Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorcu Dostu bariyer

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar burada sizce hangi hatayı yapmış. Arkadaş açıklamada bir kaç sorun söylemiş ama aklıma takılan pegin yere sürtmesi demiş bilmediğimden soruyorum , peg yere değdirecek kadar girmedim viraja o kadar üst düzey sürücü değilim burda sürtecek kadar yatırmış mı ?

https://www.instagram.com/p/B_PeEtmJ...=1284zg69zi0lc

video eklemede hata verdi böyle linki koydum videoyu ekleme nasıldı ki

kazayı yapan arkadaşın durumu iyi motorcu dostu bariyer işe yaradı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT25 2016
    pegle megle alakası yok bence hızlı girmiş, öndeki aracı görünce de panikleyip ön frene basmış ya da arka frene fazla basmış düşmüş. motor yatmadan önce hızı düşüyor.

motoru dikleştirip bakışı içeri verip tekrar girse kurtarırmış bence.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Viraja haddinden hızlı girmiş ve önüne araba çıkınca gazı kapatmış. Ön tekere binen yükten dolayı önden kayıp yatmış. Motosikleti limitlerde kullanınca en ufak bir hatada kaza kaçınılmaz oluyor. Önüne araba çıkmasa dahi zaten zar zor dönecekti o virajı. Gazı kapatmasaydı onun yerine yolda ölü hayvan olsaydı veya su birikintisi olsaydı yine kaza yapacaktı. Bu yüzden her zaman virajlarda bir miktar hata payı bırakmak lazım. Mesela 100 km/s hızla alabileceğimiz bir viraja 100 değil 80 ile girmemiz lazım ki aradaki farkı beklemedik bir durumda manevra yapmak için kullanabilelim.
    nanis61 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler