Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

istanbul trafıgınde race...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERGENE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B-King
    seni bangladeş trafiğinde'de görmek isteriz.....
    THRACE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gebersin diecem haa** alla alla yaa** saydığım kadarıyla 190dan fazla arabayı geçti vede bi kaza olsa zincirleme töbe töbe ayıp yazık günah yaw

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zavallı Sinan... Burada millete cvp verirken yolda gittiğinden daha çok zorlanmış belliki kaç ay önce

Sinan'ı şahsen tanırım ve tanıdığım en mütevazi SS sürücülerinden biridir.Kendisini efendiliğinden ve dürüstlüğünden ötürü çok severim.Sürüş tekniği-cesareti ve herşeyden önemlisi yeteneği oldukça üstün bir arkadaştır.Ancak sitedeki arkadaşların direk çocuğa zengin zibidisi-züppesi muamelesi yapılması çok yanlış bir ön yargı.Race makine kullanmak,heleki Sinan gibi kullanmak para ile olacak bir iş değil.(Sinan kendi motorunu kendi imkanlarıyla almıştır zaten.)
    Her SS makineyi alan bu şekilde gitmek ister makineyi tanıdıktan sonra cesaretli biriyse,ancak cesaretli olmakta buna yeterli değil. Bu şekilde gitmek için algının üst kısmı olarak kabul edilen 'sezgi' gereklidir. Ve Sezgi olduktan sonra bu tarz trafikte gitmek hiç,ama hiç zor değil. Tek bir zararı var,insana aşırı özgüven vermesi.Konsantrasyon bozulduğu anda en ufacık bir hatadan bile kaza yapabilme şansı çok yüksek.

Zaten SS kullanıcılarının kaza sebeplerine bir bakım

-alkol
    -uçucu madde
    -yorgunluk
    -dikkatsizlik

Bunların dışında ki usta sürücüler için en riskli faktör ise 'aşırı güven'.
    4 yıldır SS makine biniyorum ve 4 tane önemsiz kazam oldu. İlginç olan kazalarımın hepsi nadiren kullandığım scooter ileydi...

Daha iyisini yapacağınızı iddaa etmiyorsanız veya 'amanın nasılda geçti bee vaşşşş ben olsam kesin koymuştum o gamyona' tarzında yorum yapacak seviyedeyseniz boşuna laf etmeyin çocuğa...

Emin olunki işin maharetinin yarısı Sinan'daysa diğer yarısıda makinede Ondandirki bir sürü adam piste deli divane gibi günde 400 tur atınca kendisini usta sürücü sanmaya başlar... Herhangi birisine verseniz o motoru o lastiklerle pistte bir süre sonra dahada iyi dönmeye başlar.. İşte Sinan'ın farkıda burda adam ilk piste girdiği gün beraberdik grenajını ve dizini sürttü

Motosikleti
    2006 Gilera Runner 200 VRX - Siyah
    Bu konuda hakli olabilirsiniz, fakat kendisiyle laf kavgasina giren ve asagilanan insanlarin cogu kisisel seviyede arkadasinizi tanimiyor olabilirler ve sadece burada yazdiklariyla kisiligini tartabilirler...

Herkesin gitmek isteyecegine katilmiyorum, uzun sureler Amerika'da yasadim ve orada sehir icinde trafikte bu sekilde giden bir tane racing'ci gormedim. Bu sadece bizim milletimize ozgur birsey, kendini kanitlamaya calismak sanirim, her erkegin icgudulerinde olan birsey. Bos yolda (ya da bir arkadasin onerdigi gibi arabalar yerine beton bloklar koyulan bir yolda) istedigi gibi gidebilir SSciler, ona hicbirsey demiyorum.

Ayrica arkadasin sezgilerine, yetenegine birsey soylemiyorum, bu hareketleri Rossi yapsa ona da sicak yaklasmam (ama Rossi kim ki, Kenan kim ki, deli daha gibi pistte donuyorlar, yetenekli olduklari bile tartisilir gercek SScinin gozunde, soyle Munih'te Fransa'da trafigin icine girip cilginca kendi ve baskalarinin hayatlarini tehlikeye atsinlar da degerleri sonra anlasilir...)...

Bunlarin yaninda arkadasin videosu gordugum diger videolar kadar korkunc degil, cok daha riskli kullanan ve hayatin degerini hice sayan insanlar da var ortalikta. Umarim bu videolardan gaz alan hicbir SS surucusu buradaki seviyenin daha ustune cikmaz.

Birsey daha, trafikte baska bir vasitayi ondan cok cok yuksek bir suratle gecmek cok tehlikelidir. Hele bunun gibi bir SSde, geldigini bile gormek mumkun degilken, icinde hayatta hiz olmasa da bundan cok daha onemli basarilara imza atmis, dunya icin cok hayirli seyler yapmis, bu kadar sezgili ve cevik olmasa da bin turlu baska konuda daha yetenekli, tecrubeli, diger insanlara ve suruculere cok daha saygili bir anne-baba ve gelecegi cok parlak iki cocugun bulundugu bir honda civic'in surucusunun dikkatini dagitarak anlik panikte kaza yapmasina sebep olabilecegini neden dusunemiyorsunuz? Bu arabalarda sevdikleriniz, akrabalariniz varken hala normal oldugunu mu dusunurdunuz? Ayrica arabalari gectik, bircok normal hizda motor kullanan arkadasimiz yanlarindan taciz edercesine hizli gecen SSciden muzdarip, bu tipler de (sizin yapmadiginiza eminim) hayatta baska yerlerde ezildiklerinden bu sekilde one cikmaya calisiyorlar galiba...

Butun olay bence sistem kontrolunden geciyor, Amerika'daki adam yapmiyor cunku yaptigi taktirde polisin o motorunu ne yapacagini ve nelerle karsi karsiya olacagini cok iyi biliyor...

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zavallı Sinan... Burada millete cvp verirken yolda gittiğinden daha çok zorlanmış belliki kaç ay önce

Sinan'ı şahsen tanırım ve tanıdığım en mütevazi SS sürücülerinden biridir.Kendisini efendiliğinden ve dürüstlüğünden ötürü çok severim.Sürüş tekniği-cesareti ve herşeyden önemlisi yeteneği oldukça üstün bir arkadaştır.Ancak sitedeki arkadaşların direk çocuğa zengin zibidisi-züppesi muamelesi yapılması çok yanlış bir ön yargı.Race makine kullanmak,heleki Sinan gibi kullanmak para ile olacak bir iş değil.(Sinan kendi motorunu kendi imkanlarıyla almıştır zaten.)
    Her SS makineyi alan bu şekilde gitmek ister makineyi tanıdıktan sonra cesaretli biriyse,ancak cesaretli olmakta buna yeterli değil. Bu şekilde gitmek için algının üst kısmı olarak kabul edilen 'sezgi' gereklidir. Ve Sezgi olduktan sonra bu tarz trafikte gitmek hiç,ama hiç zor değil. Tek bir zararı var,insana aşırı özgüven vermesi.Konsantrasyon bozulduğu anda en ufacık bir hatadan bile kaza yapabilme şansı çok yüksek.

Zaten SS kullanıcılarının kaza sebeplerine bir bakım

-alkol
    -uçucu madde
    -yorgunluk
    -dikkatsizlik

Bunların dışında ki usta sürücüler için en riskli faktör ise 'aşırı güven'.
    4 yıldır SS makine biniyorum ve 4 tane önemsiz kazam oldu. İlginç olan kazalarımın hepsi nadiren kullandığım scooter ileydi...

Daha iyisini yapacağınızı iddaa etmiyorsanız veya 'amanın nasılda geçti bee vaşşşş ben olsam kesin koymuştum o gamyona' tarzında yorum yapacak seviyedeyseniz boşuna laf etmeyin çocuğa...

Emin olunki işin maharetinin yarısı Sinan'daysa diğer yarısıda makinede Ondandirki bir sürü adam piste deli divane gibi günde 400 tur atınca kendisini usta sürücü sanmaya başlar... Herhangi birisine verseniz o motoru o lastiklerle pistte bir süre sonra dahada iyi dönmeye başlar.. İşte Sinan'ın farkıda burda adam ilk piste girdiği gün beraberdik grenajını ve dizini sürttü

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beğenmedim

Etrafta herşeyden habersiz masum insanların araçları içinde seyir halinde bulunduğu trafik akışı içerisinde bu tür "race" ler in beğenilecek hiçbir tarafı yok.

Siz kendi hayatınızı düşünmüyor olabilirsiniz.Fakat yapacağınız bir hata neticesinde karşı taraftaki masum insanlara vereceğiniz maddi ve daha da kötüsü manevi bir hasar halinde cevabınızın ne olacağını ve bunu vicdanınıza nasıl anlatabileceğinizi bir düşünmenizi isterim.

Geçtiğimiz hafta Bağdat Caddesi'nde yaşanan ölümlü kaza sanırım bu konuda yeterince ibret vericidir.

+2 olduuu.....!

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    torm: düşünce ve duygularını ifade ettiğin uslubundan dolayı seni tebrik ediyorum.Ben bile şimdi Honda Civic örneğinden sonra kendi kendime sordum açıkçası bazı soruları...

Ancak keşke bu sitedeki diğer arkadaşlarda senin gibi düzgün bir uslupla yaklaşsa olaya..Bu sitede belli bir kesim var 150cc ve altı çin motorlarına binen,bu kesim klavye başından bu tarz videolara ve insanlara atıp atıp tutuyorlar ve bu hiç hoş değil... Biri başlık açıp şu SS motor hız yaptı dediğinde ana bacı sövmedikleri kalıyo,başkası bir firma hakkında aslı olmayan bir yazı yazdığında gene olayı algılamadan saçma sapan yazı yazıyorlar....

Son olarak dediklerinde haklısın fakat malesef can cıkar huy çıkmaz. SS ile bu şekilde kullanmaya alışan bir insan sürüş karakterini malesef değiştiremez :(

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    var....
    arkadaslar olumsuz yorumlarızda haklısınız eldıvenı yok ama kaskı olmadıgını dusunemıyorum,bırde su varkı hepımız motorcuyuz ama adrenalın denılen sıvı vucudumuzun 4 bır yanına ulasıyorkı bırde altımızda boyle bır makına ıle kım neden hız yapmasınkı,,ıllakı hepımızde trafıkde azda olsa bır kerede olsa kuralı cıgnemısızdır ve halende bazıları cıgnemeye devamda edıyor...bence cok asırı sekılde tepkı alacak bır surus degıl,tartısma ıcın soylemedım sadece benım gorusum.

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    torm: düşünce ve duygularını ifade ettiğin uslubundan dolayı seni tebrik ediyorum.Ben bile şimdi Honda Civic örneğinden sonra kendi kendime sordum açıkçası bazı soruları...

Ancak keşke bu sitedeki diğer arkadaşlarda senin gibi düzgün bir uslupla yaklaşsa olaya..Bu sitede belli bir kesim var 150cc ve altı çin motorlarına binen,bu kesim klavye başından bu tarz videolara ve insanlara atıp atıp tutuyorlar ve bu hiç hoş değil... Biri başlık açıp şu SS motor hız yaptı dediğinde ana bacı sövmedikleri kalıyo,başkası bir firma hakkında aslı olmayan bir yazı yazdığında gene olayı algılamadan saçma sapan yazı yazıyorlar....

Son olarak dediklerinde haklısın fakat malesef can cıkar huy çıkmaz. SS ile bu şekilde kullanmaya alışan bir insan sürüş karakterini malesef değiştiremez :(
    dostum sana katılıyorum,asırı on yargılı davranmayalım arkadaslar.tamam belkı elemanın surusu mıllete ornek degıl ama oyle bır motoru oyle kullanmayı kım ıstemez.

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    Alıntı donniedarko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya herşey iyi güzel de ben bişey merak ettim, bi ara sanki çıplak bir el kameranın objektifini siliyo. bu ne demek oluyo? yani eldiven yok. e eldiven yoksa muhtemelen kask da yoktur, mont ve dizlik olayına hiç girmeyelim isterseniz... adrenalin iyi güzel ama oyunu kuralına göre oynamak en doğrusu
    Sadece Çıplak el degil sanırım adamın t-shirt i ruzgardan salanıyor ve cameraya gözüküyürdu e o zaman bu adam İntihar ediyo e bence bi evin çatısından atsa kendini Daha iyi daha az hasar daha az üzüntü...

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    yazık günah uzun uzun yazmaya gerek yok böyle gitmenin bir manası yok yani

Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin gibi arkadaşları pistlerde görmek isteriz
    +1+1 cok haklısın hıc kımsenın trafıgı tehlıkeye atmasına gerek yok...

Valla beğenilecek bi tarafını bulamadım beğenen var mı bilmiyorum ama bunca kaza neden oluyo???Fazla söze gerek yok......
    :bestmt:

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Bu topic de uzamış baya, ben fazla ghost ride videosu izlemiş demiştim en son ama tüm topiği okuyunca biraz daha açma istegi hissettim bu başlıgı. Öncelikle motora hiç binmedim, tecrübe etmişliim yok ama bayagı arastırır, okur, izlerim motor veya araba hakkında. Arkadaş bayagı yetenekli, ghost rider da öyle. Ama ghost rider suzuki hayabusha + en iyi korumaları kullanıor ve isveç te. Bunları gözönünde bulundurunca daha cesaretli oldugunu söyleyebilirim ghost riderdan. Yetenek konusunda anladıım kadarıyla yetenekli gayet. Arkadaşların eleştirilerine katılıyorum kısmen ama dier insanlardan önce kendi güvenliği içinde endişelenmesi gerekir bence. ss de o sürat yapılıodur tamam, ama o sürati daha iyi korumalar (eldiven, dizlik, bellik, daha iyi bir makine 2006 cbr 1000rr mesela (durumu olmayabilir gerci), ve daha iyi yollarda (türkiye de yok maalesef) yapsa daha iyi olmaz mı. Ha bu şartlar yoksa da yapmamalı belkide... Birde eleştirilerde yer yer çok fazla tepki verdiğini düşünüyorum, gerçi bazı eleştirilerde ağır olmuş, soğukkanlılığını koruyamamış olabilir...

cafeci06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2003 Model Metalik Gri Honda Titan Efsane
    Böle devam edersen senide duyarız medya da?
    Ayakları Yere Basmayan İnsanların Yazdıkları Senaryoda Figuran Olunmaz :bounce:

Motosikleti
    mondi 150MC
    fena olmuş.... ama sag şeritde tehlike yaşarsın ilerde söylemedi deme...

Motosikleti
    tabanvay
    go apachi!!........................

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Arthas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu topic teki yazıları hayretler içerisinde okudum. Ben her zaman ve her yerde ss kullanıcısının serseri, başkalarının can ve mal güvenliğini düşünmeyen, zengin çocuğu gibi görünmesinden yakındım ve şikayetçi oldum. Motor kullanmayan insanların böyle genelleme yapmasını hoş görürürüm ama motor kullanan bizlerin böyle genelleme yapmasına anlam veremiyorum. Zengin çoçuğuyla ne alakası var onu hiç anlayamadım. Ben çok şükür motorumu kendi kazandığım parayla aldım, hatta babamın haberi bile yok motordan. Her ss kullanıcısı olan zengin çocuğu mu oluyor. Ayrıca zengin çocuğu olamak kötü bişey mi? Bütün ss kullanıcılarını bu şekilde görmeyi bırakalım artık.
    +25 tiki deseniz olabılır ama zengin züppesi gibi gözüyle bakmalarına bende kızıyorıum

SLM BANA YARDIMCI OLACAK BİRİNİ ARIYORUM İSTANBUL PLAKALI MOTOR ALDIM VE HACİZLİ ÇIKTI K.SİNAN VERGİ DAİRESİNDEN NE OLCAK BU MOTOR BİLEN VARMI MSN cengiz_efsane_18@hotmail.com

SLM BANA YARDIMCI OLACAK BİRİNİ ARIYORUM İSTANBUL PLAKALI MOTOR ALDIM VE HACİZLİ ÇIKTI K.SİNAN VERGİ DAİRESİNDEN NE OLCAK BU MOTOR BİLEN VARMI MSN cengiz_efsane_18@hotmail.com

ThE JuNKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    böylelerine skoç diyolar

FAHRETTİN METİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BwS100
    senın gibi gençleri biz pistlerde görmek isterdik ama bakıyozda trafikdesin olmamış arkadaş olmamış
    YAMAHA RXKING135 2002 ZEHIR YEŞİLİ MOTORUM ÇALINMIŞDIR ANTALYA MERKEZDE 07 YZ 291 PLAKALI GÖRENLER YARDIMCI OLURSA SEWINIRIM 0543 850 89 88

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler