Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ayna kıran bir motorcu daha. Motorlar sağdan mı gider? (Motosiklet.TV)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Trafikte gördüğüm motorcuların %80 i gibi bu motorcuda da "konumlanma hatası" var. Yanlış yerde gidiyor. Hızı da yanlış. Bu motorcu araba-minibüs-tır olsaydı da hatalıydı. Motorcu olduğu için daha da hatalı çünkü kendine zararı dokunabilir ki dokunmuş. Trafikle aynı hızda gitmeyeceksin. Mümkünse daha hızlı önemli bir durum yoksa emniyet şeridinden ve trafikten daha yavaş gidebilirsin. BEn mesela daha en baştan bu muhabbete girmiyorum. Her aracı sürmek akıl işidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Otomobil sürücüsü andaval olabilir tamam da, motorcuda özenti gerizekalının biri.

Böyle dalaşmalardan son ana kadar uzak durun. Ben tek sürerken uzak durmaya çalışıyorum ya sabır diyorum. Ama motorumda kız arkadaşımla giderken bilerek kasti hareket yapılırsa sabrım kalmıyor. Ban bişey olacağından değil ona zarar geleceğinden. Zaten motoru da eskisi kadar kullanmıyorum. Eski cesaretim pek kalmadı. Sürüsüyle salak dolu yollar.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Bu ayna kıranlar gerçekten canını umursamıyor bence. Adam gelip arka lastiğinden bir koysa yere yapışacaksın insanları çıldırtmaya gerek yok.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Aynayı kırana kadar haklıydı sonrasında haksız duruma düştü. Aslında reno 'da o kadar sıkıştırmanın sonrasında burnunun ortasına sağlam bir yumruğu hakediyor ama olmuyor işte.

Motosikleti
    xv250
    ayna kırmak hata evet ama o cahil adam sağdan git dese benim de tepem atar gerçekten motorun sağdan gitmesi gerketiğine inananlar var ne yapmalı bunlara

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

bu cahil sürülerinin ehlliyetleri alınıp yeniden derse girmeleri gerek

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet motosikletler sağdan gitmeli. Sağdan gitmeli ki sol şeritlerdeki öküzler dönüşü kaçırdığında bi anda sağa geçip biz motosikletlileri altlarına alsınlar...

Bu denyoya inanmasınlar sakın, motoru güçlü olanlar en sol şeritten diğerleri mümkün mertebe orta şeritten gitmeli ki onda bile sağını,solunu, arkasını sık sık kontrol etmeli... Bu memlketin katili, uğursuzu bitmez...
    Ayna kırma muhabbetine gelince onlar en az çoğu minibüs/taksi sürücüsü (hepsi değil) kadar hanzo... Ve bizim cemaate asla yakışmıyorlar...

Arabacı bi de eliyle izah ediyor çok biliyor ya, motosiklet sağdan gidermiş. Herif yaptığıyla zopalık ama ne zopa atmak ne de ayna kırmak doğru değil, ayna kırarak haklıyken haksız olursun, bu adam polise gitse plakanı verse aynamı kırdı dese haksız durumdasın ve suç işlemiş durumdasın kardeşim. yoksa o yola vergi veriyon, istediğin yerden gidersin eyvallah, ama bu ayna kırma işi tam bir magandalık ve öfkeye hakim olamama örneiğidir. O ayna kırıp kurşunu yiyen adama dönersin sonra arkandan ağlarlar. Kime kızarsan kız malına hatta kendisine bile zarar verme hakkın yoktur, kanunen suçlusun.
    Ayrıca aynayı kırıp kaçmak da ayrı bir durum, hani adama öldürrrüm la seniii deyip sonra bagajdan bıçak çıkınca, abücüüm sakin ol, dur sakin diyen fenomencik gibi bu bence. ıdiocracy gelecek herkes rahat edeceeek...

Motosikleti
    xv250
    suç yine cahil adamın değil ona ehliyet veren sistemin suçu acil düzeltilmeli milyonlarca ehliyet geri alınmalı

Motosikleti
    Artık Yok...
    Arabası olan adam ne yapmış bilmemiş öyle biliyormuş sağdan gitsin diye arkadan korna çalmış .. adama arabadan bir şeymi fırlatmış , adamın üstüne arabayımı sürmüş , adama arabaylamı vurmuşmu, adama çok çok ağır küfürler hakaretler mi etmiş.. Bir hata yapmış arkadan korna çalmış motor sağdan gider demiş o kadar..

Bunun karşılığı çek sağa deyip göz korkutup aynayı kırmakmıdır..

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Ben bir kekoyu böyle düşürdüm... Kamerası da vardı ama kendimi youtube ta göremedim.. Olay Şu; En sağdan gidiyorum.. sağ sinyalim açık. tabii arabacı olduğum için gözüm yolda ve sol aynamda...arkadan gelene girmeyelim diye...En sağdayım, sağımda bariyer var niye sağ aynama bakayım ?.. bu kekocan düz gidecekmiş... beni sağımdan geçmeye çalıştı... tabi ben sağa gidince sıkıştı korna morna attı... yavaşlayıp ona geçecek alanı açtım, tabii benimle beraber sağ dönmek zorunda kaldı geçemediği için. Soluma geldi küfür etmeye başladı.. baktım Cahil.. Kardeşim yoluna git dedim ( Argo kullanarak ve küfrederek tabii ki ) oda tamam dedi yavaşladı...anladım hızlanıp aynamı kıracak, bende motor kullanıyorum sonuçta.. o gazı açınca bende sağa kırıp fren yaptım... mermi gibi geçti yanımdan, aynayada vuramayınca afalladı.. Bir öndeki araca arkadan çarpacaktı ki panik freni çaktı.. ama yatırdı motoru...Yanından "sırıtarak" usul usul geçip gittim..
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    xv250
    zaten bu kekolar yüzünden motorun bi anlamı kalmadı her b..a el attılar

Motosikleti
    MT-07
    Bende İstanbul’da araç kullanıyorum. Ağır vasıtaya kadar ne denk gelirse sürerim.

1- Ağır vasıtalar sizi kontrol etmez. Küçüksünüz çanınız yanar. Ben Motosiklet kullanıcısı olduğum için ekstradan ilgi alaka gösteriyorum.

2- Her bulduğunuz araya cart die girmeyin. Kendiniz üzülürsünüz. Motor dert değil, canınız önemli.

3- Aynayı kırıp kaçmak bana korkaklık geliyor. Lakin gerekli gibi düşünseniz de serseri mayın gibi sizi ararken, başka motorcuya benzetip adamın üstüne çıkmaları muhtemel.

4- Ülkemizde aletin ne kadar büyükse erkeksin, trafikte araban ne kadar büyükse. Bu altın kural gibi anayasanın üstünde destek görür.

5- Arabaların aynasından içeriye bakın. O aynadan size bakıldığını görmüyorsanız, hamle yapmayın. Bunlar sizin için. İsterseniz gidip tekrar kurum aynaları.
    logaritma ve tarikcapar bunu beğendiler.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende İstanbul’da araç kullanıyorum. Ağır vasıtaya kadar ne denk gelirse sürerim.

1- Ağır vasıtalar sizi kontrol etmez. Küçüksünüz çanınız yanar. Ben Motosiklet kullanıcısı olduğum için ekstradan ilgi alaka gösteriyorum.

2- Her bulduğunuz araya cart die girmeyin. Kendiniz üzülürsünüz. Motor dert değil, canınız önemli.

3- Aynayı kırıp kaçmak bana korkaklık geliyor. Lakin gerekli gibi düşünseniz de serseri mayın gibi sizi ararken, başka motorcuya benzetip adamın üstüne çıkmaları muhtemel.

4- Ülkemizde aletin ne kadar büyükse erkeksin, trafikte araban ne kadar büyükse. Bu altın kural gibi anayasanın üstünde destek görür.

5- Arabaların aynasından içeriye bakın. O aynadan size bakıldığını görmüyorsanız, hamle yapmayın. Bunlar sizin için. İsterseniz gidip tekrar kurum aynaları.
    1. maddeye kesinlikle katılıyor, hatta ekliyorum... aynı sınıf araçlardan daha lüks olanının geçis üstünlüğü vardır... yol babasının malıdır.
    5. madde zeki adamların yapacağı iş ki zeki adamın da ayna kırmakla işi olmaz... Mongol adam okumadı bile o maddeyi
    Angrypower bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. maddeye kesinlikle katılıyor, hatta ekliyorum... aynı sınıf araçlardan daha lüks olanının geçis üstünlüğü vardır... yol babasının malıdır.
    5. madde zeki adamların yapacağı iş ki zeki adamın da ayna kırmakla işi olmaz... Mongol adam okumadı bile o maddeyi
    Yalnız bende ekleme yapmak istiyorum. Sen otomobil veya daha büyüğü isen ve şeride gireceksen, senden pahalı arabanın önüne kır. Eşek gibi yol veriyorlar
    tarikcapar bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer700
    Ben aktif olarak arabada motosiklette kullanıyorum eğer trafik hızından yavaş kullanıyorsak sağdan gitmeliyiz yasal olarak bizim hız limitimiz arabalardan daha az yalnız motosikletin büyük olunca gariptir araba kullananlar motosiklete saygısıda artıyor 150 likte farklı 700 lükte farklı sanki

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Bizdeki en büyük sorunlardan birisi insanların saygıyla korkaklığı birbirine karıştırması. Trafikte yol vermeyi korkaklıkla eş tutuyoruz maalesef. Yol verdiyse benden korktu demek ki diye düşünüyoruz. Altımızdaki araç ne kadar büyükse o kadar saygısız oluyoruz. Öncelik hep bizde olsun istiyoruz. Trafik kuralına göre değil yiğitlik derecesine göre kullanıyoruz.
    İkisi de hatalı. Önce motosikletin de motorlu araç, plakalı, ruhsatlı olduğunu idrak etmek lazım. Bunu hem motosikleti hem de otomobili kullananın anlaması lazım. Şeridi motorlu araç gibi kullanmak gerekir. Ben trafiğin ve kendi hızıma göre en sağ şeritten de, ortadan da, en soldan da gidiyorum. Trafiğin akışına uyduktan sonra motosiklet sağdan gider, otomobil soldan gider diye bir şey mi var?

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kadar mı aciz olunur ya . İnsanın malına zarar vermek üstüne bir de kaçmak nedir ?
    Hee illa zarar vermek mi istiyorsun yiyorsa indir döv . Ama kavga ederken gaza asılıp aralardan kacilmiyor du degil mi ?

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Dün aynen dediğiniz gibi bir olay yaşadım...

Yedikule Göğüs Has. Hastanesi önünden geçip Abdi İpekçi önündeki yola çıktım. Sahil yolundan Bakırköye geçeceğim.

Marmaraydan hemen önceki yaya geçidinde kırmızı yandı. Sağ şeridin ortasındayım. Önümde bir araç var. Şerit çizgisini ortalarak yanıma bir 206 yanaştı. Bana aynen şöyle diyor...
    "Neden zig zag yaparak gidiyorsunUZ"
    Ben anlamadım ne demek istediğini. Sanıyorumki sağ şeridin ortasındayım diye laga luga yapıyor
    "Ne zig zagı. Buda motorlu araç normal şeridimde gidiyorum" dedim ki gerçekten şeridi ortalayıp gelmiştim o ışığa kadar ve arkamdan gelende yoktu.
    Adam bu sefer,
    "Hep zig zag yapıyorsunUZ, adam gibi kullanın" deyip birde eliyle zig zag yapınca bende jeton düştü. Adam muhtemelen o geçen videoda gördüğümüz ölümüne motor kullanan gibi birine denk geldi veya hep denk geliyor, motorlulardan nefret ediyor. Zira yüzündeki ifadeye nefret hakim.

O sırada yeşil yandı. Önüme geçti 5 metre sonra ben hareket ettim. Bu sefer ani fren yaptı durdu.

Duruyor adam gitmiyor. Sağından geçeyim dedim, bu sefer hareket edip direksiyonu üzerime kırdı. Erken farkedip frene basmasam ezilecektim.

Aksiyon kameram yanımda olsa sıkı bir ceza almasını sağlardım...

Buradan çıkan sonuç şu. Adamın derdi benimle değildi. Motosikletlilerden nefret etmiş. Anladığım kadarıyla özelliklede mekikçilerden....

Hıncını önüne çıkan her motosikletliden çıkarmaya hazır pimi çekilmiş el bombası gibi dolaşıyor ortalıkta...

Motosikleti
    Artık Yok...

şuna bir 6 maddede ben ekliyim .. istanbulda motor sürüyorsan rahat olucaksın umursamaz olucaksın tabiri caiz ise argo anlamda demiyorum bedensel ruhsal anlamda gevşek olucaksın yani relax olucaksın .. inanın siz böyle rahat oldunuzmu en stressli gergin anlarda bile karşı tarafada onu rahatlığı yansıtıyorsunuz karşı tarafda relax takılıyor..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)