Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Mobilet ile 140 km

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Ölümüne mokoko diye buna deniyor galiba...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sık dişini az kaldı
    deli mi bunlar be incecik takerleklerle aklım almıyor doğrusu

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    Alıntı bigbangson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne cahilligi arkadaslar..asil cahil olanlar sizlersiniz..bu adamlarin hayati motor ole sizin gibi bir motor alip kullanmayi dahi bilmeyen trafik kurallarina uymaya calisip beceremeyen..kafaniza kaskinizi takip bana bisey olmaz deyipte istedigi gibi gaza asilan cok insan gordum..bazilarina allah rahmet eylesin..isterseniz bir arastirma yapin..motor kazalarinda kasksiz suruculerden kac tanesi ölmüs kaskli suruculerden kac tane ölmüs..yanlış anlaşılmasınkask takılmalı motorsiklet kullanmayi bilmeyen eğitimini dahi almayipta altlarina parayi basip guzel motorlar çeken bi çok kişi eleştiri yağmuruna tutmuş bu arkadaşları..neden çünkü kendileri bırakın o şekilde motora yatıp kullanmayı araç sollamaya kalktıklarında bile kalp atışları 100 ün üstüne çıkar..kedi erişemediği ciğere mundar der..
    herşey imkansızlıklardan ibarettir..bu adamları tanımam etmem ama eminim çoğunun gelir seviyeleri düşük ve eğitimsiz kişiler..fakat tek artıları bu işi bilip yapıyor olmaları..herkes motorsikletten anlamaz bu adamlar anlıyor belki az belki çok..
    Discovery tv yi izleyenler bilirler orada da motor yaparlar özel yapım herkes kendi motorunu yapar..aynı şey buda tek eksiği güzel Ülkem TÜRKİYE min gelişiminde büyük sorunlar olması..ve bu sorunlarında sizin gibi düşünen kendini beğenmişlerden kaynaklanıyor olması..hiç kimse 4 4 lük değildir..ama bu insanlara ters eleştiriler yapmak yerine onların bu bilgilerini kullanmayı kim denedi..yada kim anlattı onlara madem yapıyorsunuz kask takın diye..onlar caddelere yollara cıktığında üzerlerine araçlarınızı sürenleriniz yokmu? onlara neden ses yok..burada ki tüm insanlar hatalıdır bende dahil..ama bazen herşey kurallara sığdırılamaz..her koyun kendi bacağından asılır fakat artık şu koyun olmayı bıraksak diyorum..bi çoğunuzu yazilarınızdan dolayı kınıyorum..
    sölediklerinin bazılarına katılıorum belki onlar eğitimsiz ve maddiyatları sıkışık kısıtlı ama onlarda genç birazda bu yonden bakmak lazım belki bırakın motor almayı kask almaya paralrı yoq fakat onlarda genç ama herşey egitimde bitio tabiki bi işin sonunu dşünmeden hareket ediolar ama brakalım herkes kendi mayasında yoğurulsn...
    [COLOR="Black"][B] A STATE OF TRANCE[/B][/COLOR]

bigbangson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobylette 4x50cc+mondial 150kn=inşallah bir gün cbr900rr yenisi yok ama hastasıyım
    illegalrider....
    haklısın arkadasim..fakat onların yaptıkları kasksız+korumasız olarak yarışmak tamamen parasızlıkla alakalı degil..tamamen egitim eksikliği(hoş güzel ülkem Türkiye' de okumakla da eğitimli insan yetişmesi çok zor ya.)..durus pozisyonları geregi ayrica ağırlık olmaması için kask+ koruma yok bu cocuklarda..kask taksalar o pozisyonda onlerini goremezler...
    Fakat bi sorun var ki herkesi kendi haline bırakacak olursak memlekette herkes kendini haklı zannettiği için daha çok sorunlar çıkacaktır..
    Bana dokunmayan yılan bin yaşasın demekle de olmamalı...
    [FONT="Arial Black"][SIZE="2"][COLOR="Blue"]insanlık tekerleği keşfetti sonra da motorsikleti[/COLOR][/SIZE][/FONT]

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedense herkes kınamış...Ama herkes de kıendi motorunun daha hızlı gitmesi için elinden geleni yapar tavsiyeler alır....Hatta nos ve benzeri cihazlar takar....Sadece korumaları yok diye mi kınıyorsunuz anlamadım?....Hızlarına birşey demiyorsunuz yani.....

Ben tebrik ediyorum....Ama sadece cesaretlerinden ötürü......Canlarını düşünmeden nasıl yapabiliyolar hala anlamış diilim....Korkuları da mı yok...Altı üstü mobilet....Mopet......

cesaretle aptallık arasında ince bi çizgi vardır bilir misin?

Bigbangson o araştırmalar çoktan beri yapılmış ve kasksız ölüm oranı daha fazla olduğu zaten görülmüş ayrıca bu arştırmalar sonucunda da senin bindiğin motosikletin benzin tankına bile "mutlaka kaskınızı takın" ibaresi konmuştur. Şimdi fiziğe, matematiğe aykırı birşey söylemek mantıksız olur.. Cahil olan olmayan tartışması değil bu, eğer cehaletse konu; hepimiz cahiliz, öğrenmenin yaşı yok, ben öğrendim bitirdim diyen de yok. Bu videoda gördüğün olayları bu kadar sert bir girizgah yapıp savunmanın alemi de yok. Belli ki bu çocuklar hız yapmak istiyor ama imkanları yok, onu anlamamak için aptal olmak lazım. Şimdi ben bu gördüklerim karşısında ne diyeyim ki; kimine göre züppe, kimine göre sorumsuz, kimine göre de cahil olmayayım... ne demem lazım? Doğru bir tanedir kardeşim o da ilimden bilimden fenden (pozitif bilim) geçer, ve ilim bilim diyor ki bu yapılanlar yanlış ve ölümle sonuçlanabilir. Sen işin sosyolojik yanını araştıracaksan işte meydan sabaha kadar araştır yine net bir sonuca ulaşamazsın sosyoloji pozitif bilim değildir yani orda 2 kere 2 herzaman dört etmez. Şimdi benim kalbimde 130km/h yi geçince atıyor ve korkuyorum, neden? aklıma sevdiklerim geliyor, bence bu korku faydalı bir korku ve iyiki var. Milleti gaza getirmenin alemi yok sen yapamazsın bak adam yapıyor tarzı konuşmanın hiç alemi yok neden böyle yaptığını anlamam mümkün değil, kendine bir daha sor haklımıyım özellikle şu cümleyi yazarken: "neden çünkü kendileri bırakın o şekilde motora yatıp kullanmayı araç sollamaya kalktıklarında bile kalp atışları 100 ün üstüne çıkar..kedi erişemediği ciğere mundar der..". O kalp atışlar sana uzun bir ömür vaadediyorsa bırak atsın. O arkadaşlarda umarım (kendileri önemli değilde, çünkü kendileri seçmişler bunu ve hızı seviyorlar. Böyle diyorum ama onlar da çok önemli, sevenleri vardır muhakkak) bir zincirleme kazaya mahal vermeden bu kalp atışlarını hissederler...

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bigbangson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne cahilligi arkadaslar..asil cahil olanlar sizlersiniz..bu adamlarin hayati motor ole sizin gibi bir motor alip kullanmayi dahi bilmeyen trafik kurallarina uymaya calisip beceremeyen..kafaniza kaskinizi takip bana bisey olmaz deyipte istedigi gibi gaza asilan cok insan gordum..bazilarina allah rahmet eylesin..isterseniz bir arastirma yapin..motor kazalarinda kasksiz suruculerden kac tanesi ölmüs kaskli suruculerden kac tane ölmüs..yanlış anlaşılmasınkask takılmalı motorsiklet kullanmayi bilmeyen eğitimini dahi almayipta altlarina parayi basip guzel motorlar çeken bi çok kişi eleştiri yağmuruna tutmuş bu arkadaşları..neden çünkü kendileri bırakın o şekilde motora yatıp kullanmayı araç sollamaya kalktıklarında bile kalp atışları 100 ün üstüne çıkar..kedi erişemediği ciğere mundar der..
    herşey imkansızlıklardan ibarettir..bu adamları tanımam etmem ama eminim çoğunun gelir seviyeleri düşük ve eğitimsiz kişiler..fakat tek artıları bu işi bilip yapıyor olmaları..herkes motorsikletten anlamaz bu adamlar anlıyor belki az belki çok..
    Discovery tv yi izleyenler bilirler orada da motor yaparlar özel yapım herkes kendi motorunu yapar..aynı şey buda tek eksiği güzel Ülkem TÜRKİYE min gelişiminde büyük sorunlar olması..ve bu sorunlarında sizin gibi düşünen kendini beğenmişlerden kaynaklanıyor olması..hiç kimse 4 4 lük değildir..ama bu insanlara ters eleştiriler yapmak yerine onların bu bilgilerini kullanmayı kim denedi..yada kim anlattı onlara madem yapıyorsunuz kask takın diye..onlar caddelere yollara cıktığında üzerlerine araçlarınızı sürenleriniz yokmu? onlara neden ses yok..burada ki tüm insanlar hatalıdır bende dahil..ama bazen herşey kurallara sığdırılamaz..her koyun kendi bacağından asılır fakat artık şu koyun olmayı bıraksak diyorum..bi çoğunuzu yazilarınızdan dolayı kınıyorum..
    Kusura bakma arkadaşım ama, söylediklerin hiç mantıklı gelmedi bana. Sırf paraları olmadığı için adamları kahraman yaptın resmen, eminim paraları olsaydı altlarında CBR600 olurdu, ama madem paran yok ve hayatın motor; yine de bilinçli olup, ona göre hareket etmen, altındaki makineyi ve kaportanın kendin olduğunu bilip ona göre sürat yapman, kendini ve başkalarını tehlikeye atmaman, bir sonraki adımı düşünmen gerekir.

Eleştirmeyip eğitmekse kastettiğin, eğitim öncelikle insanın kendisinden başlar. Şu an eğitmek adına elimden birşey gelmiyor belki ama, insan hayatının tehlikeye atıldığını gördüğüm zaman, bunu en acımasız şekilde eleştiririm. Düpedüz cahillik.. Eğer hala onları savunuyorsan, bence sen de en az onlar kadar cahilsin.

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150

yic

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedense herkes kınamış...Ama herkes de kıendi motorunun daha hızlı gitmesi için elinden geleni yapar tavsiyeler alır....Hatta nos ve benzeri cihazlar takar....Sadece korumaları yok diye mi kınıyorsunuz anlamadım?....Hızlarına birşey demiyorsunuz yani.....

Ben tebrik ediyorum....Ama sadece cesaretlerinden ötürü......Canlarını düşünmeden nasıl yapabiliyolar hala anlamış diilim....Korkuları da mı yok...Altı üstü mobilet....Mopet......
    insanlarda buyüzden kınamışlar zaten canlarını tehlikeye atıp korumasız ve mobillet ile böyle hız yaptıkları için.bide diğer motor tutkunlarına örnek oldukları için. bence bu topik kitlenmeli.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    paraları yok die bunu yapmak zorunda deiller tabiiki ama eğitimsizlik vede gençligin verdiği umursamazlık girince işin içine çıkılmaz bi hal alıyor haliyle .... allah bunların ailelerine sabır versin ( işin başı onlar aslında eğer birşey gelrise bu cocuklarım başlarına onların suçuda yadırganmayacak kadar çokk)
    [COLOR="Black"][B] A STATE OF TRANCE[/B][/COLOR]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motora maxhızı yaptırabilmek için rüzgar alan yüzeyi max ölçüde küçültmüşler yani tam yatmışlar yaptıkları iş bu ..ilk motorum aynen böle bir mopeddi ama modifiyesiz ilk başta alp sormuş kim arabası daha hızlı olsun istemez diye ..ben istemem ..bu yüzden aldığım hiç bir alete modifikasyon yaptırmadım ..bu çocukların gelir düzeylerinin düşük olması bu yaptıklarını hakllı çıkarmaz sadece türkiyede değil her ülkede var bunlardan ..kullanma şekillerinden dolayı en ufak hatada düşerler . düştükleri an asfaltla başbaşalar eğer usturuplu düşerlerse ne ala ama yok düşemezlerse Allah taksiratlarını affetsin..

Unutulmaması gereken bir önemli ayrıntı ise kaskın sadece ölüm oranını düşürücü olmasıdır ..yani kesin çözüm değil bu arkadaşlarda kask olsada sonucun çok değişeceğini zannetmiyorum.

Bağıra bağıra diyozya motor kullanmak mental bi iştir diye.. Malesef bunlar o gruba dahil değil. bunları eğitmeninde bir faydası olacağına inanmıyorum ..pisikolojik tedavi ile belki bir yere kadar gelinsede. Uzun bir eğitim şart
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hızlı gitmeyi herkes ister..En azından makinasının gittiğini bilmek ister....

Kaç tane race sürücüsü kendi motorunun son süratine erişmiştir?...Belki yarısından daha azı...

Demek istediğim bu arkadaşlar ellerindeki makinanın asla çıkmaması gereken sürate çıkmasından aldıkları haz.....

Anlaşılır gibi değil....Ölümle randevu bu.....Korumaları olsa kurtarırmı sizce....Bu şuna benziyor....50 km hız yapabilen mopede adamlar 150 yani 3 kat sürat yaptırıyor....

Bir hayabusa sürücüsü 300 km sürat yetmeyipte 900 km ye çıkarması gibi bişey...

Tek kelimeyle kızacaksınız bana ama aptallık..........
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    diyaloglar hakkaten komedi.. yanlız aradaki farkı gördünüz değilmi?? yandaki arkadaş kasklı flan.. öbür arkadaş da yatmış MAŞŞALLAH... allah akıl fikir versin.. ne diyelim?
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Alıntı serdar10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu cocuklar cılgın ! mobılet tutkusu bi baskadır öyle parayı bastır al fiyakalı bi motor sonra hava yap motorculuk öyle degil işte ! biraz benzin kokusunu alıcan hem sonra bi dokundurcan arkadan lafını hiç sevmedim dikkat ette sana dokundurmasınlar arkadan anladın sen onu !!!
    ne miş o arkadan dokundurmak felan çok ayıp....Bu arada helal olsun cesaretlerini ve mühendisliklerini tebrik ediyorum arkadaşların tabi çok tehlikeli keşke her zaman yapmasalar..
    Motorize Birlikler K.lığı......

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu arkadaşların yaptıklarını anlamayan,parası çok züppelerden biriyim.Bilmedende ahkam kesmek istiyorum:O hızla düşen herhangi biri techizatsız ÖLÜR.Aslında techizatlıda ölür ama mutlaka bir şansı daha vardır.Dışardan gördüğüm kadarıyla normal bir insanın yapması zor bir deneme.Normal olmadığına göre uçmak eğilimi olan birinin şizofreniye doğru gidişi vardır.Ölümden korkmuyosa manik bir durum söz konusu.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

usta hızı yapiyorsun da tamam motorun üzerine pide gibi niye uzanıyorsun.dengeyi düşünmeden.normal olarak alete golardonu takmıssın bide birli karbi takmıssın hoş güzelde niye üzerine uzanarak dengeni riske atıyorsun normal oturarak eğilerek yap hızı.kasksız korumasız olmazz

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Hacı Murat'ı modifiye edip 280 km hız yapmaya benzio bu olay.Yılın gereksizi diorum
    Born To Be wild,Live to Ride...

Motosikleti
    150 zat sımdılık
    Alıntı shadowofspirit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne miş o arkadan dokundurmak felan çok ayıp....Bu arada helal olsun cesaretlerini ve mühendisliklerini tebrik ediyorum arkadaşların tabi çok tehlikeli keşke her zaman yapmasalar..
    kardeş o arkadan dokundurmak lafını ben çıkarmadım msj ları iyi oku !!!

Motosikleti
    19 yaşını bekliyom
    arkadaşlar hepiniz motosiklet kullanıyorsunuz mopetinde digir motosikletlerden bi farkı yok kaza yaptıgın zman o hızla ne kask nede korumanın bi faydası olcaktır.Eger insanda hız tutkusu ve kendine güveni oldugu zman kask ve korumalık boş bence ve çoçuklarında yaptıgı okadar kötü bi durum degil günlük hayatta her zman yapıyorlar

Hll Beyler ama cıvıtmayın çokta hızlı gitmeyin makina süper ama tmm bastınız 140 daha gitmenizi tavsiye etmem

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    senin KUNDURAlarına kurban olayım bee şefim sen ne yapodın yaa öyle 140 filan ohoo :D:D süper süper

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler