormallik yapmadığı takdirde tüm sorumluluk arkadan gelenindir.

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Gaz kolu kitlenmiş hey allahım ya desene viraja hızlı girdim sana daldım kusura bakma arkadaş dememişde, kaskı alır kafasında patlatırdım
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadasin gaz kolu kitlenmiste, gelip sana niye kitlemis sonra.

Viraj cizgisine degilde sana baka kalmis anladigim kadariyla.
    Su engine off switch dugmesine dokunup frenleri kitlemeden yavalasaymis belki motoru yatirmaktan bile kurtulabilirmis.

Gaz kolu benimde takilmisti,o zamana kadar engine off switch in ne ise yaradigini bilmiyodum.
    We are many...

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    ilk darbede devrilmediniz sanırım sonra motor kayarak gelip sizide devirmiş, çok geçmiş olsun

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı dinmeyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık virajlarda arkama bakarak yatmaya başladım ki çok yanlış. pistte önde giden büyük bir anormallik yapmadığı takdirde tüm sorumluluk arkadan gelenindir.
    ayni hastalik bendede vardi cok sukur gecti artik.. hatta benden cok daha ust duzeyde bir pilot varsa arkamda , yol veriyordum gecsin diye..sonra ihtiyar bir herif takip ediyormus beni geldi sen salakmisin olum ne musade ediyon adamin gecmesine dedi .dedim ne yapayim adam benden kac gomlek ustun dedim ne yapayim ustunse baksin basinin caresine ne hali varsa gorsun dedi .yaris mi yapiyon sende maricon ( i**bne ) dedi bana ..gerci en tifil oldugum zamanlarda gecmisti bu olay basimdan...
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)